Publicitātes foto

Filma par filmu. LTV rādīs ieskatu kinodarba “Sarkanais mežs” tapšanā 0

Lai palīdzētu izprast Latvijas Televīzijas daudzsēriju filmas “Sarkanais mežs” notikumu gaitu un kontekstu, un paša stāsta vēsturisko nozīmi, LTV tapusi dokumentālā filma par filmu, LA.lv uzzināja LTV.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Piektdien, 1. martā, dienu pirms seriāla nonākšanas pie skatītājiem, LTV būs vērojams režisores Agitas Cānes un scenārija autores Dairas Āboliņas kopdarbs – “Sarkanais mežs. Aizkadri”. Aktieri, filmas radošā un tehniskā komanda pastāstīs gan par to, kā radās ideja par šī stāsta inscenēšanu, aktieru atlasi, to, kā notika filmēšanas process un galu galā to, ko viņiem un Latvijai nozīmē šis sarežģītais vēstures posms.

Jau vēstīts, ka daudzsēriju filmas scenārijs balstīts uz patiesiem notikumiem pagājušā gadsimta vidū, kad Lielbritānijas un Padomju Savienības specdienestu savstarpējās cīņas lauks bija arī Latvijas meži.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēsturiskie notikumi ir aktuāli arī šodien – ne vien vispārcilvēcisko vērtību, bet arī faktu un politisko procesu interpretācijas kontekstā. Producente Arta Ģiga, atbildot uz jautājumu par to, kāpēc tieši tagad, tik ilgu laiku pēc neatkarības atgūšanas sākam par šīm tēmām runāt, dokumentālās filmas komandai atzina, ka valstij ir bijušas citas lietas, ko risināt: “Daudz svarīgāk bija atgūt īpašumus, pārdalīt tos, uzrakstīt jaunu civillikumu. Un tikai tad, kad tu kā valsts sasniedz kaut kādu labklājības un brieduma periodu, tad tu vari sākt skatīties uz savu vēsturi un to pārvērtēt.”

“Sarkanais mežs. Aizkadri” atklās arī stāstus par to, kā filmēšanas komanda tikās ar īstiem mežabrāļiem, kuri dalījās savos skarbajos stāstos, un no kuriem daži iekļauti arī filmā. Aktieri atklās lielākās grūtības, ar kurām nācās saskarties filmēšanas procesā un to, kā bija saspēlēties vienam ar otru.

Cīņas mākslas instruktori – Jānis Eglītis un Ogres mērs Egils Helmanis atklās, kā strādāja ar aktieriem, lai cīņas ainas izskatītos patiesas, kostīmu māksliniece Evija Džonsone padalīsies ar to, ar kādiem izaicinājumiem vajadzēja sastapties, lai radītu 1949. gada Lielbritānijai un Latvijai atbilstošus vizuālos tēlus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.