Foto – Shutterstock

Teipošana: Plāksteris, kas atbrīvo arī no krunkām un tūskas 0

Kinezioloģiskā teipošana ir mūsdienīga metode, ko izmanto fizioterapijā, neiroloģijā, veterinārijā un, izrādās, arī skaistumkopšanā. Krāsaino plāksteri jeb teipu līmē uz sāpošiem muskuļiem, lieto sejas un ķermeņa skaistuma vairošanai. Ar estētisko teipošanu Latvijā nodarbojas sejas fitnesa speciāliste Ieva Paškeviča. Viņa atklāj, kā teips var palīdzēt atbrīvoties no negantās dusmu rievas un citādi uzlabot gan sejas, gan ķermeņa izskatu.

“Tas patiesībā ir mans trumpis.” Saeimas deputāts pastāsta, kāpēc savulaik nonācis cietumā
VIDEO. Sāk palikt nopietni! Milovs draud Latvijas politiķiem sakarā ar “Doždj” slēgšanu: “Ja jūs paši to nesaprotat, biedri jums paskaidros” 224
Kāpēc par naudu pie ārsta var tikt uzreiz, bet “valsts rindā” bieži jāgaida mēnešiem? Skaidro Pavļuts 136
Lasīt citas ziņas

Teipošanas mērķis ir veicināt ķermeņa pašatjaunošanos, caur ādu iedarbojoties uz muskuļu saistaudu sistēmu. Uzlīmētais teips pakāpeniski atbrīvo vai nofiksē savilktos muskuļus. Ar īpašu līmēšanas tehniku var saglabāt un uzlabot sejas ovāla līniju, mazināt dubultzodu un pacelt sejas centrālo daļu, koriģējot vaigu noslīdējumu. To izmanto arī ķermeņa izskata uzlabošanai, lai mazinātu celulītu, vēdera apjomu, kūkumu mugurā un kroku virs ceļa, piepaceltu vēderu, krūtis, koriģētu gurnus un sēžas zonu, kā arī nokarenās rokas tricepsu zonā. Vasarā aktuāla problēma ir šķidruma uzkrāšanās kājās, piepampušas potītes, slikta venozā attece. Teipošana šīs problēmas mazina zibenīgi un pat var aizvietot kompresijas zeķes, apgalvo speciāliste. Lai rezultāts būtu noturīgs, teipošana jāveic regulāri.

Jauna, efektīva metode

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai gan pasaulē šī metode pazīstama jau sen, Latvijā estētiskā teipošana ir jaunums. Speciāliste Ieva Paškeviča, kura ar sejas teipošanu nodarbojas jau vairākus gadus, savas zināšanas un praktiskās iemaņas labprāt nodod tālāk semināros.

Sejas teipošanu izmanto, lai atslābinātu saspringtus muskuļus, uzlabotu asinsriti un mazinātu tūsku. Estētiskajā teipošanā izmanto īpašu elastīgu kokvilnas lenti jeb kinezioloģisko teipu. Tā materiāls ir noklāts ar hipoalerģisku līmi, kas piemērota jutīgai ādai.

Materiāls ir gaisa caurlaidīgs un ūdensdrošs, tādēļ to var atstāt uz ādas līdz pat piecām dienām. Manāmu efektu var just jau pēc pāris stundām. Teipošanas iedarbība nav atkarīga no teipa, bet gan no līmēšanas tehnikas.

Teips ātrāk atlīmējas, ja aktīvi nodarbojas ar sportu un sasvīst. Teipošanu var veikt regulāri, bet ķermenim ieteicama 1–3 dienu ilga atpūta starp teipošanas reizēm.

Lenti līmē tieši virs krunciņas, kas radusies savilkto sejas muskuļu dēļ. Iestiepums palīdz atslābināt muskuli, līdz ar to mazinās, bet kādam pat izlīdzinās grumbas.

