Publicitātes foto

Inovācijas – pakāpiens pretī izaugsmei un izeja no postpandēmijas laikmeta 0

Šodienas pasaule ir pakļauta nemitīgām pārmaiņām, un pandēmija, ar ko esam sadzīvojuši jau vairāk nekā divus gadus, turpina likt par sevi manīt. Taču pagājušonedēļ notikušajā “Broadening the Innovation Landscape 2022” forumā Huawei eksperti uzsvēra, ka sarežģītā situācija rada iespējas tehnoloģiju revolūcijai, jo īpaši digitālo inovāciju jomā.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Jaunu tehnoloģiju, piemēram, mākslīgā intelekta, mākoņdatošanas, lielo datu, lietu interneta un metaversa, uzplaukums pamazām maina mūsu darba, dzīves un izklaides veidu, un, lai arī pasaule ir neskaidrību pilna, viens ir skaidrs – inovācijas ir un būs veids, kā panākt ekonomikas atveseļošanos un ilgtspējīgu attīstību gan pandēmijas laikā, gan arī pēc tās.

Patenti – investīcija nākotnē

Pēdējos trīs gadus uzņēmējdarbības vide gan globālās pandēmijas, gan ģeopolitisko apsvērumu dēļ ir bijusi sarežģīta. Taču, jo grūtāk kļūst, jo apņēmīgāk Huawei pārstāvji vēlas investēt nākotnē. Uzņēmums ir pārliecināts, ka intelektuālā īpašuma aizsardzība ir inovāciju aizsardzības atslēga.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz 2021. gada beigām Huawei piederēja vairāk nekā 110 000 aktīvu patentu vairāk nekā 45 000 patentu grupās. Saskaņā ar Eiropas Patentu iestādes datiem 2019. un 2021. gadā Huawei bija lielākais patentu pieteicējs Eiropā. Uzņēmumam kopumā ir 20 pētniecības centri Eiropā, tostarp Vācijā, Francijā, Apvienotajā Karalistē, Zviedrijā, Beļģijā, Polijā.

Uzņēmums labprāt licencē savus patentus un tehnoloģijas, tādējādi palīdzot paplašināt inovāciju vidi, virzīt nozari uz attīstību un veicināt tehnoloģiju pieejamību, jo uzskata, ka patentu sistēmas būtība ir stimulēt inovācijas, veicināt tehnoloģiju atvērtību un labklājību.

“Tiek uzskatīts, ka inovācijas ir galvenais attīstības virzītājspēks un stratēģiskais pīlārs, uz kura balstās mūsdienu ekonomika, un nākotnē sīvākā konkurence būs saistīta tieši ar intelektuālā īpašuma un inovāciju attīstību,” savā runā pauda Huawei juridiskās daļas direktore Songa Liupinga (Song Liuping).

Mākslīgais intelekts – solis ceļā uz drošāku un ērtāku viedo pasauli

Mākslīgais intelekts mūsu ikdienas dzīvē ieņem aizvien nozīmīgāku un stabilāku lomu. Šodien vairums plaša patēriņa ierīču, piemēram, mobilie tālruņi, austiņas, pulksteņi un televizori, ir aprīkotas ar mākslīgo intelektu.

Kā norāda Huawei eksperti, visbiežāk izmantotās mākslīgā intelekta tehnoloģijas ir neironu tīkli – skaitļošanas modelis, kura pamatā ir cilvēka smadzeņu neironu struktūra un funkcija. Šis modelis spēj apgūt un izpildīt mūsu vēlmes, pamatojoties uz datiem no apkārtējās pasaules.

Tradicionālie neironu tīkli izpilda lielu skaitu reizināšanas un saskaitīšanas funkciju, taču reizināšana ir daudz sarežģītāka nekā saskaitīšana, un, raugoties no lietotāja aspekta, pārāk daudz reizināšanas nozīmē, ka to viedierīces patērēs vairāk enerģijas un akumulatora darbības laiks būs īsāks.

Reklāma
Reklāma

Lai atrisinātu šo problēmu, Huawei eksperti ir strādājuši pie tā, lai funkciju aprēķināšanā reizināšanu aizstātu ar saskaitīšanu. Kā norāda uzņēmuma pārstāvji, neironu tīklus var izmantot visdažādākajās ierīcēs, viedajos transportlīdzekļos un sakaru produktos.

Autonomie transportlīdzekļi ir būtisks mākslīgā intelekta izmantošanas piemērs, kas ietver vairākas mākslīgā intelekta disciplīnas un milzīgus tehniskus izaicinājumus. Lai gan līdz pilnībā autonomiem transportlīdzekļiem vēl tāls ceļš ejams, Huawei uzskata, ka arvien pieaugošais autonomo transportlīdzekļu datu apjoms mūs pietuvinās drošākai un ērtākai viedajai pasaulei.

Globalizācijas laikmetā, kurā mēs dzīvojam, atvērtības un sadarbības nozīme inovāciju attīstībā ir pašsaprotama. Taču inovāciju atvērtība ir atkarīga no institucionālās vides, kas veicina, aizsargā un stimulē jaunu inovāciju rašanos, un tāpēc Huawei kopīgiem spēkiem vēlas izveidot atvērtāku, līdzsvarotāku, iekļaujošāku un dinamiskāku globālo intelektuālā īpašuma ekosistēmu.