Gunārs Nāgels
Gunārs Nāgels
Foto: Timurs Subhankulovs

Gunārs Nāgels: Sanāksim kopā un priecāsimies! 0

Autors: Dr. Gunārs Nāgels, laikraksta „Latvietis“ galvenais redaktors

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Lasīt citas ziņas

Sestdien Rīgas centrā satiksmei tika slēgta daļa no Ģertrūdes ielas. Tas ir jaunākais no ceļu slēgšanas izmēģinājumiem – pēdējās nedēļās uz dienu ir tikušas slēgtas arī citas ielas.

Mērķis, acīmredzot, ir, lai cilvēki atnāktu dienas garumā lielākā skaitā un baudītu iespēju brīvi pastaigāties pa braucamo daļu.
CITI ŠOBRĪD LASA

(Jāpiebilst gan, ka Ģertrūdes ielas bruģis nav vispatīkamākā virsma, pa ko staigāt). Tirgoņi cer uz lielāku peļņu.

Sauklis varētu būt: „Sanāksim kopā un priecāsimies!“ Tieši šāds sauklis nāk prātā, jo kopš 1955. gada tieši šajā pašā laikā (šogad no 6. līdz 9. martam) Melburnā notiek gadskārtējais „Mumba“ (Moomba) festivāls. Brīvi koncerti, atrakcijas, gājiens un uguņošana. Tiek arī iecelti Mumba karalis un karaliene. Un kā tad bez latviešiem? Latviete Aurora Lauriņa bija 1975. gada Mumba karaliene.

Festivāla nosaukums bija izvēlēts tāds, jo ticēja, ka vietējo iedzimto valodā tas nozīmē „Sanāksim kopā un priecāsimies!“ Tikai vēlāk izrādījās, ka vārda „Mumba“ īstā nozīme ir rupjš izteiciens. Tas izskaidrojams ar to, ka nosaukuma piedāvātājs, iedzimtais Bils Onuss (Bill Onus), ir gribējis atspēlēties pilsētas vadībai par to, ka tā sarīkojusi festivālu tieši tajā laikā, kad iepriekšējos gados notika strādnieku gājiens, atzīmējot „Strādnieku dienu“ (Labour Day) un „Astoņu stundu dienu“ (Eight Hour Day – astoņas darba stundas, 8 izpriecas stundas un 8 atpūtas stundas.

Tas noved pie jautājuma – kas ir sasniegts ar ielas slēgšanu uz vienu dienu?

Noteikti zināms apjukums, jo autovadītāji varētu nezināt, kura iela ir slēgta kurā dienā.

Nākamajā paralēlā ielā – Lāčplēša ielā – bija ievērojams liels sastrēgums.
Ja ielu slēdz satiksmei, tad tas varētu būt kāda festivāla dēļ. Ģertrūdes ielas „festivāls“ likās ļoti trūcīgs. Citādi var pastāvīgi slēgt ielu satiksmei un veidot gājēju zonu. Tāda ir prakse citās pilsētas, un tas noņem pārsteiguma momentu.

Ir iespējama arī tāda dīvaina prakse kā Melburnā – pastāvīgi slēdz satiksmei ielu pašā pilsētas centrā, BET – atļaut tramvajus, takšus, autobusus, divriteņus. Rezultātā notiek avārijas ar cilvēku upuriem.

Reklāma
Reklāma

Vai Rīgas pilsēta slēpj īstos iemeslus ielu slēgšanai? Vai tā cenšas novērst uzmanību no kā cita? Šaubos.

Bet nākamreiz būtu vēlams kaut kādā veidā tomēr kāpināt iedzīvotāju interesi par pasākumu. Lai patiešām varētu „Sanākt kopā un priecāties!“

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.