Foto: Pixabay.com

„Huawei” iedvesmo nāciju līderus iesaistīties diskusijā par tehnoloģiju nākotni 4

Haralds Teiermanis

Viena no Huawei kā mobilo tehnoloģiju līdera misijām ir iedvesmot inovāciju virzību pasaulē. Taizeme ir viens no piemēriem, kur nācijas inovāciju potenciāls balstās Huawei tehnoloģijās.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Tā, piemēram, jau pagājušā gada aprīlī sāka attīstīt trīs galvenos pandēmijas seku pārvarēšanas atzarus. Pirmais no tiem paredz pilnīgu valsts pārvaldes institūciju darbinieku darbu no mājām, ja tas nepieciešams pandēmijā, lai nodrošinātu visu valsts pakalpojumu spektru un klātienes darbs nav iespējams.

Otrais virziens ir pilna spektra piedāvājums produktu tirgotājiem, lai realizētu tīmekļa pirkšanu un pārdošanu. Savukārt trešais no Taizemes iezīmētajiem virzieniem pandēmijas izaicinājumu pārvarēšanai ir valsts veidots digitālo iniciatīvu atbalsta fonds.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmajos divos virzienos Taizeme pilnībā balstās uz dažādajiem Huawei risinājumiem un tehnoloģiju sniegtajām iespējām.

5G pielietojums

Pavisam tiešā veidā Huawei 5G risinājumi un mākslīgā intelekta (AI) risinājumi palīdzējuši divās valsts lielākajās slimnīcās – Ramathibodi un Siriraj. Ar Huawei palīdzību uzlabots Covid-19 testu analīžu temps – valsts izveidotajā slimības rezultātu datubāzē saglabātas vairāk nekā 4000 dažādu pacientu anonimizētās pārbaudes un ātrais Huawei 5G tīkls palīdz sagatavot precīzu eksprestestu atbildi, kur AI analizē datu un analīžu rezultātu savstarpējo sakritību, nodrošinot atbildi uz eksprestestu mazāk nekā 25 sekundēs.

5G lielā mērā noteiks valstu attīstību nākotnē, un Taizemē tieši pandēmijas negatīvo efektu pārvarēšanā pilnīgu tehnoloģiju iedzīvināšanu dažādās sabiedrības darbības jomās un komercijā saredz kā vienu no izaugsmes pīlāriem, sekmīgi atsākot darbu pēc globālās krīzes. 5G tehnoloģiju pilnīga pieejamība paredzama  tuvākajā laikā, nosedzot lielāko daļu valsts ģeogrāfiskās teritorijas.

Lielākais akcents pēc pandēmijas un iestājoties pilnai 5G pieejamībai, ir dažādu jaunu tehnoloģiju virzienu izstrāde, lai īstenotu Taizemes valsts ambiciozo plānu digitālās ekonomikas virzienā “Taizeme 4.0”, sniedzot visiem, vairāk nekā 69 miljoniem iedzīvotāju, jaunus instrumentus kā pašizaugsmei, tā mācībām, tā arī ekonomikas veicināšanai.

Nesenā foruma “Savienoti nākotnes labklājībai” laikā tehnoloģiju sabiedrība iepazinās ar vienu no interesantākajām runām – Huawei viceprezidentes, valdes direktores Katrīnas Čenas (Catherine Chen) paustā doma.

Proti, ka tehnoloģiju galvenais mērķis un to eksistences būtība ir sniegt taustāmu labumu ikvienam pasaules pilsonim, vienlaikus dodot ieguldījumu arī jaunās pasaules vērtībās – ilgstspējīgas cilvēces attīstības mērķu sasniegšanā. Čena aicināja pasaules uzņēmumus un korporācijas iesaistīties, sniegt savu devumu un dot vairāk vērtības pasaulei.

Reklāma
Reklāma

“Mums katram ir neviennozīmīgs 2020.gada vērtējums un izjūtas par to. Pandēmija neapšaubāmi mainījusi mūsu dzīves. Daudz lietu, kuras uztvērām kā pašsaprotamas, šobrīd jau pārstājušas eksistēs un mūsu vērtību sistēma būtiski mainījusies.

Lielākā mācība no aizvadītā gada, kuru esmu guvusi, ir apziņa cik patiesībā grūti pasaules sabiedrībai un katras valsts sabiedrībai ir nonākt pie kopsaucēja. Daļa konflikta un viedokļu sadursmes ir par masku valkāšanu, par stingriem ierobežojumiem un valstu slēgšanu (lockdowns).

Manī ir milzīga pārliecība, ka krīzi pārvarēt palīdz tehnoloģijas, kuras vienlaikus kalpo zemeslodes ilgtemiņa mērķiem, mazinot dažāda veida piesārņojuma ietekmes, nodrošinot ilgtspējas risinājumus,” uzsvēra Čena.

Latvijas 5G izaicinājumi

Latvijā sapņi par reālas dzīves pielietojumu tehnoloģijām, kuras balstās 5G risinājumos, pastāv jau sen. Diemžēl līdz šim, pakāpeniskā tehnoloģiju ieviešana notikusi lēnāk nekā cerēts, un publiski redzami ir tikai atsevišķi projekti, kas veidoti sadarbībā ar operatoru pārstāvjiem.

Ja Latvija vēlas piedzīvot reālu izrāvienu un pēc krīzes atrasties starp sekmīgākajām pasaules valstīm, kuras ar skaidru stratēģiju īsteno jaunus soļus tehnoloģiju pieejamības iedzīvināšanā, tai jānosaka skaidras prioritātes.

Visupirms – jāiezīmē laika plāns un konkrēta ceļa karte 5G ieviešanā gala patērētajam. Mājsēde un dažādie sadzīves ierobežojumi radījuši milzīgu slodzi Latvijas telekomunikāciju uzņēmumu infrastruktūrai, un bieži klienti, pakalpojumu gala patērētāji, saskaras ar datu plūsmas sastrēgumiem.

Attālinātās mācības un tīmekļa apmācības, kuras pieprasa tiešsaistes kameru izmantošanu, noslogo tradicionālos mājas mobilos tīklus un pēc iespējas ātrāka 5G ieviešana palīdzētu uzlabot visas mobilā tīkla caurlaidības rādītājus.

Līdz šim nav realizēti projekti, kuri būtu pielīdzināmi partnerībai, kāda ar Huawei atbalstu īstenota Taizemes medicīnas un testēšanas kapacitātes vairošanā.

Atbildot uz jautājumu – kādēļ līdz šim nav iedzīvināta komerciāla 5G infrastruktūra un sabiedrības labā Latvijā līdz šim netiek izmantotas jaudīgās tehnoloģijas, atbilde meklējama stratēģijas trūkumā un zināmās bažās par to, kā lauzt daļā sabiedrības eksistējošo piesardzību, vērtējot jaunās paaudzes mobilos tīklus. Huawei jau šobrīd ir pieredze, lai demonstrētu Eiropas sabiedrībai un Latvijas iedzīvotājiem, kā pilnvērtīgi izmantot jaunās 5G iespējas.

Avoti:
https://via.tt.se/pressmeddelande/disruptiveasia-comments-on-how-huawei-and-onde-are-helping-thailand-fight-covid-19-and-go-digital-at-the-same-time?publisherId=259167&releaseId=3280398https://www.huawei.com/en/news/2021/2/sustainable-connect-technology
https://www.whereiseduy.com/mwc-shanghai-2021-huawei-catherine-chen/