foto – publicitātes

Ludmilas Azarovas piemiņas izstāde O. Vācieša muzejā 0

Līdz 25. maijam Ojāra Vācieša muzejā būs atvērta Ludmilas Azarovas piemiņas izstāde “Māras ezera noburtā”.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
Kokteilis
Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
Farmācijas gigants “AstraZeneca” atzīst, ka viens no tās Covid-19 vakcīnas blakusefektiem var būt pat nāvējošs 7
Lasīt citas ziņas

Pirms trim gadiem, sagaidot dzejnieces 75. dzimšanas dienu, muzejā bija skatāma izstāde ar tādu pašu nosaukumu, bet jaunatvērtā tomēr būs citāda – Māras ezera noburtā tagad jau ir kopā ar savu Dzejnieku.

Dzīvoja pasaulē lietus.
„Kāpēc es esmu?” lietus jautāja Dievam.
„Lai savienotu debesis un zemi,” Dievs lietum atbildēja.
Šos trīs teikumus, ko dzejniece rakstījusi savā dzimtajā krievu valodā un nosaukusi „Pasaka par lietu”, var uzskatīt par šīs izstādes atslēgu – arī dzejnieks ir kā lietus, kura misija ir savienot debesis un zemi, un dzejnieks ir arī vienkārši cilvēks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izstāde “Māras ezera noburtā” ir stāsts par dzejnieci un viņas mīlestībām – Rīgu, valodu, mūziku, putniem, akmeņiem un, protams, ģimeni. Apmeklētāji no jauna vai atkal varēs tikties ar Ludmilas Azarovas dzeju un aplūkot agrāk neeksponētas dzejnieces piemiņas lietas.

Ludmilai Azarovai izdotas vairākas dzejoļu grāmatas gan latviešu, gan krievu valodā. Viņa krieviski atdzejojusi Ojāra Vācieša, Aleksandra Čaka, Raiņa, Māra Čaklā, Imanta Ziedoņa, Māras Zālītes u.c. latviešu autoru dzeju, tulkojusi daudzus kultūras vēsturē nozīmīgus darbus: Arvīda Žilinska un Marģera Zariņa operu libretus, Bazīlija Plīnija „Slavas dziesmu Rīgai”. Tomēr plašai sabiedrībai viņa vairāk zināma kā Ojāra Vācieša dzīvesbiedre.
Dzejnieku kopējie gadi aizritējuši tagadējā Ojāra Vācieša ielā 19, kur šobrīd ir Ojāra Vācieša muzejs. Dzejnieka memoriālais dzīvoklis ir arī Ludmilas Azarovas dzīves un daiļrades telpa 30 gadu garumā. Izstādi var saukt par šī laika turpinājumu, papildinājumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.