Sinhronās peldēšanas duets no Itālijas Lukrēzija Rudžero un Džordžio Minisīni.
Sinhronās peldēšanas duets no Itālijas Lukrēzija Rudžero un Džordžio Minisīni.
Foto: Filippo Monteforte/AFP/SCANPIX

Līdztiesība arī daiļpeldēšanā 9

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 6
Lasīt citas ziņas

Pēdējos desmit gados sporta pasaulē vērienīgi tiek ieviesta dzimumu līdztiesība. Pārsvarā tas ir saistīts ar sieviešu sporta ieviešanu veidos, kur agrāk startēja tikai vīrieši. Bokss, svarcelšana dāmām jau kādu laiku ir olimpiskajā saimē. Tāpat bobslejā dāmas jau labu laiku cīnās par olimpiskajām medaļām, kamaniņu braukšanā nu ir arī sieviešu divnieki.

Bet bija sporta veids, kur līdz šim nebija īstas līdztiesības, – sinhronā peldēšana jeb, kā tagad to pārdēvējuši, daiļpeldēšana, kur sportisti ūdenī veic dažādas figūras, lielāko daļu uzturoties zem ūdens. Sinhronā peldēšana olimpisko spēļu programmā tika iekļauta 1984. gadā Losandželosas spēlēs, bet daiļpeldēšanā piedalījās tikai sievietes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nu arī šajā ziņā būs līdztiesība, jo aiznākamā gada olimpiskajās spēlēs Parīzē sinhronajā peldēšanā varēs piedalīties arī vīrieši. Komandu sacensībās starp astoņiem dalībniekiem varēs būt divi, kā mēdz teikt, stiprā dzimuma pārstāvji, kas mūsdienās vairs nav īsti atbalstāms formulējums.

Kopš 2015. gada pasaules čempionātos vīrieši jau ir startējuši sinhronajā peldēšanā gan duetos, gan pāros, un vizuālais efekts nav bijis slikts. Jauktajos duetos tas ir kā balets ūdenī. Par pirmo pasaules čempionu vīrieti sinhronajā peldēšanā kļuva amerikānis Bils Mejs, kurš šobrīd šajā sporta veidā ir treneris.

“Vēl pirms dažiem gadiem tas, ka vīrieši varētu piedalīties olimpiskajās spēlēs sinhronajā peldēšanā, likās neiespējamā misija. Tomēr tagad tā ir realitāte. Liels paldies tiem, kas mūs atbalstīja, arī sportistēm, kuras allaž bijušas pozitīvi noskaņotas par šādu iespēju,” saka Mejs. Viens no titulētākajiem vīriem sinhronajā peldēšanā ir Džordžio Minisīni no Itālijas, divkārtējs pasaules čempions duetos.

Viņš iespēju piedalīties olimpiskajās spēlēs uzskata par lielu panākumu. “Sportā, tāpat kā dzīvē, ir jābūt līdztiesībai. Ļaujot vīriešiem piedalīties sinhronās peldēšanas sacensībās, tikai pierāda, ka olimpiskā kustība dodas pareizā virzienā,” saka Minisīni.

Parīzes olimpiskajās spēlēs komandu sacensībās piedalīsies 10 valstu izlases.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.