Publicitātes foto

Korporācijas un atvērtais kods? Huawei saka – “jā!” 2

Autors: Haralds Teiermanis

Viens no spilgtākajiem vēstījumiem, kas pāršalca tehnoloģiju pasauli šomēnes bija diskusijas, kuras iedvesmoja Huawei stratēģijas vadītājs Huawei tehnoloģiju divīzijā, uzstājoties vecā kontinenta atvērtā koda forumā – “Open Source Summit Europe”, kas risinājās Īrijā.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

“Atvērtā koda inovācijas ļāvušas pasaulei sasniegt reālas pārmaiņas mākoņpakalpojumos, sekmīgā 4G ieviešanā un ierīču izstrādē,” apgalvoja Braians Če (Bryan Che). Viņš uzsvēra iespējas darbā ar atvērto kodu, teju neierobežotās pārrobežu sadarbības iespējas.

“Mums nepieciešama tā programmētāju radošuma dzirksts un plašais pielietojums kāds piemīt atvērtā koda tehnoloģijām, lai risinātu lielos izaicinājumus, kuru nozīmību daļa no sabiedrības vēl neapjauš,” norādīja Če.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķīnas tehnoloģiju koncerns sekmīgi darbojas atvērtā koda laukā kopš 2010 gada un iesaistes līmenis pēdējā desmitgadē ievērojami pieaudzis. Huawei ierindojas desmitajā vietā atvērtā koda platformas GitHub risinājumu piedāvātāju vidū – piedzīvojot kāpumu no 27 pozīcijas, kad pirmoreiz tika veikta šāda statistikas analīze. Huawei aktīvi pievieno brīvpieejas saturu arī lokālajā Ķīnas atvērtā koda resursu platformā Gitee.

“Lai attīstītu patiesu ilgtspēju, mums IT līderiem jāsadarbojas un jāmazina resurspatēriņš. Atvērtais kods ir daļa no atbildes kā kopīgi tērēto enerģiju, lai radītu programmproduktu sadalītu un ļautu izmantot kopējā inovāciju mērķa vārdā,” piebilda Če.

Enerģijas patēriņa mazināšana

Nav tādas sfēras, kurā netiktu lietotas atvērtā koda brīvpieejas zināšanas, pašā Huawei koncerna iekšienē. Huawei Braians Če norādīja, ka atvērtā koda risinājumi būtiski palīdz mazināt ierīču enerģijas patēriņu. Tā piemēram OpenEuler – kopienas veidotajā Linux distribūcijā, kuru lieto 750 000 cilvēku pasaulē, izstrādātāji optimizējuši platformas darbību, efektivizējot to dažādu mikročipu vidēm un mazinot datu kalkulācijai nepieciešamo enerģijas tēriņu par teju 50%.

Atvērtā koda priekšrocības izmanto virkne pasaules lielāko tehnoloģiju uzņēmumu. Tā piemēram – nesen IBM parādīja jaunāko LinuxONE datu serveri, kura uzstādīšana datu centros palīdzēs mazināt servera patērēto enerģiju par 75% – un šāds patēriņš ir reālistisks serverim darbojoties pilnvērtīgi, veicot paredzētos funkcionālos uzdevumus.

Huawei piedalās arī virknē projektu, kas fokusējas uz atvērtā koda drošību un kā uzsver Če – atvērtā koda risinājumi pēc noklusējuma ir drošāki par t.s. tradicionālo sistēmu darbību, jo drošības komponente tika atzīta kā prioritāte jau pašos atvērtā koda pirmssākumos.

Reklāma
Reklāma

Jaunas iespējas Eiropai

Īrijā Huawei izveidojis Dublinas mākoņdatu centru, kurā radītas 200 jaunas augsti apmaksātas kvalificētu speciālistu darba vietas. Tas ir pirmais šāds Ķīnas korporācijas mākoņošanas datu centrs Eiropā. Huawei nolēmis ieguldīt šajā centrā 150 miljonus eiro.

Mākoņdatu centrs ir viens no tiltiem, kas Īrijas uzņēmējiem palīdzēs labāk attīstīt uzņēmējdarbības saites ar Ķīnas tirgu.

Īrijas premjerministrs, valdošās partijas “Fine Gael” līderis – Uzņēmējdarbības, tirdzniecības un nodarbinātības ministrs Leo Varadkars(Leo Varadkar) izteicās, ka šis nozīmīgais Ķīnas IT korporācijas ieguldījums demonstrē patieso ilgtspēju Huawei plānos.

“Šis ieguldījums ir arī apliecinājums Īrijai kā investīcijām drošai videi, kurā tādi globālās ekonomikas uzņēmumi kā Huawei var augt un attīstīties,” izteicās Varadkars.

Angļu valodā eksistē idioma “put your money where your mouth is” – kas burtiski tulkojas “liec naudu tur, kur tava mute” – bet kontekstuāli nozīmē – apliecini ar savu naudu savu vārdu nopietnību. Huawei vadošā stratēģa Braiana Če vārdi par sadarbību un tās pozitīvo ietekmi Īrijā tiek apliecināti ar ļoti konkrētu investīciju un pavisam konkrētām karjeras tramplīna iespējām vairākiem simtiem informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju jomā strādājošiem.

Gribas ticēt, ka reiz par vērienīgu kopprojektu runāsim arī Latvijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.