Latvijā
Rīga

Kā notika protests pret VDD ēkas būvniecību bijušā velotreka “Marss” teritorijā3


Protesta akcija pret VDD ēkas būvniecību
Protesta akcija pret VDD ēkas būvniecību
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Vairāk nekā 400 cilvēki Brīvības ielas garumā pulcējas protestā pret Valsts drošības dienesta (VDD) ēkas būvniecību bijušā velotreka “Marss” teritorijā, novēroja aģentūra LETA.

Protestētāji bija izvietojušies visas ielas garumā – no bijušā velotreka teritorijas Brīvības gatvē 207 līdz pat Brīvības piemineklim. Sanākušie ievēroja divu metru distanci.

Vietām cilvēki bija izvietojušies blīvāk nekā citviet, piemēram, netālu no bijušā velotreka un pie Esplanādes parka. Lielākā daļa sanākušo bija uzvilkuši sejas aizsargmaskas.

Visiem akcijas dalībniekiem līdzi bija plakāti, uz kuriem pārsvarā pausts aicinājums nebūvēt VDD ēku iecerētajā vietā. Aktīvisti plakātos tāpat pauda, cik svarīgi ir koki un mudināja līdzcilvēkus nebūt “cirvjiem”.

Daži cilvēki bija tērpušies atraktīvos tērpos, piemēram, kāds protestētājs bija tērpies pandas kostīmā.

Sanākušo vidū bija arī virkne Jaunās konservatīvās partijas (JKP) biedru un aktīvistu, kā arī dabas aktīvistu. Ik pa posmam bija redzami policijas darbinieki.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Gita Gžibovska aģentūrai LETA pavēstīja, ka protests kopumā noritējis mierīgi un pārkāpumu protokoli nevienam nav noformēti.

Protests pret VDD ēkas būvniecību

Kā vēstīts, lai ievērotu ar Covid-19 noteiktos ierobežojumus, kas paredz, ka piketā nevar pulcēties vairāk nekā 25 cilvēki, piketus pieteica 16 dažādi organizatori.

Piketa mērķis bija vērst uzmanību pilsoniskai aktivitātei par Marsa parku. Akcijā tiks pieprasīts glābt kokus, saglabājot kultūrai un vēsturei nozīmīgo teritoriju.

Tāpat vēstīts, ka pēc asām un pārmetumiem bagātām debatēm Saeima aizvadītajā ceturtdien noraidīja JKP priekšlikumu uzdot valdībai atcelt lēmumu par VDD ēkas celšanu bijušā velotreka “Marss” teritorijā.

Iepriekš Saeimas Nacionālās drošības komisija (NDK) savā atzinumā pauda, ka VDD jaunās ēkas būvniecības atlikšana vai kavēšana pašreizējos drošības apstākļos nav pieļaujama un ēka ir jāceļ noskatītajā vietā Rīgā, bijušā velotreka vietā Brīvības ielā, kas vienīgā atbilst dienesta vajadzībām.

Saistītie raksti

Savukārt Teikas apkaimes biedrības valdes priekšsēdētāja Selīna Vancāne pauda, ka NDK atzinums esot formāla atrakstīšanās, kurā nav iekļauts neviens jauns arguments.

VDD aģentūru LETA informēja, ka lēmums par jaunas VDD ēkas celšanu šajā vietā pieņemts jau 2017.gadā, bet šogad plānots sākt būvniecību. VDD līdz šim nebija informējis sabiedrību par ieceri, jo neesot bijis tiesīgs publiskot informāciju, lai nepārkāptu likuma “Par valsts noslēpumu” normas. Tomēr tagad, ņemot vērā sabiedrības interesi, pieņemts lēmums deklasificēt daļu informācijas par plānoto VDD attīstības projektu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Rīgas domes vēlēšanās būs 156 vēlēšanu iecirkņi. Balsot varēs jebkurā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aplaupītā un smagi piekautā sieviete no gūtajām traumām mirusi Daugavpils slimnīcā
7 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Ko vēl traģisku, drausmīgu, nepatīkamu nesīs 2020. gads, ja ne saskaņiešu atkārtotu uzvaru Rīgas vēlēšanās.” Egila Līcīša feļetons 1
8 stundas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
2 stundas