Arodbiedrības FISI biedri 15. februārī Romā protestē pret obligāto vakcināciju un zaļo sertifikātu.
Arodbiedrības FISI biedri 15. februārī Romā protestē pret obligāto vakcināciju un zaļo sertifikātu.
Foto: Mauro Scrobogna/ZUMAPRESS

Mazina ierobežojumus, iesaka ceturto devu, nevakcinētie zaudē darbu. Kāda situācija ar pandēmiju pasaulē? 72

Ivars Bušmanis, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma

Austrijā mazina ierobežojumus

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm 115
Lasīt citas ziņas

No 5. marta lielākā daļa no Austrijā atlikušajiem ierobežojumiem tiks atcelti, trešdien paziņoja valdība. Tas nozīmē, ka iekļūšanai telpās nebūs jāuzrāda pierādījumi par vakcināciju, atveseļošanos vai negatīvu testu, ka tiks atvērti naktsklubi un tiks atcelta pusnakts “komandantstunda” restorāniem.

Sertifikāts vēl būs jāuzrāda tikai slimnīcās un pansionātos, kā arī ieceļošanai valstī. Arī noteikums, ka visās publiskajās telpās jāvalkā “FFP2” maska, tiks attiecināts tikai uz sabiedrisko transportu, būtiskākajos mazumtirdzniecības veikalos (lielveikalos un aptiekās), kā arī slimnīcās un aprūpes iestādēs.

Zviedrijā iesaka ceturto vakcīnu

CITI ŠOBRĪD LASA

Veselības aizsardzības aģentūras visā Eiropā apšauba, vai pilsoņiem ir nepieciešams lietot ceturto vakcīnas devu, tomēr dažas valstis, piemēram, Francija, Vācija, Grieķija, Spānija, Polija un Ungārija, to ir ieteikušas konkrētām riska kategorijām.

Tāda pati nostāja ir Eiropas Zāļu aģentūrai (EMA), kas janvāra vidū ieteica izmantot ceturto devu visneaizsargātākajām kategorijām. Zviedrijas Sabiedrības veselības aģentūra iesaka ceturto devu visiem, kas vecāki par 80 gadiem. Ieteikums attiecas arī uz cilvēkiem, kuri dzīvo pansionātos, un uz tiem, kuri saņem mājas aprūpi.

Čehijā kritizē Pandēmijas likumu

Valdība, kas ir samazinājusi Covid-19 ierobežojumus, tiek asi kritizēta par ierosināto grozījumu Pandēmijas likumā, ziņo “Euractiv”. Šie grozījumi dotu valdībai plašākas pilnvaras ieviest ierobežojumus bez nepieciešamības valstī noteikt ārkārtas stāvokli. Grozījumus kritizējušas dažādas grupas, opozīcija un senatori no valdības koalīcijas partijām.

Taču veselības ministrs Vlastimils Vāleks brīdināja, ka likumprojekta nepieņemšanas gadījumā valdībai būs jāievieš ārkārtas stāvoklis, lai aizsargātu augsta riska grupas un saglabātu pastāvošos ierobežojumus pansionātos un slimnīcās. Tas izsaucis protestus valdības un parlamenta ēku priekšā.

Itālijā nevakcinētie seniori zaudē darbu

Piecdesmitgadīgie un vecāki cilvēki Itālijā, kuri nav vakcinēti pret Covid-19, no šīs otrdienas, 15. februāra, vairs netiek pielaisti darba vietai, ja nevar uzrādīt vakcinēšanās sertifikātu, vēsta “The Local”. Šis “super green pass” jāapliecina, ka tā turētājs ir vakcinēts vai atveseļojies no Covid-19 pēdējo sešu mēnešu laikā.

Itālijā noteikts, ka šai vecuma grupai, 50+, no šā gada janvāra jābūt obligāti vakcinētai. No 1. februāra ikvienam, kurš šajā vecuma grupā paliek nevakcinēts vai kuram nav bijusi revakcinācijas deva sešu mēnešu laikā, Itālijas nodokļu iekasēšanas aģentūra (“Agenzia delle entrate-Riscossione”) piemēro vienreizēju soda naudu 100 eiro apmērā.