Saules paneļi Spānijā.
Saules paneļi Spānijā.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Izdomai nav robežu! Spānijas pilsēta Valensija gatavojas pārvērst savas kapsētas par valsts lielāko saules enerģijas parku 21

Spānijas austrumu krasta pilsētas Valensijas mērķis ir uzstādīt tūkstošiem saules paneļus visās tās teritorijā esošajās kapsētās. Projekts saīsināti tiek dēvēts par RIP — tas nozīmē “Requiem in Power” (Enerģijas rekviēms), un tas tika uzsākts šomēnes, kad uzmontēja pirmos fotoelektriskos saules paneļus. Pilsēta plāno ar šo vērienīgo iniciatīvu kļūt par lielāko saules enerģijas parku Spānijā, tā vēstīja ārvalstu medijs “Euronews“.

Reklāma
Reklāma
6 pārtikas produkti, kurus nekādā gadījumā nedrīkst saldēt
Kokteilis
Trāpīgais horoskops. 10 teikumi, pēc kuriem pavisam noteikti atpazīsi katru zodiaka zīmi
Duncis Putina mugurā: situācija Krievijā pēdējo dienu laikā ir strauji mainījusies
Lasīt citas ziņas

Pavisam Valensija plāno vietējās kapsētās uzstādīt 6658 saules paneļus. Apmēram 810 jau ir izvietoti Grau, Campanar un Benimàmet kapsētās. Plānots, ka gada laikā tie saražos vairāk nekā 440 000 kilovati elektroenerģijas. Tas arī ļaus ietaupīt vairāk nekā 140 tonnas oglekļa dioksīda gadā, norāda vietējā pilsētas padome.

Saražotā enerģija pārsvarā tiks izmantota pašvaldību ēku elektroapgādes nodrošināšanai, bet 25% tiks novirzīti arī 1000 trūcīgāko mājsaimniecību vajadzībām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valensijas padomnieks klimata ārkārtas situāciju un energoapgādes transformācijas jautājumos Alehandro Ramons (Alejandro Ramon) paziņoja, ka projektam ir potenciāls kļūt par lielāko pilsētvides saules enerģijas parku visā valstī. RIP ir daļa no plašākas Valensijas 2030.gada klimata misijas, kas ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc pilsēta tikusi arī izvēlēta par 2024.gada Eiropas zaļo galvaspilsētu.

Valensijas klimata misijas ilgtermiņa mērķis ir saražot 27 procentus no pilsētas elektroapgādei nepieciešamās enerģijas no atjaunīgajiem resursiem, pie tam iecerēts, ka līdz 2030. gadam visa pilsētas infrastruktūra un sabiedriskās ēkas par visiem 100 procentiem tiks apgādātas ar zaļo enerģiju, pilsētas ielu apgaismošanai lietojot tikai gaismas diodes.

Kapsētas ir ideāli piemērotas saules paneļu projektu realizēšanai. Šīs pilsētas teritorijas itin labi var izmantot tīras enerģijas ražošanai, pie tam netiek traucēts vai kā mainīts kapsētu primārais lietošanas mērķis.

Šī gan nav pirmā reize, kad kādai pilsētai ir radusies ideja iesaistīt arī kapsētas zaļās enerģijas ražošanas ķēdēs.

Saint-Joachim ir Francijas pilsētiņa, kas atrodas uz vairākām Brière kūdras purva vidū esošajām salām uz ziemeļiem no Luāras grīvas. Tās kapsēta atrodas uz austrumiem no pilsētas galvenās salas.

Līdz 2025. gadam 1,3 megavatu saules enerģijas nojume pārklās vietējo kapsētu un piegādās elektrību 4000 vietējas kopienas iedzīvotājiem. Par niecīgu dalības maksu tikai 5 eiro apmērā viņi varēs iegūs daļu no tās saražotās enerģijas. Izbūvētā konstrukcija ļaus arī savākt lietus ūdeni priekš blakus esošā sporta kompleksa, vienlaicīgi samazinot plūdu iespējamību pilsētā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.