Līga Kozlovska: Pārtērētas valsts laboratorisko izmeklējumu kvotas – tas nav pieņemami! 11

Mediķu protestā pie Saeimas ceturtdienas rītā pulcējušies vairāki simti dalībnieku. Protestētāji aicina Saeimas pārstāvjus un valdības locekļus steidzami meklēt risinājumus, lai šī gada budžeta ietvaros veselības aprūpes izdevumi tiktu palielināti, sasniedzot 12% no valsts budžeta izdevumiem, kas ir papildus aptuveni 140 miljoni eiro.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Protestētāju vidū TV24 sastapa arī Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāju, 14. Saeimas deputāti Līgu Kozlovsku (ZZS).  Aicināta komentēt problēmsituāciju ar zāļu kvotām, deputāte atklāj, ka nākamajā nedēļā viņas vadītajā Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijā notiks sēde par kompensējamo zāļu pieejamību pacientiem, kas tiešām pašlaik ir uz katastrofālas robežas.

Taču vēl viena sāpīga situācija ir ar valsts apmaksātajiem laboratoriskajiem izmeklējumiem – teju ir pārtērētas visas valsts laboratorisko izmeklējumu kvotas: “Tas nozīmē, ka katru mēnesi ārstiem būs jārēķina – līdz tam datumam varat analīzes saņemt par valsts naudu, bet pēc tam jāmaksā pašam no savas kabatas. Tas nav pieņemami! Mūsu kopējā akcija ir kārtējais solis, lai mēs panāktu savu. Bet, ja mēs nepanāksim, tad darīsim uz priekšu nākošās akcijas.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.