NATO karakuģi.
NATO karakuģi.
Foto: AP/SCANPIX

“Ja starptautiskās tiesības ļauj mums rīkoties, mums tas ir skaidri jādefinē un jāpiemēro.” Lietuva aicina paplašināt NATO misiju Baltijas jūrā 0

Pagājušajā nedēļā notikušais incidents pie Igaunijas krastiem ar Krievijas tā dēvētās ēnu flotes tankkuģi apliecina, ka ir jāpalielina NATO militārā klātbūtne Baltijas jūrā, paziņojis Lietuvas ārlietu ministrs Ķēstutis Budris.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Kādai automašīnai tev vajadzētu piederēt saskaņā ar zodiaka zīmi – Aunam
Var neiziet tehnisko apskati: Vācijas eksperti nosaukuši visneuzticamākos lietotos automobiļus
RAKSTA REDAKTORS
“Man jāskatās viņas asarās, lūdzoties, lai ļauju nebraukt pie papa” – latviešu sievietei Zviedrijā atņemta meita
Lasīt citas ziņas

“Mums ne tikai ir jāturpina NATO misija “Baltic Sentry”, bet tā ir arī jāpaplašina. “Ēnu flotes” pieaugošā aktivitāte nozīmē arī pieaugošus militārus riskus,” Budris teicis Lennarta Meri konferencē, kas nedēļas nogalē notika Tallinā.

Viņš sacīja, ka incidents, kad Krievijas iznīcinātājs pavadīja tankkuģi “Jaguar” un liedza Igaunijas varasiestādēm veikt kuģa pārbaudi, parāda, ka Krievija ir gatava izmantot militāru spēku civilo kuģu piesegšanai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lietuvas ārlietu ministrs norādīja, ka lielākajai daļai Krievijas “ēnu flotes” tankkuģu nav atbilstošas reģistrācijas, apdrošināšanai vai kvalificētas apkalpes, tādēļ tie nopietni apdraud gan vidi, gan jūras infrastruktūru.

“Ja starptautiskās tiesības ļauj mums rīkoties, mums tas ir skaidri jādefinē un jāpiemēro. Neskaidrība tikai pamudina pārkāpējus,” Budris uzsvēra.

“Mums ne tikai ir jāpaplašina sankcijām pakļauto kuģu saraksts, bet arī starp Eiropas Savienību, ASV un Lielbritāniju jāsaskaņo sankciju piemērošana. Pašlaik mazāk nekā puse no sankcijām paļautajiem kuģiem ir visu trīs jurisdikciju melnajā sarakstā, tas ir vājais punkts, ko Krievija izmanto,” piebilda Lietuvas ārlietu ministrs.

Jau ziņots, ka šonedēļ Igaunijas jūras spēki mēģināja apturēt Krievijas “ēnu flotes” tankkuģi “Jaguar”, bažījoties, ka tas varētu sabojāt Igauniju un Somiju savienojošo kabeli “Estlink”. Kuģis neapstājās, un Krievija nosūtīja iznīcinātāju, lai to pavadītu, turklāt iznīcinātājs pārkāpa Igaunijas gaisa telpu.

Aprīlī Igaunijas jūras spēki Somu līcī uz vairāk nekā divām nedēļām aizturēja Krievijas “ēnu flotes” tankkuģi “Kiwala”, kam tika konstatēti desmitiem drošības un tehniska rakstura pārkāpumu.

Reaģējot uz kabeļu bojājumu incidentiem, NATO janvārī Baltijas jūrā sāka jaunu novērošanas misiju “Baltic Sentry”, lai novērstu mēģinājumus uzbrukt zemūdens infrastruktūrai reģionā. Misijas mērķis ir pastiprināt NATO klātbūtni Baltijas jūrā, stiprināt sabiedroto spēju operatīvi reaģēt un nodrošināt reģiona stabilitāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.