Publicitātes foto

Padomi minitraktora iegādei 1

Minitraktors spēj veikt ļoti plaša spektra darbus, bet tā funkcionalitāte atkarīga no konstrukcijas īpatnībām un apstākļiem, kuros to grasās ekspluatēt.Kā nekļūdīties minitraktora izvēlē un kam pievērst uzmanību, to iegādājoties?

Reklāma
Reklāma

Kādi darbi paredzēti jaunajai mašīnai?

7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
Dārzs
FOTO. Cik šogad maksā stādi, un kas ir piedāvājumā? Reportāža no Siguldas Stādu parādes
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā
Lasīt citas ziņas

Izvēloties savas saimniecības darbiem minitraktoru, vispirms jātiek skaidrībā ar darbu specifiku un apjomu, ko tam paredzēts veikt. No tā būs atkarīgi traktora tehniskie parametri un tā papildaprīkojums.

Piemēram, ja paredzēts, ka minitraktors veiks parastus darbus piemājas lauciņā – mauriņa pļaušanu, neliela sakņudārza apstrādi, darbus ar minipiekabi u. tml. –, tad pietiks, ja mašīnai būs minimālā jauda un minimālā komplektācija. Tātad nākamais solis pēc motobloka varētu būt minitraktors ar jaudu 12 ZS.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taču, ja piemājas dārzs vai lauks ir pietiekami liels, piemēram, vairāki hektāri, tā apkopei jau varētu būt nepieciešams izmantot vidējā diapazona uzkarināmo aprīkojumu. Un tad jau būs nepieciešams traktors ar dzinēja jaudu virs 18–24 ZS. Traktoram varētu būt vajadzīga trīspunktu sakabe uzkarināmā aprīkojuma uzstādīšanai. Tāpat noderīga būs jūgvārpsta, kas darbinās dažādu veidu uzkares.

Lielākiem laukiem jau būs nepieciešams 36–40 ZS traktors. Šādas jaudas mašīna ļaus izmantot daudz plašāku uzkarināmā aprīkojuma klāstu, kā arī samazinās augsnes apstrādei nepieciešamo laiku. Trīspunktu sakabe, hidroizeja un jūgvārpsta ievērojami paplašinās traktora izmantošanas iespējas.

Kam vēl būtu jāpievērš uzmanība?

Mašīnas jauda ir būtisks raksturlielums, taču vajadzētu pievērst uzmanību arī šādiem parametriem:

– reversīvā pārnesumu kārba, kā arī labs riteņu izvērsums padara mašīnu manevrētspējīgāku;

– pilnas piedziņas un diferenciāļu bloķēšanas esamība palielina mašīnas pārgājību;

– sliedes platuma regulēšanas iespēja labāk palīdz ierakstīties rindstarpās.

Eksperti aicina pievērst uzmanību arī papildaprīkojumam, kas būtiski varētu atvieglot traktora operatora darbu:

– devēji uz rīku paneļa ļaus monitorēt visu mezglu un agregātu darba korektumu, kā arī novērst to lūzumus, piemēram, voltmetrs vai ampērmetrs, dzinēja eļļas spiediena devējs, dzesējošā šķidruma temperatūras mērītājs;

– sēdeklis ar amortizējošām atsperēm samazinās vibrāciju līmeni;

– motorstundu skaitītājs būs nepieciešams mašīnas intensīvas ekspluatācijas gadījumā eļļas maiņas laika noteikšanai;

– zāliena vai cita seguma apstrādei labāk izmantot minitraktoru ar platākiem protektoriem; lai nodrošinātu mašīnai labāku saķeri ar augsni (apkalpojot lauksaimniecības laukus), lietderīgāki būs šaurāki riteņi;

Reklāma
Reklāma

– maksimālam komfortam un funkcionalitātei būtu vērts izvēlēties tehniku ar hidrosadalītāju peldošajā režīmā, jo modelis ar vienu hidroizeju ļaus strādāt tikai ar vienu uzkari un paredzēs cauruļu pārslēgšanu, mainot priekšējo agregātu uz aizmugures un otrādi; minitraktoru ar divām maģistrālēm jau var agregatēt ar sarežģītāku aprīkojumu vai divām uzkarēm vienlaikus; savukārt, ja mašīnai ir trīs maģistrāles, tā var strādāt ar vairākām uzkarēm vienlaikus, tostarp ar miniekskavatora vai frontālā žokļiekrāvēja tipa aprīkojumu.

Tirgū pieejami dažādu ražotāju minitraktori. Tos ražo gan ar tādiem pasaulē zināmiem zīmoliem kā John Deere, Claas u. c., gan plaši sastopami lētāki Austrumu analogi – DongFeng, Zoomlion, Lovol u. c.

Ja tomēr ir vēlme iegādāties zināmāka zīmola tehniku, bet par pieejamu cenu, vērts ielūkoties lietotas tehnikas piedāvājumā. Drošāk – pie tehnikas oficiālajiem pārstāvjiem.

Sagatavots pēc tīmekļa materiāliem

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.