Publicitātes foto

Kristīnes Nuķes-Panteļejevas personālizstāde “Kosmiskā Odiseja” galerijā “Istaba” 0

No 10. septembra galerijā “Istaba” skatāma Kristīnes Nuķes-Panteļejevas personālizstāde “Kosmiskā Odiseja”.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 499
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
Lasīt citas ziņas

Jaunākajā darbu sērijā māksliniece pievēršas padziļinātai sarežģītu dabas formu pētniecībai, analizējot dabas mikro struktūras, to kopsakarības ar makro struktūrām un pat kosmiska mēroga veidojumiem. Kristīnes Nuķes-Panteļejevas darbos var saskatīt atsauces uz ciparu tehnoloģijām, 3d printēšanu, iekārtas radītos, vizuāli uztveramos “pikseļus” aizstājot ar manuāli veidotiem keramikas materiāla pilieniem.

“Koki nav primitīvi. Lai tiem izplauktu lapas, tie negriež, nemaļ, nemaisa, necep, neapsmidzina, nekodina. Tā vietā tie savāc Saules enerģiju, izmantojot molekulārās elektroniskās ierīces, fotosintēzes reakcijas centrus hloroplastā. Šādi raugoties, koks ir augsta tehnoloģija. Čipi un raķetes nav.” (Kims Ēriks Drekslers)

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kosmiskā Odiseja” aicina skatītāju aizdomāties, ka augsne svarīgākiem atklājumiem ir tepat mums apkārt, vajag tikai vērīgāk (nano līmenī) ieskatīties, un katrā šūnā, katrā kristālā ir iespējams saskatīt visumu, atrast vitāli svarīgu problēmu risinājumus un izdarīt atklājumus, kas mainīs pasauli.

Māksliniece Kristīne Nuķe-Panteļejeva ir absolvējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas Vides dizaina nodaļu (2003), Latvijas Mākslas akadēmijas Metāla dizaina apakšnozari (MA 2009) un Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas apakšnozari (MA 2018), studiju laikā gūstot iemaņas metālmākslā un juveliermākslā Lahti Lietišķo zinātņu universitātē Somijā. Pēc studijām uzsākusi darbu Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā kā sudraba kalšanas pasniedzēja ar specializāciju emaljēšanā. Paralēli nodarbojas ar radošiem eksperimentiem, veidojot konceptuālas rotas – darbi ir bijuši eksponēti Latvijā, ASV, Grieķijā, Krievijā, Lietuvā, Rumānijā, Dānijā. 2018. gadā ieguvusi sudraba apbalvojumu prestižajā Starptautiskajā keramikas konkursa izstādē “Martinsona balva”.

Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un tā skatāma līdz 10. oktobrim.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.