Eksperte par obligāto kaķu un mājas sesku čipēšanu: Pievienojamies kritizētāju pulkam – tieši kaķu sadaļā 53

Jūlijā stāsies spēkā grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredz būtiskas izmaiņas, tai skaitā, par obligātu kļūs kaķu un mājas sesku reģistrācija un čipēšana. TV24 raidījums “Uz līnijas” noskaidro, kā uz šiem grozījumiem skatās Ilze Džonsone, kura ir dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja un nodibinājuma “Dzivniekupolicija.lv” valdes locekle.

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

“Mēs pievienojamies kritizētāju pulkam – tieši kaķu sadaļā – jo, mūsuprāt, dzīvnieku aizstāvju pulciņā, kurā arī ir “Ulubele”, mēs pārstāvam “no-kill” principu, ka veseli dzīvnieki nav jāiemidzina. Un tatad šī dzīvnieku aizstāvju grupa uzskata, ka steidzamības kārtā divos lasījumos ielikt normu par kaķu čipēšanu, reģistrēšanu, kas attiecas uz katru otro mājsaimniecību Latvijā, nav īsti prāta darbs. Mūsuprāt, to vajadzēja laist ierastā kārtībā caur Ministru kabinetu, lai ir saskaņojumi ar ministrijām, jo nav noslēpums, ka šī čipēšana un reģistrācija nav bez maksas. Tas ir maksas pakalpojumus, kurā valsts diemžēl ir noregulējusi tikai mazāko daļu, tātad – reģistrāciju, bet pati vizīte ar mērķi čipēt kaķi un piereģistrēt ir atklāta kā brīvais tirgus, tāpat atklāta ir paša čipa ievadīšana dzīvniekā un arī visi pavaddokumenti,” stāsta dzīvnieku patversmes “Ulubele” vadītāja.

“Tas ir diezgan ievērojams komplekts, kas vismaz šobrīd Rīgas klīnikās nemaksā lētāk par 50 eiro. Vismaz labi, ka Saeimas Tautsaimniecības komisijā visa nozare vienoti aizstāvēja, ka atsevišķām kaķu grupām jānosaka izņēmumi, piemēram, tie kaķi, kas dzīvo mājās un ir cienījamā vecumā, uz šiem kaķiem nevajadzētu attiecināt šo normu,” turpina viņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mūsu priekšlikums bija tāds, ka visus kaķus, kas ir dzimuši no šī gada jūlija, visus kaķus, kurus izmanto pavairošanai – jā, jāčipē, bet, vai katrā mājsaimniecībā, kur, piemēram, pensionāram ir viens vai divi kaķi, mēs domājam, ka nē, nevajag,” norāda Džonsone.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.