Foto: LETA

Japāna piedalīsies Baltijas valstu energotīklu sinhronizācijas priekšizpētē 0

Baltijas valstis, kas gatavojas savu energotīklu sinhronizācijai ar pārējās Eiropas tīkliem, kopā ar Japānu veiks priekšizpēti, lai izvērtētu, kā atjaunojamā enerģētika pēc 2025.gada varētu ietekmēt sistēmas stabilitāti, ziņu aģentūrai BNS pastāstījis Lietuvas enerģētikas ministrs Žīgimants Vaičūns, kas pašlaik uzturas vizītē Tokijā.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Lasīt citas ziņas

Pēc ministra teiktā, par priekšizpēti, ko iecerēts sākt pavasarī un paveikt gada laikā, viņš trešdien runājis ar Japānas uzņēmējdarbības federācijas “Keidanren” un šīs valsts kompāniju pārstāvjiem.

“Visu Baltijas valstu pārvades sistēmu operatori sāk sadarbību ar Japānas operatoru TEPCO. Plānots veikt Baltijas valstu sistēmas frekvences analīzi, noteikt sintētiskās inerces vajadzību, iespējas un parametrus Baltijas valstīm. (..) Tas palīdzētu stiprināt Baltijas valstu sistēmas stabilitāti un arī atvieglotu atjaunojamo enerģijas avotu integrāciju,” norādījis ministrs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš piebildis, ka pētījumā tiks vērtēta situācija arī pēc 2025.gada, kad Baltijas valstu energosistēmas jau būs sinhronizētas ar pārējo Eiropu, un tiks analizēts, kā izveidot tādu sistēmu, kas būtu pēc iespējas piemērotāka atjaunojamai enerģētikai, un kā atjaunojamā enerģētika varētu sekmēt sistēmas stabilitātes uzturēšanu.

Kā norādījis Vaičūns, Japānas kompānijas interesējas par iespējām piedalīties sinhronizācijas projektā.

“Pirms gada, kad sākām par to runāt, tas izskatījās tikai kā noteikta teorētiska iespēja, bet šoreiz tādas sadarbības iespējas tiek uzlūkotas diezgan nopietni – es runāju par Japānas kompāniju iespējamo iesaisti starptautiskās iepirkuma procedūrās. Tās ir sapratušas, ka šis projekts varētu būt interesants,” piebildis ministrs.

Pēc viņa teiktā, Japānas uzņēmumi interesējas arī par projektiem, kas saistīti ar Ignalinas atomelektrostacijas (AES) slēgšanu.