Ražotāji ir ieinteresēti, lai teips tiktu lietots kā mājas aptieciņas sastāvdaļa. Katrs to var glabāt atvilktnē un izmantot pēc vajadzības. Internetā ir atrodamas ļoti smalkas pamācības, kā to pareizi uzlīmēt. “Protams, fizioterapeiti iebildīs un teiks, ka, līmējot pats, var sev kaut kā kaitēt. Ja ir pārāk stiprs iestiepums, piemēram, limfodrenāžas tehnikā var būt nepatīkamas, velkošas sajūtas. Ķermenis tad pats ziņo, un līmlenti gribēsies noņemt un pārlīmēt. Ja ievēro norādītās pamācības, nekā citādi sev kaitēt nevar,” ir pārliecināta speciāliste.

Krunkas – ne jau no smēķēšanas!

Ķermenis nav tik krunkains kā seja, jo muskuļi ir citādi stiprināti. Tāpēc sejas un ķermeņa teipošana atšķiras. Proti, ķermenim muskuļa abi gali ir piestiprināti kaulam, bet sejai viens muskuļa gals piestiprināts pie kaula, bet otrs – pie mīkstajiem audiem. Sejas muskulim strādājot, tas saīsinās un veido krunciņas.

Daudzas sievietes uztraucas, ka smaidot viņām parādās krunciņas, kaut gan tā anatomiski ir iekārtots. Īstās grumbas ir redzamas, sejai esot miera stāvoklī. Jo plānāka ir sejas āda un mazāk zemādas tauku, jo izteiktāk var manīt krunkas.

“Bieži var dzirdēt sakām, ka krunkas ap muti ir no smēķēšanas. Tās ir muļķības!” noliedz Ieva Paškeviča. “Cilvēks taču nav plastmasas lelle! Muskuļi savelkas un atlaižas. Var smieties, raudāt, dzert ar salmiņu, bet krunkas no tā neveidosies. Pie vainas drīzāk ir galvā ilgstoši mītošās negatīvās emocijas. Piemēram, krunka starp uzacīm drīz parādās ļaudīm, kuri mūždien ar kaut ko ir neapmierināti. Mazs bērns izraudas un pēc minūtes vairs neatminas, par ko bija apvainojies. Pieaugušais aizvainojumu un neapmierinātību sevī var turēt gadiem ilgi. Tad ar laiku noslīd lūpu kaktiņi, savelkas zods, un sejas ovāls zaudē savu formu.”

Cilvēki, kuri izskatās dusmīgi, varbūt apgalvo, ka tā nemaz nav, ka tā ir tikai ārējā maska. Krunka starp uzacīm varbūt patiešām liecina nevis par dusmām, bet gan par ilgstošu neapmierinātību ar kādu situāciju, piemēram, attiecībām ar bērniem vai vecākiem, pieļauj sejas teipošanas meistare.

Pie vainas muskuļu sasprindzinājums

Kliente, ierodoties uz konsultāciju, parasti nenojauš estētiskās problēmas sakni. Nereti plakstiņš noslīd tāpēc, ka to nospiež deniņi, kas ir košanas muskuļu sastāvā. Cēlonis var būt arī zobu griešana, kas rada nevajadzīgu ilgstošu sasprindzinājumu, stāsta speciāliste.

Muskulim apkārt ir balta plēvīte, ko sauc par fasciju. Tā apvij ne tikai katru muskuli, bet arī muskuļu grupas un katru orgānu. Plēve caurvij visu ķermeni, veidojot muskuļu ķēdes. Šīs savstarpējās ķēdes, gadiem ejot, liek ķermenim sarauties mazākam.

Stresa dēļ var rasties spazmas, piemēram, diafragmā, kas savā muskuļu ķēdes reakcijā pavelk līdzi visas saistītās struktūras, ieskaitot kakla un sejas ovāla zonu. Estētiski būs redzams izveidojies dubultzods, noslīdējuši vaigi. Lai to mainītu un gūtu paliekošu rezultātu, nepietiek tikai iedarboties uz zonu, kur problēma pamanāma. Ir jāatrod patiesais cēlonis, proti, diafragmas savilkums, un tas jāatslābina, jāizstiepj. Papildus, iespējams, jāteipo kāda ķermeņa daļa, kas veicina pro-blēmas novēršanu.

