Kādas problēmas atrisina digitāla satura vadība? 0

Digitalizācija nozīmē uzņēmuma saturu pārnestuz digitālu formātu, izmantojot satura vadības sistēmas, ar kuru palīdzību tiek nodrošināta digitāla vide satura uzglabāšanai.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Uz satura vadības sistēmas pamata tiek izveidota vienota elektroniskas informācijas vide visam uzņēmumam, un tai tiek piesaistītas citas vadības programmas, piemēram, resursu, klientu un finanšu vadības sistēmas, komunikācijas rīki u. c., lai sistēmas savstarpēji mijiedarbotos un uzņēmumā būtu efektīva informācijas plūsma.

Kādas problēmas risina satura vadības sistēmas?
Pirmkārt, digitāla pieeja nodrošina ievērojami efektīvāku informācijas apriti, saskaņošanu, kā arī sameklēšanu. Pēc „McKinsey” pētījuma datiem, darbinieki, kuriem jālieto analogas vai primitīvas sistēmas, aptuveni 9 stundas nedēļā pavada, tikai meklējot nepieciešamo informāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Otrkārt, apstrādājamās informācijas apjoms palielinās katru dienu. Organizācijām ir svarīgi saprast, kas no visas ienākošās informācijas ir vērtīgs, ko nepieciešams atsijāt vai kam nodrošināt specifisku dzīves ciklu. Uzņēmumam jāapstrādāgan dažādi pārvaldības dokumenti, gan finanšu informācija, gan mediju faili (foto, video), gan daudz kas cits.

Savlaicīgi nosakot konkrētus informācijas uzglabāšanas nosacījumus atkarībā no faila veida, uzņēmums var parūpēties par to, lai dažādu datu regulu ievērošana (piemēram, GDPR) norisinātos bez starpgadījumiem un liekām galvassāpēm.

Treškārt, satura vadības risinājumi, ļaujot pārvaldīt procesos nepieciešamo un izmantoto informāciju un iesaistīt ievērojami mazāk cilvēkresursu ikdienas pienākumu veikšanā, ir būtisks atbalsta punkts biznesa procesu automatizācijai.

Ar tehnoloģiju palīdzību iespējams definēt nosacījumus, pēc kuriem sistēma, saņemot jaunu rēķinu vai klienta pieteikumu, nosaka, kā notiks informācijas apstrāde, saskaņošanau. c. darbības.

Pašreizējos apstākļos pieeja informācijai neatkarīgi no darbinieka atrašanās vietas ir kritiska, lai nodrošinātu nepārtrauktu darbu. Vietējais biznesa tehnoloģiju uzņēmums AS „Digital Mind” šajā tirgū darbojas jau 16 gadus un ir parūpējies par satura vadības risinājumu ieviešanu vairumā Latvijas nozīmīgāko uzņēmumu.

Tā partneris Edgars Stafeckis dalās domās par šābrīža situāciju tirgū: „Uzņēmumi, kuri informācijas pieejamības aspekta dēļ šobrīd ievieš attiecīgās sistēmas, noteikti gūst jaunas atziņas par to, cik patiesībā izmaksāja līdzšinējās sistēmas uzturēšana un cik liels potenciāls bija gan izmaksu samazināšanai, gan produktivitātes uzlabošanai.

Reklāma
Reklāma

Uzskatu, ka šādu soļu speršana tehnoloģiju attīstībā ir kritiska, lai uzņēmumi darbotos atbilstīgi 21. gadsimta standartiem un spētu sniegt konkurētspējīgu piedāvājumu.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.