Foto – Shutterstock

Ko darīt, ja trušu mamma nespēj pabarot visus mazuļus? Atbild eksperts 1

Jautājuma. Trušu māte nevar pabarot visus mazuļus. Kā tiem palīdzēt izdzīvot? Regīna Brocēnu novadā

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ikviens iemīlas šajās zodiaka zīmēs: zvaigznes tās dēvē par absolūti burvīgākajām
Gandrīz 400 līķu sadalīšanās stadijā – krematorijā atklāj baisu skatu
Kokteilis
Didrihsone pēc dzimšanas dienas svinībām kādā atpūtas kompleksā piesavinājusies svešu mantu un ar to gozējas kameras priekšā
Lasīt citas ziņas

“Saimniecībās parasti vienlaikus aplecina vairākas trušu mammas. Ja gadās liels metiens, mazuļus pēc dzimšanas atšķir un pieliek klāt kādai citai mātei ar līdzīga vecuma trusēniem. Svešie trusēni citai mammai jāpieliek ļoti uzmanīgi, lai māte nesatrauktos un neredzētu, ko viņas lig­zdiņā dara. Vispirms truseni izņem no būra, tad ievieto mazuļus, ierušinot un apsedzot ar ligzdā esošajām trušu mātes pūkām. Mammu pielaiž tikai pēc kāda laika, kad trusēni jau savstarpēji “apsmaržojušies”. Lielākoties trušu mātes svešos bērnus pieņem, reti kad iznīcina,” – stāsta Latvijas sīkdzīvnieku audzētāju biedrības “Trusis un citi” valdes priekšsēdētāja Ilga Mihmele.

“Bieži lielajos metienos piedzimst 1–2 vārguļi. Lai pārējie izaugtu spēcīgi, vārgākos ieteicams jau laikus likvidēt. Viena trušu mamma var aprūpēt ne vairāk par astoņiem trusēniem.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Zīdošai trušu mātei jādod atbilstīga barība, lai veidotos pietiekami daudz piena. Spēkbarībai jābūt sabalansētai, tai jāsatur vitamīni, olbaltumvielas. Devai jābūt lielākai, nekā parasti ēdinot, t.i., vismaz 270 gramu diennaktī katrai trušu mammai.

Vairākās trušu audzēšanas saimniecībās trušu mātēm un audzējamiem bērniem cauru gadu izēdina SIA “Alfa Agro” ražoto pilnvērtīgo granulēto barību ar 32% lucernas piedevu (izmantojot trušu barības granulas, nevajag tik daudz papildus dot sienu).

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.