Jau trešo dienu Honkongas centru bloķē simtiem tūkstošiem cilvēku, protestējot pret likumprojektu par tiesājamo izdošanu Ķīnai.
Jau trešo dienu Honkongas centru bloķē simtiem tūkstošiem cilvēku, protestējot pret likumprojektu par tiesājamo izdošanu Ķīnai.
Foto: Dale de la Rey/AFP/SCANPIX/LETA

Honkongā turpinās protesti 0

Simtiem tūkstošu cilvēku vakar izgāja Honkongas ielās, lai protestētu pret likumprojektu par tiesājamo izdošanu Ķīnai.Lai gan Honkongas Īpašā administratīvā reģiona augstākā vadītāja Kerija Lama sestdien pavēstīja, ka Honkonga pārtraukusi izskatīt likumprojektu, protestētāji solījuši turpināt demonstrācijas līdz likumprojekts tiks anulēts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
3 horoskopa zīmes, ko visi mīl – viņi izceļas ar īpašu harismu un siltu enerģiju
Mājas
FOTO. Mežaparkā par 1,4 miljoniem tiek pārdota māja, kas pārsteidz ar arhitektūru un ne tikai…
RAKSTA REDAKTORS
Vācu policijas auto Latgalē satrauc iedzīvotājus – kas īsti notiek? 2
Lasīt citas ziņas

Likumprojekts raisījis bažas, ka tas ir pirmais solis Honkongas autonomijas likvidēšanai, ielu demonstrācijās izejot vairāk nekā miljonam cilvēku.

Aktīvisti aicinājuši pirmdien rīkot Honkongā ģenerālstreiku. “Mēs iedrošinām visu sabiedrību turpināt šo kampaņu,” sacīja aktīvistu organizācijas Cilvēktiesību fronte līderi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Honkongas Īpašā administratīvā reģiona augstākā vadītāja Kerija Lama sestdien atvainojusies sabiedrībai par veidu, kādā risināts protestus izsaukušais likumprojekts par tiesājamo izdošanu Ķīnai. “Augstākā vadītāja atzinusi, ka nepietiekams valdības darbs izraisījis lielas pretrunas un strīdus Honkongas sabiedrībā,” teikts valdības publiskotajā paziņojumā.

“Daudzi sabiedrības locekļi ir sarūgtināti un apbēdināti. Augstākā vadītāja atvainojas sabiedrībai,” norādīts paziņojumā.

Lai gan Kerija Lama sestdien pavēstīja, ka Honkonga pārtraukusi izskatīt likumprojektu, arī vakar simtiem tūkstošiem cilvēku izgāja Honkongas ielās, lai paustu savu pretestību. Protestētāji vēlas, lai likumprojekts tiku atcelts un Kerija Lama atkāptos no amata.

Honkongai kā bijušajai Britānijas kolonijai, kas kopš 1997. gada iekļauta Ķīnas sastāvā, tomēr ir autonomas teritorijas statuss, atšķirīga tieslietu sistēma un tās pilsoņi bauda plašākas tiesības nekā kontinentālajā Ķīnā.

Pašreizējos protestus izraisīja bažas, ka likumprojekta pieņemšana ļautu izdot Ķīnai cilvēkus no Honkongas, kuriem būtu jāatbild kontinentālās Ķīnas politizētajā un necaurskatāmajai tieslietu sistēmai. Likumprojekts raisījis bažas, ka tas ir pirmais solis Honkongas autonomijas likvidēšanai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.