Foto: Fotolia

Kā siltināt akmens mūra sienu, lai tā necaursaltu 0

“Kā siltināt akmens mūra sienu, lai tā necaursaltu? Mūra biezums ir 45 cm.” ROBERTS BIRZGALĒ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas

Akmens mūra siltināšana iespējama gan no iekšpuses, gan ārpuses. Siltinot no ārpuses, var izmantot minerālvati vai ekovati. Minimālais siltinājuma biezums – 100 milimetru.

Pie mūra stiprina latojumu un telpu starp latām aizpilda ar minerālvati. To nosedz ar pretvēja plēvi, kas nepieļaus mitruma iekļūšanu siltinājumā, bet izvadīs ārā, ja tas būs nepieciešams. Tālāk seko aptuveni 50 mm bieza gaisa sprauga ventilācijai un apdares materiāls, piemēram, apdares dēļi, minerālplāksnes ar gatavu apdari.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja tiek lietota ekovate, pretvēja plēves vietā stiprina kokšķiedras plāksnes, tad seko gaisa sprauga ventilācijai un apdares materiāls.

Akmens siena, ja tā uzmūrēta kvalitatīvi no šķeltiem akmeņiem, ir ļoti dekoratīva, tāpēc šādu sienu labāk siltināt no iekšpuses. Stiprina latojumu vai profilus, kas vienlaikus izlīdzinās nelīdzenu sienu, un starp tiem ieklāj minerālvati. Virs tās stiprina tvaika izolācijas plēvi un, piemēram, ģipškartonu. Telpā jāierīko laba ventilācija.

Lietojot iekštelpās ekovati, kas vada mitrumu, uz mūra virsmas vispirms piestiprina aptuveni 5 mm biezu kartonu (preskartonu), uz tā klāj ekovates kārtu ar mitro paņēmienu. Telpas mitrums cauri ekovatei nonāks kartonā un tālāk vienmērīgi tiks atdots mūrim un izvadīts uz āru. Virs ekovates atkal stiprina kartonu, virs tā – ģipškartona loksnes.

KONSULTĒJIS SIA KMT PROJEKTS VALDES LOCEKLIS MĀRIS STIPRAIS

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.