Foto: Gatis Rozenfelds

FOTO: LNSO sezonas atklāšanā zvaigznes gan uz skatuves, gan zālē 0

Piektdien, 20. septembrī, Lielajā ģildē norisinājās Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts, kurā orķestris uzstājās ar pasaulslaveno vijolnieku Franku Pēteru Cimmermani.

Reklāma
Reklāma
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Norvēģijā ir pilsēta, kuras iedzīvotājiem jau vairāk nekā 70 gadus ir aizliegts nomirt. Nežēlīgs liktenis sagaida tos, kuri saslimuši 30
VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
Lasīt citas ziņas

Izpārdoto koncertu apmeklēja tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā kultūras ministrs Nauris Puntulis, dziedātāja Inese Galante, finansiste Ilze Jurkāne, diriģents Jānis Erenštreits un citi.

LNSO sezonas atklāšanas koncerts
CITI ŠOBRĪD LASA

Vācu mūziķis Franks Pēters Cimmermanis tiek uzskatīts par vienu no savas paaudzes izcilākajiem vijolniekiem. Savu pirmo koncertu ar orķestri viņš sniedza jau desmit gadu vecumā. Visā pasaulē tiek uzsvērtas mūziķa tehniskās prasmes un interpretācijas spējas.

LNSO sezonas atklāšanas koncerta apmeklētājiem bija iespēja Cimmermaņa un LNSO izpildījumā baudīt Ludviga van Bēthovena “Koncerts vijolei un orķestrim”, māksliniekiem izpelnoties skaļas ovācijas.

Koncertā tika atskaņots arī LNSO sezonas rezidējošās komponistes Gundegas Šmites skaņdarbs “Ιώ. Ēosa”. Par šo skaņdarbu Grieķijā dzīvojošā autore saka: “Ēosa ir Rītausmas dieviete. Manuprāt, debesis ir visskaistākās tieši laikā, kad saule lec, taču man šķiet, ka svarīga ir ne tikai šī skaistā, krāsainā debesu un saules saspēle, ko esmu aprakstījusi savā partitūrā.

Man Rītausma šķiet saistoša, jo tā saistās ar cerību,

tas ir tāds pozitīvs lādiņš, kuru es vēlos iedot visiem klausītājiem.”

Koncerta noslēgumā LNSO atskaņoja Riharda Štrausa skaņdarbu “Tā runāja Zaratustra”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.