Apmeklētāji bez papildu maksas varēja nobaudīt apmēram 400 alus garšas no apmēram 50 alus darītavām.
Apmeklētāji bez papildu maksas varēja nobaudīt apmēram 400 alus garšas no apmēram 50 alus darītavām.
Publicitātes foto

Pārsteidzošās garšas Amatalus svētkos Ķīpsalā 0

Augļaini, rūgti, aromātiski, skābi, krāsaini, kafijoti – tikai daži no īpašības vārdiem, kas nāca prātā apmeklētājiem, ierodoties uz šogad pasaulē pirmo un Ziemeļeiropā lielāko amatalus festivālu “Riga Craft Beer Weekend”. Apmeklētājiem bija iespēja bez papildu maksas nobaudīt apmēram 400 alus garšas no aptuveni 50 alus darītavām.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Pasākumā savus meistarstiķus izrādīja ne tikai labākās Latvijas amatalus darītavas, bet arī darītavas no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Baltkrievijas, Somijas, Zviedrijas, Portugāles, Dānijas, Ungārijas, Austrijas, Lielbritānijas, Vācijas. Varbūt kādu arī neuzskaitīju. Izvēle bija liela, un pavisam droši, ka nogaršot visas garšas vienam cilvēkam diez vai bija pa spēkam. Savukārt atsevišķi nogaršot mājās kaut dažus desmitus šo garšu izmaksātu vairākus simtus eiro.

Rīgai šāds pasākuma bija vajadzīgs, pēc pasākuma “LA” norādīja alus festivāla rīkotāju “Alus brālība” pārstāvis Andrejs Šikors. “Tikai atnākot uz šejieni, apmeklētāji beidzot pa īstam saprata, ko nozīmē baudīt milzum daudz alus veidu bez papildu maksas, turklāt pie katra no alus darītavu stendiem arī gūstot iespēju aprunāties ar pašiem aldariem. Tieši viņi bija ieradušies, nevis atsūtījuši vienkāršus pārdevējus. Kad un kur vēl cilvēki gūtu šādu iespēju?”

CITI ŠOBRĪD LASA

No organizatoriskās puses viss esot bijis kārtībā, nekādu sūdzību no dalībniekiem nav saņemtas. Uzrunāti paši aldari, arī viņi bija apmierināti ar festivāla organizatorisko darbu un bija priecīgi izglītot daudzus cilvēkus, kuri tādus alus veidus kā “New England IPA”, “Barleywine”, skābos “sour” tipa vai īpaši desertiem domātos nemaz iepriekš nebija garšojuši. Daži no dalībniekiem nākamajiem gadiem vien ieteica darītavu stendus izkārtot vienā vai divās taisnēs, nevis labirintu veidā, kā stendi parasti izkārtoti Ķīpsalas izstāžu hallēs.

Vai pasākums notiks arī nākamgad? Par to spriest vēl esot pāragri, norādīja A. Šikors, taču atsauksmes no apmeklētājiem un aldariem saņemtas pozitīvas, tāpēc par to noteikti tikšot domāts. Viņš vien norādīja, ka gribējās, lai pasākumu divās dienās apmeklētu vairāk cilvēku. Precīzu skaitli viņš neminēja, taču atklāja, ka darītavas būtu varējušas droši apkalpot 3000 apmeklētāju, taču divās dienās tik daudz cilvēku neesot bijis.

“Visi lūdz, lai pasākums notiek arī nākamgad. Ja to rīkosim, tad par to jāsāk stāstīt jau tagad, cilvēki jāizglīto jau tagad. Kaut arī daudzi latvieši it kā pārzina šīs daudzās garšas, daudz vairāk cilvēkiem festivāla alus klāsts būtu pilnīgs jaunums,” bilda Šikors. Viņš arī neuzskata, ka ziema un aukstums atturējis cilvēkus ierasties Ķīpsalā, jo pasākums noticis zem jumta un alus klāstā bijuši ļoti daudzi alus veidi, kuri domāti lēnai baudīšanai tieši gada tumšajos un aukstajos mēnešos. Tāpat gada siltākajos mēnešos notiek jau citi alus pasākumi, ar kuriem pārklāties būtu bezjēdzīgi. Arī par telpu piemērotību vēl tiks spriests.

Festivālā abās dienās apmeklētāji varēja baudīt arī pa vienam muzikālam koncertam. Piektdien muzicēja Vācijas sintīpopa apvienība “De/Vision”, bet sestdien pašmāju turbofolka grupa “Oranžās brīvdienas”. Arī par muzikālo priekšnesumu nepieciešamību nākamajos gados organizatori vēl spriedīs, jo kaut arī daudzi apmeklētāji par tiem priecājušies, daudzi uzskatījuši, ka alus festivālam tā bijusi lieka greznība.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.