Ilze Znotiņa
Ilze Znotiņa
Foto: Timurs Subhankulovs

FID priekšniece: Daudz ciešāk gribam veidot informācijas apmaiņas iespēju starp publiskajiem sektoriem 8

“Centrs, ko Finanšu izlūkošanas dienests (FID) šobrīd veido un cer tuvākajā laikā atklāt, saīsinātajā nosaukumā no angļu valodas ir “AMLIH” jeb AML Innovation Hub”, TV24 raidījumā “Finanšu un nodokļu labirinti” atklāj FID priekšniece Ilze Znotiņa.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42
Lasīt citas ziņas

“AMLIH” uzdevums ir kibermuskuļu audzēšana finanšu izlūkošanas dienestā, Latvijas tiesībsargājošajā un uzraugošajā vidē.

“Īpaši Covid-19 laikā sapratām, ka nepieciešamība pēc digitalizācijas ir ļoti liela. Ne tikai tādēļ, ka daļa no noziedzības pāriet uz kibervidi jeb digitālo vidi, bet arī tādēļ, ka Covid-19 apstākļos pamanījām, daudzas sistēmas nav veidotas tā, lai varētu apmainīties ar informāciju drošā veidā. Šādu drošu kanālu, ja neskaita novecojušos rakstveida kanālus, mums nav,” norāda I. Znotiņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

I. Znotiņa skaidro, ka Eiropas Komisija atveseļošanās fonda ietvaros ir paredzējusi vienu no programmām tieši digitalizāciju, un FID pieteicās uz atbalsta programmu, piedāvājot savu inovāciju centru, un arī saņēma atbalstu.

FID priekšniece turpina skaidrot centra galvenos darbības virzienus: “Viena no sadaļām būs mākslīgā intelekta daudz intensīvāka lietošana, arī mašīnlasīšana jeb machine learning, un dažādu veidu drošu digitālu kanālu veidošana, lai varētu apmainīties ar sadarbības partneriem ar informāciju.

Otrs, uz kā balstīsim šo AMLIH inovāciju centru, ir sadarbības pilārs, kas mums ir jau ļoti iesakņojies elements FID. Mēs ne tikai veidojam vidi, kurā ar informāciju varētu apmainīties publiskais un privātais sektors, bet daudz ciešāk gribam veidot šo publiskā – publiskā sektora informācijas apmaiņas iespēju.

Īpaši skatoties plašumā – sākumā, kā mūsu Baltijas valstu kolēģus iesaistīt šī centra darbībā, galvenokārt, finanšu izlūkošanas dienestus un tiesībsargājošās iestādes, bet vēlāk arī ambiciozi veramies arī Ziemeļvalstu virzienā, kur gribētu redzēt arī skandināvu kolēģus un ar laiku varbūt arī plašāku pārstāvniecību.

Trešais “valis” – dažāda veida stratēģiski, zinātniski pētījumi, kas ļautu mums daudz nopietnāk izprast situāciju, piemēram, nevis reaktīvi skriet pakaļ kādam noziedzniekam vai notikumam, bet jau proaktīvi secināt, kurā vietā kādi riski pieaug. Te mēs gribam vairāk runāt par kvalitatīvu datu iegūšanu, analītiku, zinātnieku un statistiķu piesaistīšanu – ļoti visaptverošu ekspertu dalību šajā inovāciju centrā.”

Reklāma
Reklāma

Visu raidījumu par aktualitātēm ēnu ekonomikas apkarošanas jomā skaties jau šo sestdien, 19.februārī, pulksten 18:00 kanālā TV24!