Latvijā
Sabiedrība

FOTO. “Tiesnesis nav parasta profesija.” Levits svinīgā ceremonijā pieņem tiesnešu zvērestus1


Svinīgā tiesneša zvēresta nodošanas ceremonija pie Valsts prezidenta Egila Levita Rīgas pilī, 19.02.2020.
Svinīgā tiesneša zvēresta nodošanas ceremonija pie Valsts prezidenta Egila Levita Rīgas pilī, 19.02.2020.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Mūsu demokrātiskas un tiesiskas valsts likumdošana vienmēr paredz instrumentus un mehānismus, kādā veidā tiesiskums un taisnīgums var īstenoties spriedumā, uzrunājot klātesošos tiesneša zvēresta ceremonijā, sacīja Valsts prezidents Egils Levits, aģentūru LETA informēja prezidenta kancelejā.

19.februārī Rīgas pilī tiesneša zvēresta ceremonijā Valsts prezidentam Egilam Levitam tiesneša zvērestu deva Vidzemes rajona tiesas tiesnese Līga Ašitoka, Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas tiesnese Edīte Turkopule un Administratīvā rajona tiesas Rīgas tiesu namu tiesnese Silvija Kuškina.

Prezidents pauda gandarījumu, ka zvērestu nodevušās tiesneses uzņēmušās valstiski, tiesiski, sabiedriski un individuāli ļoti atbildīgo amatu.

“Tiesnesis nav parasta profesija. Tiesnesis ir tiesību izpildītājs tādā veidā, lai tiesības nonāktu saskaņā ar taisnīgumu. Vienmēr ir jāskatās tiesības un taisnīgums,” sacīja Levits.

Vasts prezidets Egils Levits pieņem tiesnešu zvērestus Rīgas pilī

Prezidents norādīja, ka arī šodienas sabiedrības diskusijās var redzēt vienu jautājumu, kur “tiesiskums un taisnīgums īsti nesastāv”, norādot, ka tā primāri ir tiesību, bet arī tiesnešu problēma. “Šāds konflikts vienmēr var būt, un es ceru, ka jūs šo konfliktu atrisināsiet ar tiesiskām metodēm, bet atbilstoši taisnīgumam. To no jums sagaida sabiedrība, un to no jums sagaida arī tiesnešu saime. Tas ir profesionāls tiesneša darbs,” uzsvēra prezidents.

Valsts pirmā amatpersona sacīja, ka tiesnesis nekad nevar iznākt sabiedrības priekšā un teikt, ka viņš nepiekrīt spriedumam, tas nav taisnīgs, bet tāds ir likums.

Levits uzsvēra, ka demokrātiskas un tiesiskas valsts likumdošana vienmēr paredz instrumentus un mehānismus, kādā veidā tiesiskums un taisnīgums var īstenoties spriedumā.

“Jūs šodien zvērējāt būt godīgas, taisnīgas, spriest tiesu atbilstoši Satversmei un likumiem. Es domāju, ka šie vārdi ir ar dziļu jēgu. Jūs un lielākā daļa šeit klātesošo zina, kā interpretēt, padziļināt un atrast jēgu šiem jēdzieniem tādā veidā, ka tā ir pielietojama praksē, spriedumā,” sacīja valsts pirmā amatpersona.

Saistītie raksti
Levits novēlēja turpināt šo darbu, kas iesākts, strādājot pie spriedumiem, bet no cita aspekta, citā – augstākā kvalitātē, spriežot tiesu.

Latvijas prezidents pavēstīja, ka tiesneša darbs ir personīgi apmierinošs darbs tādēļ, ka “jūs esat neatkarīgas”. “Neviens nevar jūs iespaidot vai ietekmēt, pastāv tikai jūsu pašu darba ētika, profesionālā ētika un spējas atrast kopīgo starp tiesiskumu un taisnīgumu. To es arī jums novēlu. Kā arī es vēlu jums daudz taisnīgu spriedumu!” sacīja prezidents.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Metas ar nazi pie kakla: Šampēterī iedzīvotājus veikalā pārbiedē neadekvāts vīrietis
7 stundas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei
21 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Tukumā uguns no atkritumiem pārmetusies uz blakus esošo angāru, deg arī kūla
1 stunda
IE
Ināra Egle
Latvijā
Vai neievēro pašizolāciju? Iedzīvotāji ziņo par Saeimas deputātu atrašanos ārpus dzīvesvietas
1 stunda
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
10 stundas