Labas lietas priekam un iedvesmai iesaka Signe Mengote 2

Signe Mengote, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma

Spilgts citāts

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

“Laimi var atrast arī tumšākajos brīžos, ja vien atceras ieslēgt gaismu.” /Dž. K. Roulinga/

Izrāde

Unikāla horeogrāfija

Publicitātes foto
CITI ŠOBRĪD LASA

Baleta “Korsārs” popularitāti daudzējādā ziņā nosaka unikālā horeogrāfija. Lai šajā iestudējumā dejotu “Pas de deux”, “Pas d’esclave” un variācijas, māksliniekiem jāpiemīt augstai tehniskajai sagatavotībai un meistarībai. Tieši tādēļ šīs divdejas un variācijas tiek iekļautas teju visos prestižākajos baleta konkursos un festivālos. Uzmanību piesaista arī dinamiskais, romantiskais sižets ar daudzveidīgo tēlu galeriju, kurā ņirb pirātu dēkas, mīlestības likstas, harēmi, Austrumu tirgus un cīņas. Tuvākais izrādes datums – 11. februāris. Biļešu cenas 7–35 eiro.

Grāmata

Diora mūza

Publicitātes foto

Izdevniecība “Latvijas Mediji” laidusi klajā vācu žurnālistes un rakstnieces Agneses Gabrielas (Agnès Gabriel) romānu “Paldies, mesjē Dior!” (“Merci, monsieur Dior!”). 1947. gadā Selestīna, piedzīvojusi šķiršanos no līgavaiņa, ierodas Parīzē ar cerībām un sapņiem par nākotni. Jau pavisam drīz viņa dodas uz darba interviju, nemaz nenojaušot, ka kļūs ne vien par sekretāri, bet arī mūzu modes māksliniekam Kristiānam Dioram. Elegances, izaicinājumu un romantikas piepildītajā vidē Selestīnai būs jāatklāj, ka atrast laimi un mīlestību iespējams, vien paliekot patiesai pret sevi.

Pasākums

Ledus skulptūras

Publicitātes foto

Arī šogad Ledus skulptūru festivāls Jelgavā tā tradicionālajā veidolā nenotiks, taču no 4. februāra pilsētā būs iespēja apskatīt 21 vides objektu no ledus. Trauslā materiāla skulptūrās mākslinieki atklās tēmu “Zoo”, atspoguļos dzīvnieku pasaules daudzveidību. Ledus mākslas objekti būs izvietoti dažādās vietās pilsētā: pa divām skulptūrām atradīsies Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā un pie Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja, piecus ledus objektus varēs apskatīt Pasta salā, divus – Jāņa Čakstes bulvārī, Hercoga Jēkaba laukumā un Uzvaras parkā katrā būs izvietotas trīs skulptūras, pa vienai – pie kultūras nama un skvērā aiz tā, Stacijas parkā un Ozolskvērā.

Reklāma
Reklāma

Tepat kaimiņos

Kultūras galvaspilsēta – Kauņa

Publicitātes foto

Janvāra izskaņā Kauņā tika atklāta Eiropas kultūras galvaspilsētas programma. Jā, tieši tā – Lietuvas otrā lielākā pilsēta Kauņa ir kļuvusi par Eiropas kultūras centru. Programma ilgs visu 2022. gadu. Piemēram, šobrīd Kauņā Lietuvas bankas ēkā ir aplūkojama Joko Ono instalācija “Ex It”, kas apmeklētājiem būs pieejama līdz 11. septembrim. Otra izstāde ir Dienvidāfrikas mākslinieka Viljama Kentridža ekspocīzija Kauņas Mākslas muzejā. Tā būs apskatāma līdz pat 30. novembrim. Šogad noteikti ir vērts ieplānot kādu izbraucienu uz Kauņu – būs daudz vērtīgu un interesantu pasākumu.

Pastaiga

Pasaku taka Brīvdabas muzejā

Publicitātes foto

Nekas nepārspēj pastaigas svaigā gaisā! Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina pastaigā pa Ziemas pasaku taku, kurā var sastapt vairāku latviešu literatūras klasikas darbu un latviešu tautas pasaku tēlus. Kurzemes zemnieka sētā ir iespēja atcerēties Viļa Plūdoņa “Zaķīšu pirtiņu”, Vidzemes zemnieku sētas darbos ir aizņemti lieli un mazi rūķi, bet “Rūķīši un Mežavecis” atrodas pie Zvirgzdenes muižas klēts. Pie Valmieras dzīvojamās rijas-skolas var mācīties senvārdus. Pa Latgales ciemu dzīvojas Lauku pele un Mājas pele, bet Pakalnu dzirnavās var sastapt pašu Kārļa Skalbes balto Kaķīti un viņa palīgus rūķus. Pastaigāties iespējams līdz pat 28. februārim.

Koncerts

Grīga skaņu rakstos

Publicitātes foto

Koncertcikla “Simfoniskais hits ar Goran Gora” jaunajā sērijā ielūkosimies mūzikas lappusēs, kas cilvēkus visā pasaulē iepazīstināja ar Norvēģijas kultūras unikālajām vērtībām. Lai gan komponists Edvards Grīgs prasmes mūzikā apguva Vācijā, viņa dzīves galvenais uzdevums bija nošu rakstā ietērpt Norvēģijas nepieradināto dabu, neparastos mitoloģiskos tēlus vai vienkāršu sadzīvi. Kopā ar 19. gadsimtam raksturīgo romantisko izteiksmi tas īstenojies vēl nedzirdētā, krāsainā mūzikas valodā, neparastiem ritma zīmējumiem un ģeniāliem skaņdarbiem, kas uz pasaules skatuvēm dzīvo arī šodien. Koncerts norisināsies 17. februārī plkst. 19 Lielajā ģildē. Sīkāka informācija www.lnso.lv

Izstāde

Krāsainā Latvija

Publicitātes foto

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā šobrīd norisinās izstāde “Krāsainā Latvija” – tajā ieskicēta krāsu fotogrāfijas attīstība kopš 20. gadsimta sākuma – senākajiem kolorētajiem fotoattēliem, pirmajiem Latvijas teritorijā uzņemtajiem autohroma diapozitīviem 1910. gadā, unikāliem 30. gadu starpkaru Latvijas privātiem krāsu uzņēmumiem, cauri padomju laika fotogrāfu veikumam līdz pat modernās krāsu fototehnikas ēras sākumam līdztekus valsts neatkarības atgūšanai 1990. gadā. Blakus LNVM krājuma fotogrāfijām izstādē ievērojama vieta atvēlēta Latvijas ģimeņu attēliem, kas piešķir personiskāku šķautni Latvijas krāsainajam tēlam.

Jaunums

Jūras velšu cienītājiem

Publicitātes foto

Rīgā savas durvis vēris jauns jūras velšu restorāns “Tails”. Tas atrodas Rīgas Klusajā centrā, Antonijas ielā 6a. Gaumīgs un oriģināls interjers, skaisti noformēti ēdieni. Bauda gan acīm, gan arī garšas kārpiņām. Šī vieta būs kā radīta kāda skaista notikuma svinēšanai – galu galā tuvojas taču Valentīndiena. Restorāns svētdienās ir slēgts.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.