Pieres krunku cēlonis jāmeklē fasciālajā muskuļu ķēdē, kas sākas no pieres un turpinās pa cīpslaino ķiveri, kakla aizmuguri, muguru un tā līdz pat kāju ikriem. Ja kāds no šiem muskuļu posmiem ir savilkts, tas ķēdes reakcijā ietekmē visus pārējos posmus un ir pamanāms. Krunkas uz pieres var būt kaut vai tāpēc, ka pēc skriešanas regulāri neizstaipa kāju ikrus vai pēc saspringtas darba dienas neatbrīvo kakla un muguras muskuļus.

Iespējams, sieviete bažījas par noslīdējušiem acu plakstiņiem, tāpēc grib veikt vingrojumus vai teipot acu zonu. Ja ir savilkti trapeces muskuļi, pleci uzraujas uz augšu, bet kakls izbīdās uz priekšu. Tad pasliktinās limfātiskā un venozā attece no galvas. Tas var izpausties kā paaugstināts spiediens acīs, tūska acu zonā, vizuāli izteiktas deguna un mutes rievas vai izplūdis sejas ovāls.

Nav viena risinājuma

Ir vairāki varianti, kā risināt estētiskās problēmas. Var nelikties ne zinis par savilktajiem trapeces muskuļiem vai kakla zonu, var līmēt teipus tūskas novēršanai, lai uzlabotu sejas ovālu. Tomēr problēma pēc neilga laika atgriezīsies, jo netiks novērsts tās cēlonis. Papildus teipošanai ieteicams pildīt vingrojumus stājas korekcijai.

Kamēr panāk vēlamos stājas uzlabojumus, vajag atbrīvoties no tūskas, kas bojā sejas ovālu, tāpēc regulāra problēmzonas tīrīšana jebkurā gadījumā uzlabo ādas kvalitāti, padomu dod speciāliste. Īstu risinājumu var gūt tikai tad, ja apvieno estētisko un kinezioloģisko teipošanu apkārt tuvākajiem zoda kaimiņiem – kaklam, pleciem un krūšu daļai.

“Nevajag gaidīt, kamēr parādās acīm redzama problēma, jo tad to būs grūti atrisināt ar fizioloģiski draudzīgām metodēm,” aicina speciāliste. “Protams, jaunam cilvēkam, kuram tā ir pavisam nesena problēma, teipošana dos lielāku efektu. Ja krunka uz sejas ir ilgstoši, tā ielauž ādu un izskatās kā rēta. Turklāt visi nevar gaidīt vienādu rezultātu, jo katram ir sava slimības vēsture.”

Vairāk uztrauc ķermeņa izskats

Ieva Paškeviča uzsver, ka daudz pieprasītāka ir ķermeņa teipošana, kas palīdz mazināt vēdera apjomu, celulītu un citādi uzlabot formu. Ķermeni teipo divējādi: limfodrenāžas (aizvada lieko šķidrumu) un fasciālajā (veic izmaiņas muskuļu tonusa līmenī) tehnikā.

“Iedzīvotājiem mūsu platuma grādos, it īpaši sievietēm, raksturīga ir šķidruma aizture, liekais svars, vēnu problēmas un celulīts. Teipošana ir viens no veidiem, kā šīs problēmas efektīvi risināt,” saka speciāliste. “Ļaudis nereti jauc šķidruma aizturi ar lieko svaru. Protams, jo vairāk liekā svara, jo vairāk tauku šūnās šķidruma.”

Venozās atteces un limfas uzlabošana latviešiem ir ļoti vajadzīga. Ne visi var atļauties regulāras masāžas, kaut gan šīs divas metodes ieteicams apvienot, rekomendē meistare. “Pēc masāžas ķermenis jāteipo, tas iegūto efektu dubulto, jo palīdz izvadīties šķidrumam un neļauj tam atgriezties. Ja veikta atslābinoša plecu daļas masāža, šīs zonas teipošana palīdz saglabāt efektu. Citādi klients aiziet mājās, varbūt sastrīdas ar partneri, un plecu daļa atkal saspringst.” Estētiskā teipošana nostiprina un palielina efektu pēc jebkuras kosmētiskās procedūras un papildus var līdzēt sāpīgu menstruāciju, aizcietējumu, vēdera baltās līnijas trūces, hematomas, sasitumu, izmežģījumu, iesnu un rētu gadījumos.

