Pārgājiens Liepājā

FOTO. Pārgājienā izjusta iepazīšanās ar Liepāju: rekordi, “simtnieciņi” un dažādi prieki 6

Gandrīz seši tūkstoši pārgājienu entuziastu – tieši tāds pūlis pagājušajā nedēļas nogalē pulcējās Liepājā, lai sasniegtu personīgos rekordus un iepazītu Latvijas kūrorta savvaļas dabu. Lielākais kājāmgājēju pārgājienu organizētājs Baltijas valstīs “TrekTours” aicināja uz pārgājienu “Coastline Trek’23 ar Egles sanatoriju”. Daļa dalībnieku devās pārgājienā pirmoreiz un krāja dzīvē pirmos pārgājienu kilometrus, citi pārvarēja paši sevi, pieveicot pat 100 km trasi. Savukārt domas par sagurušajām kājām aizgaiņāja plašais pasākumu un aktivitāšu, tostarp arī Eirovīzijas drudža, piedāvājums.

Reklāma
Reklāma

Jūra, smiltis un saule

Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

“Ieguvu vēlamo pludmales posmu un zaļojošus mežus. Kā draugiem teicu, skatieties pludmales tālēs – tas ir laimes atspoguļojums. Eju un tajā brīdī nekas vairāk īpaši nav vajadzīgs,” tā savu astoto noieto 100 km maršrutu raksturo šilutietis Mats Toļušis (Matas Toliušis), kas interneta vidē pazīstams arī kā “Bārdainais gids” jeb “Barzdotas gidas”. Pārgājienu entuziasts priecājās ne tikai par iedvesmojošo Liepājas ainavu, interesanto trasi, bet arī par tajā satiktajiem cilvēkiem. “No seniem paziņām līdz jauniem personāžiem – līdz pārgājiena beigām viņi visi kļūst par mūsu līdzgaitniekiem un labiem sarunu biedriem. Mēs ejam kā ģimene, apspriežam visiem aktuālo: uzberztās tulznas, noguruma līmeni, baudām viens otra sarūpētos našķus un interesantos sarunu tematus,” tā par “Coastline Trek” pieredzi stāsta “Bārdainais gids”.

Un nav jau brīnums, jo šādu “personāžu” bija gandrīz seši tūkstoši! Viņiem visiem bija iespēja izvēlēties sirdij (un, protams, kājām) tīkamāko trasi. Neskaitot 100 km rekorddistanci, kas noteikti pieprasīja zināmu sevis pārvarēšanu, “TrekTours” ēdienkartē bija arī 75, 50, 25, 16 un 8 kilometru maršruti. Tie aicināja iepazīt iespaidīgo Liepājas dabu, jūgendstila ēkas, Papes bāku un citas kūrorta “pērles”. Vairums dalībnieku izvēlējās zelta vidusceļu – 25 km trasi. To nogāja pat 2226 soļotāji. Viena no viņiem – uzticīgā “TrekTours” pārgājienu dalībniece Ona kura uzreiz pēc pārgājiena atzīmēja savu 80. jubileju. Par godu šim notikumam viņu sagaidīja arī “trekturiešu” apsveikumi. Nākamā populārākā bija 16 km garā trase, kuru nogāja 1273 cilvēki.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tikmēr 100 kilometru distanci šogad pieveica 236 izturīgākie (uz starta līnijas viņi bija pat 280!). Pirmā “trekturiete” tika galā ar šo izaicinājumu 15 stundās un jau plkst. 22.00 varēja priecāties, atpūtināt kājas un just līdzi Eirovīzijas finālistiem. Citiem “simtnieciņiem” vajadzēja mazliet vairāk laika, bet arī tas garastāvokli nebojāja. Tieši pretēji – dalībnieki baudīja naksnīgās Liepājas skaistumu un dabas noslēpumainību. Pēdējie 100 km distances dalībnieki finišēja nākamās dienas pēcpusdienā.

Pēc pārgājiena – izklaides

Lai kilometri krātos raitāk un vieglāk, visā trasē pārgājiena dalībniekus gaidīja ēdamas dāvaniņas un citi pārsteigumi. Papildus sātīgām pusdienām bija iespējams nobaudīt arī “Activus” olbaltumvielu batoniņus un granolu (“trekturieši” bija pirmie, kuri izmēģināja šo jaunumu), dažādu veidu “Belvita” cepumus, garo trašu dalībniekus “Vero Cafe” cienāja ar kafiju, kas palīdzēja aizgaiņāt miegu un sniedza papildu enerģiju. Gardus ābolus bija sarūpējusi laboratorija “Antėja”, kas pirms pārgājiena mudināja sapotēties arī pret ērču encefalītu. Galvenais pārgājiena lieldraugs “Eglės sanatorija” aicināja pēc pārgājiena iegriezties ciemos, lai atgūtu spēkus, kā arī izmēģināt veiksmi dažādās spēlēs.

Bet tik un tā – vairāk par dāvanām un sātīgajiem našķiem pārgājiena dalībniekus motivēja komandas gars. Tradicionālajā “Hiatus” komandu ieskaitē laurus plūca komanda “Papūsk” – 22 komandas biedri kopīgiem spēkiem savā kontā sakrāja pat 1132 kilometrus. Otrajā vietā palika komanda “TrenkTiTos” ar noietiem 993 kilometriem, bet simbolisko bronzu ieguva komanda “Activus”, kas kopā nogāja 928 kilometrus. Pie medaļām, protams, tika visi pārgājiena dalībnieki, tostarp arī četrkājainie.

Arī iepriekš minētā Eirovīzija daudziem dalībniekiem bija laba motivācija nepadoties. Vienatnē, kopā ar tuviniekiem vai pārgājienā satiktiem jauniem draugiem – daudzi steidzās sestdienas vakaru pavadīt, vērojot šo dziesmu konkursu, atbalstot Lietuvas pārstāvi Moniku Linkīti (Monika Linkytė) un izmantojot iespēju arī nobalsot par viņu. Tiem, kuri Eirovīzijai līdzi neseko, bija iespēja baudīt “Muzeju nakts” programmu – dažādi Liepājas muzeji un galerijas aicināja ne tikai apskatīt eksponētos mākslas darbus, bet arī paklausīties interesantos gidu stāstus vai neparastus koncertus. Pārgājienā netrūka arī mīlestības, jo 13. maijā tika atzīmēta baltu Valentīna diena, tādēļ “TrekTours” komanda mudināja dalīties mīlestībā un siltumā ne tikai ar saviem pārgājienu (varbūt pat dzīves) biedriem, bet arī ar visiem pārējiem trasē satiktajiem.

Reklāma
Reklāma

Nākamais “TrekTours” pārgājiens aicinās papardes zieda meklējumos. Pirmo reizi vēsturē tiek rīkots īpašs Līgo svētku festivāls-pārgājiens. Pārgājiena dalībnieki varēs izvēlēties – iet naktī vai dienā, vai varbūt gan naktī, gan dienā. Tam tiks nodrošināti visi nepieciešamie apstākļi, un savus uzticīgos fanus, kā arī pavisam jauniņos “TrekTours” komanda gaidīs maģiskajā Marcinkoņu ciemā (liet. Marcinkonys), kas atrodas Varēnas rajonā, Lietuvā. Atveldzējošas peldes, liesmojoši ugunskuri un skanīgas dziesmas – tas viss jau 23.–24. jūnijā!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.