Nenotiek ugunsdzēsēju štatu aizpildīšana: vai priekšnieki paši skries ar spaiņiem un ugunsdzēšamiem aparātiem? 34

Nepietiekamā atalgojuma dēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) nākotnē paredz vēl lielāku nodarbināto trūkumu, aģentūrai LETA atzina dienestā.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

2017.gadā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) atalgojums bija līdzvērtīgs vidējam valsts tautsaimniecībā, līdz ar to dienestā vakances bija aptuveni 3%, savukārt tagad tas no vidējā atalgojuma valstī atpaliekot par vairāk nekā 30%, līdz ar to vakanču skaits dienestā ir virs 12%.

“Diemžēl, šī starpība ļoti strauji turpina augt. Paredzam vēl lielāku vakanču pieaugumu līdz ar izskanējušām ziņām par atalgojuma palielināšanu par 500 eiro Nacionālajos bruņotajos spēkos, kas ir vairāk nekā puse no šodienas ugunsdzēsēja glābēja algas,” skaidroja VUGD priekšnieka vietnieks Intars Zitāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

Patlaban VUGD un tās paspārnē esošajā Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā (UCAK) ir 3253 amati, no tiem nokomplektēti 2855, bet vakanti ir 398. No vakantajiem amatiem 45 ir kadetu amati, septembrī daļa tiks nokomplektēta.

Lielākais vakanto amatu skaits dienestā ir ugunsdzēsējs glābējs (autovadītājs) un ugunsdzēsējs glābējs Rīgas un Vidzemes reģionos. Tāpat liels ir dispečera amata vakanču skaits Rīgas reģiona zvanu centrā. Dienestā izteikti jūtams ir vadošo speciālistu trūkums.

Šonedēļ turpināsies pieteikšanās UCAK studijām. Pagājušajā nedēļā ir saņemti vairāki pieteikumi, bet to nevarētu nosaukt par masveida pieteikšanos, vērtēja Zitāns.

Dienestā skaidroja, ka, iestājoties dienestā, cilvēks vispirms darbojas kā ugunsdzēsēja glābēja palīgs, kuram atalgojums pirms nodokļu nomaksas ir no 650 eiro. Šādā amatā ir jāpavada vairāki mēneši, kamēr notiek apmācība. Pēc tās ir iespēja strādāt par ugunsdzēsēju – glābēju, kuram atalgojums ir no 896 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Ugunsdzēsējam – glābējam tiek nodrošinātas sociālās garantijas, tai skaitā, veselības aprūpes izdevumu kompensācija noteiktā apjomā, atvaļinājuma dienu skaita pieaugums pēc katriem pieciem gadiem, izdienas pabalsts trīs amatalgu apmērā pēc katriem pieciem nodienētiem gadiem un iespēja doties izdienas pensijā. Ugunsdzēsējam ir maiņu darbs un dienestā strādājošiem nav liegts savu profesiju savienot ar citiem darbiem.

Vadošajos amatos atalgojums ir augstāks. Mācoties koledžā un pretendējot uz augstākiem amatiem, attiecīgi atalgojums ir lielāks. Tiek nodrošināta bezmaksas apmācība un profesionālās izglītības iespējas, kā arī studiju laikā tiek saglabāts atalgojums, norādīja Zitāns.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.