Jo mazāk dzer, jo lielāka tūska

Ieva novērojusi, ka latviešu sievietes par maz dzer ūdeni. Jāņem vērā: jo mazāk uzņem šķidrumu, jo vairāk tas tiek aizturēts un jo lielāka tūska. “Katram ir savi attaisnojumi, kāpēc nedzer pietiekami daudz ūdens. Kādam negribas, citam bieži vajag apmeklēt tualeti. Ja izprastu, kāpēc ķermenim ūdens vajadzīgs, aizbildinājumi pazustu,” uzskata meistare. Tas attiecas ne tikai uz izskatu, bet arī organisma labsajūtu un veselību.

Cilvēks ir kā staigājošs akvārijs, kas sastāv no asinsrites, arteriālās asinsrites venozās atteces, limfātiskās sistēmas un starpšūnu šķidruma. Arteriālā asinsrite piegādā šūnām nepieciešamās barības vielas, no kurām šūnas paēd un veido vielu apmaiņu, stāsta Ieva Paškeviča. Visi ķermenim nevajadzīgie pārstrādes produkti caur šūnas membrānas apvalku nonāk starpšūnu šķidruma telpā. Daļa no šā šķidruma aizplūst venozajā asinsrites sistēmā. Otru daļu uzsūc limfātiskā sistēma, kas ir organisma kanalizācija, svarīga vielmaiņā un imūnsistēmā. Tūska liecina, ka no ķermeņa netiek izvadīts liekais, kanalizācija nedarbojas pilnvērtīgi.

Āda saņem barības vielas caur arteriālās asinsrites mazo kapilāru tīklu. Ja priekšā ir muskuļu savilkumi un tūska, kas nospiež asinsriti, ādas kvalitāte mazinās.

Slinkais treniņš

Teipošana pat palīdz piepacelt sēžas zonu vai krūtis. “Dibens pacelsies no tā vien, ka atbrīvosies no liekā šķidruma. Pēc fizikas likumiem viss, kas ir smags, slīd uz leju. Jo vieglākas krūtis, jo augstāk tās atrodas. Limfātisko teipošanu šajā gadījumā var kombinēt ar muskuļu tonizāciju, ko izmanto fizioterapijā. Ar teipošanu var panākt efektu, ka muskulis tiek aktivizēts un tiek nodrošināts tā sauktais slinkais treniņš. Protams, nevajag naivi domāt, ka teipošana aizstāj fiziskās aktivitātes. Teips drīzāk tās papildina, jo var panākt muskuļu efektīvāku darbību,” atklāj sejas fitnesa meistare.

“Jāatceras, ka teipošana nav zāles. Nevar cerēt uz labiem rezultātiem, uzlīmējot teipu tievēšanas efektam un pēc tam aiz stūra štopējot bulciņas.” Ja grib zaudēt liekos kilogramus, teipošanu var kombinēt ar diētu, atsakoties no produktiem, kas aiztur šķidrumu un veicina svara pieaugumu. Tādējādi audos uzlabosies vielu apmaiņa un līdz ar to arī ādas stāvoklis.

Efekts saglabājas aptuveni 10 dienas, un tad var turpināt veikt uzlabojumus. Labākam rezultātam teipošana jākombinē ar staipīšanos un vingrošanu.

Limfātiskā teipošana acu zonai. Novērš tūsku, mazina maisiņus zem acīm, paceļ acu augšējos plakstiņus. Ieteicams līmēt uz nakti. Teips, kas papildus uzlīmēts uz kakla zonas, palīdz uzlabot atteci. Foto no IEVAS PAŠKEVIČAS albuma

Sejas teipošana palīdz:

*mazināt krunkas uz pieres un acu ārējos kaktiņos;

*pacelt sejas centrālo daļu, mazinot deguna un mutes rievu;

*uzlabot sejas ovāla aprises, mazinot dubultzodu;

*novērst sejas tūsku, it īpaši acu zonā.

