Fudži kalns un alpīnistu rindas. Japāna
Fudži kalns un alpīnistu rindas. Japāna
Foto. Scanpisx/LETA

Pieaug tūristu atstāto atkritumu un izkārnījumu apjoms – Japāna ierobežo kāpšanu leģendārajā Fudži kalnā 21

Apmeklētāju skaitam pieaugot, Japānas augstākajā un ikoniskākajā kalnā ir radušās problēmas ar atkritumiem, tāpat arvien biežāk ievainojumus gūst nepieredzējuši un slikti aprīkoti alpīnisti.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 3
Lasīt citas ziņas

Tā kā ierobežotās virsotnes jau ir lūzuma punktā, tur uzkrājas atkritumi un ir bažas par pieaugošo ievainoto skaitu, vietējā valdība, kas pārrauga vienu no populārākajiem pārgājienu maršrutiem Japānā uz ikoniskā Fudži kalna virsotni, ierobežos kāpēju skaitu, iekasēs nodevu un ikdienas maksu, lai palīdzētu segt pārgājienu maršrutu uzturēšanas un nojumju būvniecības izmaksas, kas izmantojamas izvirduma gadījumā.

Jamanaši prefektūra paziņoja, ka, sākoties 70 dienu vasaras kāpšanas sezonai 1. jūlijā, populārajā Jošidas takā, kas atrodas kalna ziemeļu malā, tiks ieviests 4000 alpīnistu ierobežojums dienā, par to vēstī DeutscheWelle.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šis ir pasākums, lai mazinātu sastrēgumus takā, jo iepriekšējās aptaujas liecina, ka virsotnes tuvumā notiek pārmērīga drūzmēšanās, kad kāpēju skaits pārsniedz 4000,” viņš teica.

Plāniem ir plašs atbalsts no vadošajām organizācijām un citām grupām, kas nodarbojas ar vides saglabāšanu 3776 metrus augstajā vulkānā, kas Japānā joprojām tiek uzskatīts kā nācijas simbols un kuram 2013. gadā tika piešķirts UNESCO Pasaules mantojuma statuss.

Ierobežojot alpīnistu skaitu un iekasējot no tiem maksu, – tas var kaitēt vietējai ekonomikai, bet, no otras puses, ir vairākas problēmas, kas jāatrisina, pirms tās kļūst daudz sliktākas, raksta DW.

Viena liela problēma ir atkritumi, ko cilvēki atstāj. Tūristiem tiek lūgts ņemt līdzi savus atkritumus, kad viņi dodas lejā, bet ne visi to dara. Tas nozīmē, ka dažādas organizācijas pavada tur laiku, savācot atkritumus.

Kalnā arī ir ļoti ierobežots publisko tualešu skaits, turklāt dabā uzkrājas arī cilvēku radīto atkritumu nogulsnes.

Vēl daudzi cilvēki sāk kāpt kalnā, kur Japānas vasaras karstums un mitrums ir ļoti jūtams, un neapzinās izmaiņas, kas gaidāmas, kāpjot augstāk.

Regulāri tiek ziņots par cilvēkiem, kuri sāk kāpienu pludmales sandalēs, šortos un T-kreklos un nonāk briesmās, kad temperatūra noslīd zem nulles un spēcīgi vēji gaudo pāri neauglīgajām kalna nogāzēm.

2023. gada vasarā Fudži kalnā uzkāpa 221 322 cilvēki, no kuriem 137 236 pavadīja aptuveni sešas stundas, kāpjot Jošidas takā, bet pārējie izmantoja trīs mazāk noslogotas takas.

Reklāma
Reklāma

Jošidas taka ir vispopulārākais maršruts, un tāpēc prefektūras valdība meklē iespēju ierobežot cilvēku skaitu uz tās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.