Publicitātes foto

Ieguldot trīs miljonus eiro, Latvijā radīta inovatīva bezvadu interneta sistēma mājas vajadzībām 0

Starptautiskā bezvadu tehnoloģiju uzņēmuma “Ubiquiti Networks” (UBNT) izveidotais patērētāju produktu izpētes centrs Latvijā gada laikā radījis revolucionāru bezvadu interneta sistēmu mājas vajadzībām, pastāstīja UBNT pārstāvniecības Latvijā vadītājs Kristaps Rikāns.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

Latvijas inženieru radītā bezvadu interneta sistēma “Amplifi” ir paredzēta lietošanai mājās, nodrošinot jaudīgu un stabilu interneta pieslēgumu arī tad, ja tiek lietots daudz viedierīču. Sistēmas izstrādē investēti trīs miljoni eiro, un tā nule ir kļuvusi pieejama iepriekšējā pasūtīšanā.

“Mūsu mājās aizvien vairāk parādās ierīces, kurām vajag stabilu un ātru bezvadu interneta pieslēgumu, taču – jo vairāk ierīču tiek pieslēgtas rūterim, jo lēnāks tas kļūst. “Amplifi” risina tā dēvēto “pudeles kakla” problēmu un vienlaikus būtiski paplašina rādiusu, kurā pieejams pastāvīgs un ātrs bezvadu internets. Faktiski mājās kļūst iespējama tāda kvalitātes datu apraide, kāda parasti ir pieejama tikai uzņēmumiem, kas izmanto lieljaudas risinājumus,” skaidroja Rikāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

UBNT, kuras vērtība tiek lēsta aptuveni trīs miljardi ASV dolāru, līdz šim fokusējās uz lieljaudas bezvadu apraides risinājumiem biznesam. Taču 2014.gadā, nodibinot pirmo patērētāju produktu izpētes centru Latvijā “U Labs”, uzņēmums sāka virzību uz risinājumu mājas lietošanai izstrādi un ražošanu. “Amplifi” ir pirmais UBNT produkts lietošanai mājās.

Pašlaik UBNT izpētes centrā Latvijā strādā vairāk nekā 30 inženieru, un plānots, ka centrs turpinās paplašināties.

“Esmu pārliecināts, ka “Amplifi”, kurā apvienots labākais un jaudīgākais no “Ubiquiti” risinājumiem biznesam, būs iespaidīgākā bezvadu tehnoloģija, kas radīta mājas vajadzībām. Katra sīkākā šīs sistēmas detaļa, sākot no industriālā dizaina un jaunākajām antenu tehnoloģijām, beidzot ar “plug-n-play” instalācijas iespēju, tika izstrādāta domājot patērētāju,” uzsvēra UBNT dibinātājs un vadītājs Roberts Pera.

“Amplifi” pamata sistēmu veido centrālais rūteris, pārnēsājami bezvadu datu signāla pastiprinātāji un mobilā lietotne, kas nodrošina sistēmas centralizētu vadību.

“Mēs visi zinām, ka rūteris ir kaut kas tāds, ko mājās gribas paslēpt, taču “Amplifi” ir izstrādāts tā, lai to varētu rādīt ar lepnumu. Piemēram, centrālās ierīces vadībai ir iestrādāts augstas izšķirtspējas skārienjutīgs ekrāns,” piebilst Rikāns.

Vērtējot funkcionalitāti, “Amplifi” ir kas vairāk nekā rūteris. Tajā iestrādātas spēcīgas antenas, kas nodrošina apraidi plašā rādiusā, kas ir būtiski, ja ir liels dzīvoklis vai māja, kā arī integrēts jaunākais bezvadu apraides standarts, kas nodrošina maksimālu datu pārraides ātrumu.

Reklāma
Reklāma

Centrālo “Amplifi” ierīci papildina pārnēsājami bezvadu datu signāla pastiprinātāji, kuros ir iebūvētas īpaši spēcīgas datu apraides antenas un kurus var izvietot jebkur, kur vien ir pieejams elektrības kontakts.

Sistēmu papildina “Amplifi” mobilā lietotne, kas ļauj tās vienkāršu ierīkošanu un vadību. “Tā nodrošina automātisku programmatūras atjaunināšanu, iespēju sekot līdzi veiktspējai, kā arī tam, kurš lieto konkrēto mājas tīklu. Vēl vairāk – ar šīs lietotnes palīdzību lietotājs var ērti izveidot un kontrolēt “viesu” piekļuves, kas ir būtiski datu drošībai,” skaidroja Rikāns.

“Amplifi” sistēmai ir pieejami trīs modeļi – “Amplifi”, “Amplifi LR” (Super Long Range) un “Amplifi HD” (High Density), attiecīgi arī trīs cenu kategorijas – 199 ASV dolāri, 299 ASV dolāri un 349 ASV dolāri.

“Ubiquiti Networks” (UBNT) ir 2005.gadā Sanhosē, Kalifornijā, ASV dibināta kompānija, kas ražo bezvadu komunikāciju tehnoloģijas. Tās pamatlicējs un vadītājs ir Roberts Pera, kura karjera tehnoloģiju jomā aizsākās kompānijā “Apple Inc”.