Limfātiskā teipošana kājām. Uzlabo venozo un limfātisko atteci, rada viegluma sajūtu kājās. Mazina celulītu un kāju apjomu.Foto no IEVAS PAŠKEVIČAS albuma

*Ķermeņa vai sejas zonas vienreizēja estētiskā teipošana maksā 15–40 eiro. Jo plašāka zona jāaplīmē, jo augstākas izmaksas.

*Pastāv iespēja pašam iemācīties šo metodi. Sejas teipošanu var apgūt maksas seminārā, kas ilgst trīs stundas, savukārt ķermeņa teipošanas apgūšanai jāvelta aptuveni piecas stundas.

*Kad izzināti paņēmieni, teipošanu var turpināt patstāvīgi. “Ķermeņa teipošana nav nekas sarežģīts vai grūti apgūstams. Ir vajadzīga izpratne. Pēc tam to var paveikt piecu minūšu laikā,” apgalvo Ieva Paškeviča.

Mūsu eksperte IEVA PAŠKEVIČA, sejas fitnesa un manuālās modelēšanas speciāliste, SPA meistare

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Apmaksās piederīgā uzturēšanos slimnīcā pie tāda pacienta, kuram vajadzīga īpaša kopšana
Veselības pārbaudes ikvienam vīrietim. Prostatas vēzis – Latvijā otrais biežākais vīriešiem
FOTO. “Sākumā neticēju meitas diagnozei…” Trīs gadus vecajai tukumniecei Patrīcijai steidzami nepieciešama mūsu palīdzība 23
Pret novecošanos un daudzām slimībām: melnais plūškoks – neticami iedarbīgs ārstniecības līdzeklis 12
“Tas patiesībā ir mans trumpis.” Saeimas deputāts pastāsta, kāpēc savulaik nonācis cietumā
VIDEO. Sāk palikt nopietni! Milovs draud Latvijas politiķiem sakarā ar “Doždj” slēgšanu: “Ja jūs paši to nesaprotat, biedri jums paskaidros” 224
Kāpēc par naudu pie ārsta var tikt uzreiz, bet “valsts rindā” bieži jāgaida mēnešiem? Skaidro Pavļuts 136
Tu panāksi veiksmi lēnītēm – soli pa solim! Horoskopi 8.decembrim
“Es ļoti ceru, ka šie abi ministri būs jaunajā valdībā!” Levits nosauc, kurus no kandidātiem uzskata par izciliem 77
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
„Mēness aptieka”: sievietes sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļus izvēlas aptiekās un specializētos veikalos, bet vīriešiem iecienītāki lielveikali
Ķengaragā notiks bezmaksas mērījumi sirds veselības profilaksei 1
“Veselības centru apvienība” izstādē “Medbaltica 2022” piedāvā inovatīvas diagnostikas un ārstēšanas iespējas 3
Elastīgas no silikona izgatavotas menstruālās piltuves. Kāpēc tās kļuvušas tik pieprasītas? 12
A un B plāns uzturvielu un vitamīnu nodrošināšanai
7 ieteikumi līdzsvara treniņam un kritienu profilaksei ziemā 2
Četras veselīgas apņemšanās adventes laikam 15
Mēness aptieka: Katram piektajam pēc glikozes līmeņa kontroles iesaka apmeklēt ārstu 1
Aicina noteikt glikozes līmeni asinīs un uzzināt, kā mazināt diabēta risku 1
Gaļa, augļi, dārzeņi ir visbiežāk sastopami Latvijas iedzīvotāju ēdienkartē
“Veselības centru apvienības” speciālistu ieguldījums novērtēts ar Veselības ministrijas atzinību 8
Izcilība „Mēness aptiekas” farmaceitu darbā novērtēta ar Veselības ministrijas pateicību
Kad galvassāpes ir diabēta dēļ jeb septiņi jautājumi par cukura diabētu 3
