Foto – Anita Alksne

Koncertā “Mocarts. Klavieres” tiks prezentētas jaunās JVLMA āmuriņklavieres 0

Nebeidzams humors un pārsteidzoši muzikālie efekti, virpuļojošas un izsmalcinātas melodijas – tā varētu raksturot Latvijā vēl nebijušam notikumam īpaši gatavotu koncertprogrammu, kas izskanēs 2. decembrī Mazajā ģildē. Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) sadarbībā ar Rīgas Senās Mūzikas centru un Rīgas Vēsturiskā Teātra un mūzikas biedrību ir iegādājusies āmuriņklavieres, 1780. gada “Stein” modeļa kopiju, kā arī senās mūzikas atskaņotājmākslinieku rīcībā ir nonākušas divas speciāli Latvijas Mūzikas akadēmijai būvētas “Rudolf Tutz” klasicisma klarnetes.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Krāšņā Pirmā Adventa koncerta epicentrā būs iespēja izbaudīt Volfganga Amadeja Mocarta un viņa ideju un garīgā skolotāja Johana Šobēra klavierkoncertus, kurus līdz ar baroka orķestri “Collegium Musicum Riga” atskaņos Vīnē dzīvojošais latvietis Ernests Neimanis, kā arī spožā jaunās paaudzes klavesīniste Gertruda Jerjomenko, kura šobrīd papildina zināšanas “Schola Cantorum Basiliensis”, Šveicē. Mākslinieki īpašajā, pieklusinātajā āmuriņklavieru skanējumā ietērps Mocarta klavierkoncertu nr. 9 Mibemol mažorā un Šobēra klavierkoncertu nr. 3 Fa mažorā op. 11. Šobēra mūziku visticamāk Latvijā būs iespēja dzirdēt pirmo reizi.

Koncerta “Mocarts. Klavieres” mākslinieciskais vadītājs, diriģents Māris Kupčs uzsver, ka “ir būtiski šādā, sen gaidītā notikumā lepoties ar saviem, Latvijas senās mūzikas atskaņotājmāksliniekiem; pirmajiem ļaut iedzīvināt jaunos mūzikas instrumentus tiem, kuri senās mūzikas izpētes soļus ir spēruši arī JVLMA Senās Mūzikas katedrā.” Koncertā līdz ar Ernestu Neimani, Gertrudu Jerjomenko piedalīsies arī solisti – soprāns Elīna Šimkus, klarnetists Jānis Tretjuks, traversflautistes Kristīne Stumbure un Maija Kļaviņa, kā arī baroka orķestris “Collegium Musicum Riga” un diriģents Māris Kupčs. Pateicoties šim notikumam ir pavērusies līdz šim nebijusi iespēja Latvijas klausītājus pilnvērtīgi, padziļināti un regulāri iepazīstināt ar klasicisma laikmeta mūzikas dārgumiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ir vērts arī pieminēt, ka Mencendorfa namā, Rīgā ir saglabājušās āmuriņklavieres, tomēr tās vairs nav spēlējamā kārtībā, un, kā leģenda vēsta, pats 18. gadsimta Rīgas komponists Johans Gotfrīds Mītels uz konkrētā instrumenta vietējiem klausītājiem ir atskaņojis savu mūziku.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.