Foto – Shutterstock.com

Kuras ir saimniecībā noderīgas līmes 0

Kādas līmes jātur mājās, lai vajadzīgajā brīdī tās būtu pie rokas?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas

Pieminot līmi, pirmā prātā nāk universālā PVA līme un Moments. Taču līmju klāsts ir daudz bagātīgāks – atsevišķi koka, metāla, betona, ādas, plastmasas un citu materiāla līmēšanai ar jaunākās paaudzes saistvielām, kas labāk saķer līmējamās vietas un tās stingrāk tur kopā. Visas uzglabāt mājās, protams, nevajag, bet dažas noderīgas līmes saimniecības lietu plauktā varētu būt.

Ir montāžas, kontakta un speciālās līmes. Montāžas līmes izmanto celtniecībā un remontdarbos, ar kontakta līmēm var cieši salīmēt divas virsmas, piemēram, kurpes zoli ar jauno pasitni. Bet speciālās līmes ražotas kāda īpaša materiāla salīmēšanai, piemēram, betonam, metālam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Universālās silikona montāžas līmes Montage Kit noder koka detaļu (rāmju, līstīšu, latiņu, virpojumu, palodžu u.c.), sienas apšuvuma plātņu, lamināta, parketa dēlīšu, metāla priekšmetu, keramisko flīžu, PVC (plastmasas) cauruļu, korķa izstrādājumu, informatīvo plāksnīšu, plastmasas burtu, sienas kontaktligzdu un savienotājkārbu līmēšanai pie jebkurām virsmām. Līmes pamatsastāvdaļa ir poliuretāns. Ūdensnoturīga, līmē plašā temperatūras diapazonā.

Universālā kontaktlīme Globuss kontakt, Bison Kit un Globuss 88 salīmē plastmasas laminātu, kartonu, MDF, finieri, gumiju, mākslīgo ādu, audumu un stiklu.

Mitrumizturīga līme kokam Bison 
Wood. Piemērota koka un mēbeļu salīmēšanai.

Universālās momentlīmes Super 
Attak un Henkel Moment paredzētas ādai, gumijai, plastmasai un stiklam, bet nav pie-
mērotas papīra, kartona un koka virsmu līmēšanai. Neuzmanīgi rīkojoties, tā salipina arī pirkstus.

Svarīgi 


• Līme nedrīkst sasalt: tā zaudēs savas īpašības vai sacietēs. Jāuzglabā sausā un mēreni siltā telpā.

• Uz iesaiņojuma norādīts, ar kādu vielu līmi iespējams notīrīt. Parasti tas ir acetons vai vaitspirts. Taču tie ir spēcīgi šķīdinātāji, kas var sabojāt līmējamos priekšmetus – koka mēbelēm noņemt tonējumu vai apaviem krāsu. Tāpēc līme jālieto ļoti uzmanīgi. Vieglāk notīrīt silikona līmi: kamēr tā nav sacietējusi, līmi var noslaucīt ar auduma drānu, bet sacietējušu to nokasa ar nazi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.