Prezidentu pieklājīgi uzklausa, bet sapratne neseko 0

Valsts prezidents Andris Bērziņš pats nav devis nekādu īpašu apzīmējumu savām iekšpolitiskajām darbībām pēdējā mēneša laikā, bet pēc būtības to varētu dēvēt par “samierināšanas mēģinājumu”. Turklāt rodas iespaids, ka prezidenta komanda ir palikusi ļoti apmierināta ar rezultātu. 


Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 11
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

Ārēji tiešām viss it kā ir jauki un progresīvi. Maija sākumā A. Bērziņš izplatīja aicinājumu “visiem Latvijas kara veterāniem pulcēties vienotā piemiņas pasākumā un kopīgi pieminēt visus nacisma un komunisma upurus Otrajā pasaules karā”, norādot, ka “Rīgas Brāļu kapi, kur atdusas dažādās frontēs un dažādos karos kritušie karavīri, ir vienlīdz simboliska vieta kopīgai piemiņai, kas mūs vienotu, nevis turpinātu šķelt divās karojošās pusēs”. Šāds pasākums notika, un klāt bija gan uzaicinātie veterāni, gan augstākās valsts amatpersonas, gan dažādu valstu diplomāti. Pasākumu demonstratīvi ignorēja Krievijas vēstnieks, uz ko mūsu elite pievēra acis (izņemot aizsardzības ministru Arti Pabriku, kurš šo faktu īpaši uzsvēra interneta sociālajos tīklos).

Vēl Valsts prezidents izplatīja īpašu “vēstījumu Otrā pasaules kara beigu gadadienā”, kas tika publicēts krievvalodīgajā presē un pat citēts 9. maija pasākumā Pārdaugavā. Bet jau vēlāk samierināšanas politikas ietvaros sekoja tikšanās ar veterāniem Kara muzejā un Bērziņa kunga intervija avīzei “Čas”, kur viņš centīgi skaidroja savus nodomus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vai tiešām prezidenta aicinājumi tikuši sadzirdēti? Diemžēl jāapbēdina valsts galva – viņš labākajā gadījumā ir pieklājīgi uzklausīts, taču līdz sapratnei vēl tālu kā līdz Mēnesim.

 

Tajā pašā avīzē “Čas”, kuras vadība vēl nesen smaidīgi pozēja kopīgā bildē ar A. Bērziņu, tagad publicēts Valsts prezidenta “samierināšanas” politikas atmaskojums. Autors Viktors Matjušenoks pat nodēvējis to par izgāšanos.

 

“Aicinājums noliekt galvas SS varoņu priekšā bija [Valsts prezidenta] personīgās kapitulācijas akts. Visas turpmākās darbības, piemēram, maija mētāšanās starp pretējo pušu veterāniem izskatījās vien pēc neveikla mēģinājuma saglabāt kaut kādu neitralitāti…”

Ja nu Bērziņa kungs nolēmis turpināt samierināšanas politiku, tad atliek vien viņam novēlēt pacietību. Daudz pacietības…

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.