Pēc sešiem mēnešiem 0

Vēlos uzzināt, vai darba devējam ir tiesības atteikt atvaļinājumu pēc sešiem nostrādātiem mēnešiem. Ja atvaļinājumā došos pēc deviņiem mēnešiem, kad pienāksies nākamais? 
Līga

Reklāma
Reklāma

 

“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Kokteilis
VIDEO. “Tā ir Rita? Ko tu stāsti!” Lauris Reiniks nosauc attiecību eksperti Ritu Lasmani par bezpajumtnieci
Lasīt citas ziņas

Darba likumā teikts, ka tiesības uz ikgadēju apmaksātu atvaļinājumu ir ikvienam darbiniekam neatkarīgi no tā, vai darba līgums noslēgts uz noteiktu vai nenoteiktu laiku, vai cilvēks strādā normālu vai nepilnu darba laiku. Ikgadējo atvaļinājumu var saņemt arī pirmajā gadā, ja nepārtraukti ir nostrādāti ne mazāk kā seši mēneši, turklāt darba devējam atvaļinājums jāpiešķir pilnā apmērā.

Tātad darba devējs arī pēc sešiem mēnešiem nedrīkst jums atteikt pilnu četru nedēļu atvaļinājumu, taču varat arī izmantot iespēju paņemt tikai pusi no tā un pārējās brīvās dienas izmantot vēlāk. Varat iet atvaļinājumā arī pēc deviņiem mēnešiem un pēc tam atkal nākamgad – ja vēlaties, kaut tūlīt, tiklīdz sāksies nākamais gads (jau pēc trim mēnešiem), taču tad gan jārēķinās, ka līdz nākamajam atvaļinājumam būs jāgaida vismaz gads. Taču, ja darba līgumā par atvaļinājumu ir ierakstīts kāds īpašs nosacījums, arī tas, protams, jāņem vērā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Noteikts, ka ikgadējais atvaļinājums nedrīkst būt īsāks par četrām kalendāra nedēļām (28 kalendāra dienām), neieskaitot svētkus. Ja kāda no atvaļinājuma dienām ir svētku diena, atvaļinājumu pagarina par šo dienu skaitu. Ja darbinieks ir saslimis, atvaļinājumu pārceļ vai pagarina par slimības dienu skaitu. Par atvaļinājuma pārcelšanu vai pagarināšanu darba devējam un darbiniekam savstarpēji jāvienojas.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.