Foto: AFP/Scanpix/LETA

Itālijā izsludina karantīnu 0

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte izsludinājis karantīnu visā valstī un aizliedzis publiskas pulcēšanās, tajā skaitā augstākās līgas futbola čempionāta spēles un pārējos sporta pasākumus, lai ierobežotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos. Itālija ar 60 miljoniem iedzīvotāju ir trešā lielākā ekonomika Eiropas Savienībā, ko vissmagāk skārusi koronavīrusa epidēmija.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Lasīt citas ziņas
Karantīna no svētdienas bija noteikta valsts ziemeļdaļai, bet no otrdienas tā ir spēkā visā valstī vismaz līdz 3. aprīlim.

“Mūsu paradumiem ir jāmainās, un jāmainās tagad,” teica Konte, mudinot cilvēkus palikt mājās. Karantīna nosaka, ka cilvēkiem jāpaliek mājās, ja viņiem nav nopietni iemesli atstāt mitekli saistībā ar darbu, veselību vai citām īpašām vajadzībām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Itālijā ierobežoti ceļojumi, un visā valstī aizliegti publiski pulcēšanās pasākumi. Vienīgi tās sporta sacensības, kuras organizē starptautiskas organizācijas, drīkstēs norisināties, bet bez skatītāju klātbūtnes.

Visi slēpošanas kūrorti tiek slēgti, un kinoteātriem, muzejiem, nakts­klubiem un tamlīdzīgām vietām jābūt slēgtām.

Bāri un restorāni drīkst strādāt no sešiem rītā līdz sešiem vakarā un tikai tad, ja starp klientiem iespējams vismaz viena metra attālums. Bezprecedenta pasākumi būs spēkā līdz 3. aprīlim un tagad attiecināti uz visiem Itālijas iedzīvotājiem – vairāk nekā 60 miljoniem.

Premjerministrs skaidroja, ka braucieni uz darbu vēl būs atļauti un sabiedriskā transporta kustība netiks apturēta. Par noteikto ierobežojumu ignorēšanu var draudēt cietumsods līdz trim mēnešiem vai naudassods līdz 206 eiro.

Jau noteiktā skolu un universitāšu slēgšana pagarināta līdz 3. aprīlim.

Pirms dekrēta parakstīšanas premjerministrs Konte dramatiskā vakara televīzijas uzrunā sacīja, ka to “var apkopot šādi: es palieku mājās”. “Ikvienam ir jāatsakās no kaut kā, lai aizsargātu pilsoņu veselību,” viņš teica.

“Šodien ir mūsu atbildības brīdis. Mēs nevaram ļaut sev nesargāties.” Tomēr par spīti iepriekšējiem ierobežojumiem Lombardijas reģionam, pirmdien turpināja kursēt vilcieni uz Milānu un no tās. Cilvēkiem, kuri vēlēsies doties uz citu valsts daļu, būs jāaizpilda standartizēta veidlapa, pamatojot viņu ceļojuma iemeslus.

Valdības dekrētā teikts, ka šīs veidlapas, kas jāiesniedz varas iestādēm dzelzceļa stacijās un lidostās, kā arī uz galvenajiem ceļiem starp pilsētām, darbosies pēc “sirdsapziņas principa”, un nebūs nepieciešami pierādījumi par “nepieciešamību”.

Reklāma
Reklāma

Lielveikali, kas naktī ir atvērti Romā un Neapolē, pēdējās dienās bija pilni, iedzīvotājiem iegādājoties pārtiku, kā arī ziepes un dezinfekcijas līdzekļus, ziņo Itālijas plašsaziņas līdzekļi.

Kopš “Covid-19” slimība pirmo reizi parādījās Ķīnā pagājušā gada beigās, Itālija ir kļuvusi par tās Eiropā vissmagāk skarto valsti.

Itālijas Civilās aizsardzības aģentūra paziņojusi par 97 jauniem nāves gadījumiem, līdz ar to valstī no “Covid-19” miruši jau 463 cilvēki. Infekcijas gadījumu skaits Itālijā pēdējās diennakts laikā pieaudzis no 7375 līdz 9172.

Pasaulē kopumā ar koronavīrusu inficējušies vairāk nekā 113 000 cilvēku vairāk nekā simt valstīs. Upuru skaits pārsniedzis 4000 cilvēku, visvairāk mirušo ir Ķīnā.

Vakar Hubejas apgabala Uhaņas pilsētā, ko uzskata par koronavīrusa epidēmijas sākotnējās izplatīšanās centru, bija ieradies Ķīnas prezidents Sji Dziņpins, kurš paziņoja, ka koronavīrusa epidēmijas izplešanās “pamatā ir savaldīta”.

Taču Ķīnas Nacionālā veselības komisija drīz pēc prezidenta Sji paziņojuma atklāja, ka koronavīrusa izraisītā slimība “Covid-19” pēdējās 24 stundās Ķīnā prasījusi jaunus upurus.