Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: AFP/LETA

Publicētas vietnes, kur krāpjas ar lauksaimniecības tehnikas pārdošanu 0

Lauksaimniecības tehnikas iegāde internetā joprojām ir riskanta, līdz ar to zemnieki jaunās sezonas sākumā aicināti īpaši apsvērt šādus pirkumu, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Lai novērstu traktortehnikas zādzības, Valsts policija sadarbībā ar ZM, biedrību “Zemnieku saeima” un “Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome” pārstāvjiem apzināja problēmjautājumus un identificēja riskus lauksaimniekiem. Par nepieciešamajiem pasākumiem traktortehnikas drošai glabāšanai lauksaimnieki tika plaši informēti, un veikto profilaktisko pasākumu kompleksa rezultātā traktortehnikas zādzību skaits ir samazinājies.

Tomēr vienlaikus ir nozīmīgi augusi globālās pozicionēšanas sistēmu (GPS) zādzība no traktortehnikas, kā arī konstatēti vairāki gadījumi, kad lauksaimnieki ir kļuvuši par krāpšanas upuriem, pērkot traktortehniku ārvalstu tīmekļvietnēs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc Valsts policijas informācijas sludinājumi par traktortehnikas pārdošanu tikuši izvietoti šādās tīmekļvietnēs: www.butlersales.co.uk, www.auto24.fi, www.mascus.com, www.mobile.de, www.autoline.lv, [email protected], www.mascus.de, www.ss.com, www.agriaffaires.co.uk, www.trade-plant-equipment.com, www.auto.de, www.eatonvehicles.net, www.ballyduffplantsales.co.uk, www.autoplius.lt, www.machinio.com, www.dektermachinerysales.co.uk.

Tāpat ZM informē, ka Hāgā (Nīderlandē) janvārī notika iestādes Eurojust organizēta darba sanāksme, kurā vairākas ES dalībvalstis iezīmēja vienādi veiktas krāpšanas shēmas: personām, piedāvājot iegādāties lauksaimniecības un celtniecības tehniku, tika izkrāpta nauda. Līdzīgas shēmas novērotas interneta tirdzniecībā arī Latvijā. Mūsu zemnieki, vēloties nopirkt lauksaimniecības tehniku ārvalstu tīmekļvietnē, veic priekšapmaksu, bet kāroto tehniku tā arī nesaņem.

Lai izvairītos no krāpšanas, iegādājoties lauksaimniecības tehniku ārvalstu tīmekļvietnēs, pircējam noteikti jāpārliecinās par tehnikas pārdevēja un traktortehnikas esamību, kā arī jāizsver visi iespējamie attālinātā darījuma riski.

Pavisam drīz sāksies aktīvie zemes darbi, tiks likta lietā lauksaimniecības tehnika un agregāti. ZM aicina zemniekus uzmanīt savus traktorus un piekabināmo lauksaimniecības tehniku. Pēc Valsts policijas ieteikuma lielāka uzmanība ir jāpievērš atbilstošai tehnikas glabāšanai, turot to slēgtā un vēlams apsargātā teritorijā.

Tāpat arī sabiedrībai kopumā ir jābūt modrai, un cilvēkiem nav jāpaliek vienaldzīgiem, redzot ko aizdomīgu notiekam kaimiņa sētā. Aizdomu par zādzību situācijā ir jāzvana uz tālruņa numuriem 112, 110 vai jāziņo elektroniski [email protected]. Arī iedzīvotājiem, īpaši pierobežas zonā, lūgums ziņot par aizdomīgiem gadījumiem un piefiksēt automašīnu numurus. Valsts policija saņemto informāciju izvērtēs un risku gadījumā sazināsies ar kaimiņvalsts policiju.

Kā ziņots, laikā no 2017.gada līdz 2019.gada 8.februārim Valsts policijā ir reģistrēti 17 krāpšanas gadījumi, kad ārvalstu interneta vietnēs tiek piedāvāts iegādāties lauksaimniecības tehniku un automašīnas par izdevīgu cenu. Krāpnieki sludinājumu portālos ievieto fotogrāfijas ar attiecīgo lauksaimniecības tehniku un tās tehnisko aprakstu, piedāvājot to iegādāties par izdevīgāku cenu, kas parasti ir zemāka par tirgus cenu.

Reklāma
Reklāma

Piesaistot potenciālos pircējus, krāpnieki darījuma laikā ar viņiem sazinās telefoniski vai sarakstoties e-pastā. Savstarpējā komunikācija notiek līdz brīdim, kad krāpnieki potenciālajam klientam nosūta sagatavotu rēķinu par pirmās iemaksas veikšanu, lai organizētu tālāku preces pārdošanu. Tiklīdz persona ir veikusi samaksu, komunikācija beidzas un no krāpnieka un pirktās preces vairs nav ne vēsts.

Lai neuzķertos uz šiem sludinājumiem, potenciālajiem pircējiem nepieciešams kārtīgi pārliecināties, kā ir uzrakstīts firmas nosaukums un darbinieka e-pasta adrese. Visbiežāk tiek veidoti līdzīgi nosaukumu, vien pamainot kādu burtu vai variējot ar pieturzīmēm e-pasta adresē, tādējādi maldinot un izkrāpjot no pircēja naudu par neeksistējošu preci.

Ņemot vērā iepriekš minētos gadījumus, VP aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neiegādāties preci, kas pirms tam nav redzēta dzīvē. Tāpat arī nevajadzētu veikt avansa maksājums pirms nav pārliecības par konkrētās preces esamību un to, vai tā tik tiešām atrodas pārdevēja īpašumā.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.