Foto – Shutterstock

Saimnieks atvaļinājumā, kaķis viesnīcā 2

“Kad devos atvaļinājumā, savu kaķi nodevu privātā dzīvnieku viesnīcā. Pēc atgriešanās konstatēju, ka mincim parādījušās blusas, turklāt dzīvnieks bija kļuvis krietni tievāks. Vai ir noteiktas prasības, kā jāuztur un jākopj dzīvnieki šādās viesnīcās? Kur es varu iesniegt sūdzību par nepienācīgu aprūpi?” MAIJA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
Lasīt citas ziņas

Ministru kabineta “Noteikumi par dzīvnieku labturības prasībām dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās, kārtību, kādā dzīvnieku nodod dzīvnieku patversmē vai dzīvnieku viesnīcā, kā arī dzīvnieku patversmju un dzīvnieku viesnīcu reģistrācijas kārtību” paredz, ka dzīvnieku viesnīcās jānodrošina prasības, kas noteiktas normatīvajos aktos par labturības prasībām mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, suņa apmācībai un mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieka un turētāja tiesībām un pienākumiem.

Papildus šīm prasībām viesnīcas īpašniekam jānodrošina konkrētās sugas dzīvnieku fizioloģiskajām un zoopsiholoģiskajām vajadzībām atbilstīgi turēšanas apstākļi un aizsardzība pret dzīvnieku infekcijas slimību izplatību, kā arī jāgādā par veterinārmedicīnisko aprūpi, nepieļaujot dzīvnieka ciešanas. Higiēnas, dzīvnieku aizsardzības un labturības jomā kopējus apmāca veterinārārsts, bet kopējs ar parakstu apliecina, ka ir iepazinies ar šīm prasībām. Noteikts, ka uz 20 suņiem un uz 30 kaķiem jābūt vismaz vienam kopējam.

CITI ŠOBRĪD LASA

! Kopējam katru dienu jāpārbauda viņam uzticētie dzīvnieki un jāinformē viesnīcas īpašnieks par pārmaiņām to uzvedībā un veselībā.

Viesnīcā dzīvnieki jāēdina ar nebojātu barību, kas atbilst to sugai, svaram un fizioloģiskajām vajadzībām, kā arī jānodrošina svaigs dzeramais ūdens. Trauki, ko izmanto dzirdināšanai un ēdināšanai, jāmazgā katru dienu. Ja nelieto sauso barību, tas jādara pēc katras ēdienreizes. Dzīvniekiem jāiekārto ērtas un tīras guļamvietas, kur ir sausi un pret parazītiem apstrādāti paklāji. Turēšanas vieta (sprosti, aploki, telpas) jātīra ne retāk kā reizi dienā. Pirms cita dzīvnieka ievietošanas turēšanas vieta, kā arī atbilstīgais inventārs jātīra, jāmazgā un jādezinficē.

Īpaši noteikumi paredzēti arī kaķiem. Šos dzīvniekus drīkst turēt tikai telpās. Individuālais sprosts nedrīkst būt mazāks par kvadrātmetru. Kaķis jāved pastaigās īpaši ierīkotā laukumā ārpus viesnīcas. Turot telpā, jānodrošina 4,5 m² platība, guļamvieta vismaz 90 cm augstumā no zemes, telpas griestiem jābūt vismaz 1,8 m augstiem. Vēl kaķim vajadzīgi piemēroti priekšmeti nagu asināšanai, bet dzīvnieciņa tualete jātīra un jāmazgā vismaz reizi dienā, ja tajā nelieto smiltis.

Valsts uzraudzību un kontroli dzīvnieku patversmēs un viesnīcās veic Pārtikas un veterinārais dienests. Tātad sūdzība jums jāiesniedz šajā dienestā.

KONSULTĒJUSI JURISTE KRISTĪNE KRĒSLIŅA

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.