FOTO. Izturība, spēks un neatlaidība – Latvijas spēcīgākie ļaudis piedalās Bada spēlēs, kādām analogu nav visā pasaulē 32
Linda Tunte

Bada spēles 2023

1. aprīlī jau 4. reizi Latvijā notiek kāds pasākums, kas raisa asas izjūtas un emocijas – “Bada spēles”. Tas ir īsts vīrišķības, izturības, spēka un pacietības pārbaudījums, kurā piedalās 100 dalībnieki.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

Tā ir piedzīvojumu sacensība, kuras ietvaros 100 dalībnieki tiek ielaisti līdz 10 km2 lielā teritorijā, kur viņus meklē vajātāji. Dalībnieku uzdevums ir pavisam vienkāršs – pēc iespējas ilgāk netikt atrastam un noķertam šajā teritorijā. Ja vajātājs dalībnieku pamana, jābēg, jo tajā brīdī, kad vajātājs pieskarās – dalībniekam spēle ir beigusies. Uzvar tas dalībnieks, kurš paliek pēdējais!

Mareka Gaļinovska, Badu Spēļu organizatoru komandas pārstāvja un vizuālās komunikācijas meistars stāsta vairāk par šo neparasto pasākumu:

CITI ŠOBRĪD LASA

“Bada Spēlēs esmu iesaistīts kopš pirmsākumiem, un šis ir jau 4.pasākums. Edijs Dzalbs ar domubiedriem ir radījuši šo ideju un realizējuši kā aizraujošas sacensības. Idejiski ir zināma līdzība ar slaveno romānu ar tādu pašu nosaukumu. Tas ir unikāls formāts, kādam nav analogu pasaulē.

Ar katru posmu noteikumi tiek uzlaboti un modificēti, lai spēle paliek atraktīvāka, dinamiskāka, interesantāka gan dalībniekiem, gan skatītājiem. Spēles būtība – norobežotā apvidū ap 5-10km2 platībā tiek ielaisti dalībnieki. Vienlaikus ir vēl 8-10 dalībnieki, kas ir vajātāji, jeb tie, kuru uzdevums ir atrast pirmos dalībniekus un “neitralizēt” tos.

Pirmie mūk un slēpjas, otri ķer. Uzvar tas, kuru noķers pēdējo! Ik pa laikam dalībniekiem jāatnāk atzīmēties sacensību centrā un jādodas atpakaļ sacensību teritorijā. Ir jāizpilda dažādi uzdevumi – jāsavāc atzīmes, imunitātes kartes, pašiem attapīgākajiem ir iespēja papilduzdevumā jau sacensību gaitā tikt pie dažādām vērtīgām balvām. Katrs dalībnieks un vajātājs ir aprīkot ar GPS raidītājiem, līdz ar to skatītajiem ir iespēja sekot online režīmā viņu gaitām.”

Dalībniekiem ir jāņem līdzi piemērots ekipējums: laika apstākļiem piemērots apģērbs, ūdens (500ml), pārtika (pēc savām vajadzībām visam sacensību laikam), lietus jaka, folija sega, svilpe, pieres lampiņa (dodoties teritorijā pēc plkst. 18:30), telefons, rokas pulkstenis (var būt sporta pulkstenis), tualetes papīrs.

Pasākuma garums nav prognozējums. Īsākā sacensība līdz šim noritējusi 29 stundas. Šodienas sacensība turpinās, un dalībnieku virzībai var sekot līdzi tiešsaistē.

Mareks, kurš ir arī pievienoto fotogrāfiju autors, par sevi saka: “Apkalpoju daudzus tautas un profesionālā sporta un arī kultūras pasākumus, sākot ar nelieliem reģionāliem pasākumiem, pusmaratoniem un maratoniem, esmu viens no Stirnubuka organizatoru komandas biedriem, piedalos dažāda kalibra Latvijas, Eiropas un Pasaules pasākumu organizēšanā un atspoguļošanā foto un video materiālos. Oficiāls Media Team cilvēks starptautiskajā kamaniņbraukšanas federācijā, apkalpoju visus Pasaules kausus, čempionātus un Olimpiskās spēles.”