Par līdzekļiem pret klepu, rudens vīrusiem un profilaksi 1
Liekais svars iedzīvotāju priekšstatos ir galvenais cukura diabēta rašanās iemesls 1
Aizvien pierādās probiotiku labvēlīgā ietekme uz veselību 5
Seši padomi, kas palīdzētu izgulēties 2
VCA Magnētiskās rezonanses kabinetā TC „Sāga” un tam tuvējā „Mēness aptiekā” notiks mērījumi sirds veselības profilaksei 1
Mēness aptieka: tikai piektā daļa Latvijas iedzīvotāju gatavojas vakcinēties pret Covid-19 – uz pusi mazāk pret gripu 50
Jeļena Bebre: „No aptiekas apmeklētājiem mācos dzīvesprieku” 7
Rīgā Pļavnieku apkaimē būs pieejami mērījumi sirds veselības profilaksei 9
„Mēness aptieku” funkcionalitātes pilnveidē šogad investēts aptuveni miljons eiro
Daugavpilī būs pieejami mērījumi sirds veselības profilaksei 2
Iesnu laiks! Kā pareizi lietot līdzekļus degunam 1
VCA un „Mēness aptiekā” notiks mērījumi sirds veselības profilaksei 2
Kas var paaugstināt asinsspiedienu? 4
Par zināšanās balstītu drosmi un klientam palīdzīgiem niekiem farmaceita arsenālā 1
Mēness aptieka: ceturtajai daļai Latvijas iedzīvotāju rudens saistās ar slimošanas laika sākumu 8
„Mēness aptieka” desmito reizi atzīta par mīlētāko zīmolu farmācijas nozarē 6
Fermentēto produktu vērtība un nozīme imunitātei un zarnu mikroflorai 2
Saldā našķa valdzinājums! Diētas ārste atklāj, kāpēc šokolāde sev nav jāaizliedz
Septiņas vērtīgas un spēcinošas tējas pret saaukstēšanos un klepu 14
Kā atšķirt nepanesību, nepatiku vai pārliecību? 5
ASV lūdz izsludināt ārkārtas stāvokli RSV vīrusa dēļ. Arī Latvijā būtiski pieaug infekcijas izplatība
Sirds mazspēja attīstās arī gados jauniem cilvēkiem. Kad nekavējoties jāmeklē ārsta palīdzība? 46
Ilze Aizsilniece: Vairāk nekā 10% Latvijas iedzīvotāju ir ļoti nopietnas veselības problēmas 38
Krievija bija plānojusi anektēt visu Ukrainu līdz šā gada augustam 10
Saistībā ar draudiem valsts drošībai pārtrauc “TV Rain” apraidi Latvijas teritorijā
Ar reklāmām Krievija aicina aizstāvēt tēvzemi – kaunina un vilina ar labām algām. Jauna mobilizācija? 12
Snigšana nerimsies – tikai pieaugs! Braukšana apgrūtināta. Kad tas mitēsies? 2
FOTO. Smalkās vakariņās Megana Mārkla žilbina ar juteklisku vakarkleitu un princeses Diānas gredzenu pirkstā
VIDEO. “Stress atkal ir mans sabiedrotais…”: TV personība Baiba Sipeniece-Gavare pastāsta, kāpēc decembris rada satraukumu
Covid-19 viltus vakcinācijas afērā iesaistītie nonāk tiesas zālē – pašmāju reperis un iesaistīts arī dziedošais policists
Vācijā plānots militārs valsts apvērsums. Aizturēti 25 fantāzijām un sazvērestību pārņemti cilvēki 11
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Saulainās dienās trešdaļu elektrības patēriņa varētu nosegt 11 500 mājsaimniecību saules paneļi
08:22
Nerīkojies garastāvokļa vadīts – vari sastrādāt ko tādu, ko nožēlosi! Horoskopi no 8. līdz 21. decembrim
08:20
Dzedulis: Pārsteigumi VID ģenerāldirektores lietā
08:07