Foto: Dainis Bušmanis

“Straupes piens” – uzņēmums, kur darbinieki un zemnieki ir kā viena liela ģimene 1

“Straupes Piens” ir viena no Latvijas senākajām piensaimniecībām – tās pirmsākumi meklējami jau 1911. gadā, kad tika uzbūvēta Straupes pienotava un nedaudz vēlāk apkārtnes zemnieki nodibināja arī piensaimnieku biedrību. Jau tolaik piensaimniecībā ražoja izcilas kvalitātes sviestu un arī patlaban, kad pienotava jau 27 gadus darbojas kā kooperatīvā sabiedrība, te ražotie produkti visā Latvijā zināmi ar lielisku kvalitāti.

LE
LETA
Ziņas
Ielās patrulēs karavīri, par ierobežojumu neievērošanu – kriminālatbildība. Jauni plāni Covid-19 apturēšanai? 75
1 diena
SK
Skaties.lv
Ziņas
Šobrīd tā ir vienīgā koronavīrusa neskartā pašvaldība Latvijā. Kā tur izdevies izvairīties no vīrusa izplatības? 4
12 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Esi šodien ļoti, ļoti uzmanīgs! Horoskopi 2.decembrim
15 stundas

“Straupe” ražo daudzveidīgu produkciju – sviestu, krējumu, biezpienu, jogurtus, krēmus, arī ķimeņu sieru, pienu, tīrkultūru. Ražošanā izmanto tikai dabisko piena izejvielu, piedevās nelieto augu taukus, ķīmiskos konservantus, tādēļ produkcija pieprasīta dabisko piena produktu lietotāju nišā.

Kooperatīvs sadarbojas ar 52 kooperatīva biedriem – zemniekiem, gadā iepērkot apmēram 9500 tonnas piena, stāsta uzņēmuma loģistikas vadītājs SANDIS VEITMANIS.

Kāds ir galvenais kooperatīva darbības mērķis?

Ražot kvalitatīvu produkciju no vietējās izcelsmes piena. Lai būtu kooperatīva biedrs, jāmāk ražot ekstra klases piens, pat ar augstākām kvalitātes prasībām, nekā to nosaka Eiropas standarti. Kooperatīva biedri to zina un prasības izpilda, savukārt mēs to novērtējam, par pienu zemniekam samaksājot stabili augstāko cenu Latvijā.

Tādu cenu, kas ir tuvu Vācijas rādītājiem. Viens no mūsu kooperatīva svarīgākajiem mērķiem ir maksimāli palielināt produkta pievienoto vērtību. Mūsu vēlme ir pēc iespējas vairāk piena pārstrādāt pašu ražotnē un veidot jaunus produktus.

Tas noteikti ir liels izaicinājums pieaugošajā konkurencē, turklāt šogad piena nozari, tāpat kā visas jomas, smagi ietekmēja kovidsērga. Kā “Straupe” pārdzīvo šo laiku?

Jā, šobrīd produkcijas realizācijas līkne nav tik augšupejoša kā pērn šajā laikā un to noteikti var attiecināt uz Covid-19 ietekmi. Mēs jau gadiem piedalāmies programmā “Skolas piens”, kā arī apgādājam ar piena produktiem izglītības iestādes.

Kad skolas pārgāja uz attālinātajām mācībām, attiecīgi samazinot vai pat pārtraucot ēdināšanas pakalpojumus, bija jūtams samazinājums. Vienlaikus jāatzīst, ka pirmajā pandēmijas vilnī pieauga produkcijas realizācija mūsu pašu tirdzniecības vietās – tās mums ir 14 un tuvākajās dienās vērsim savu piecpadsmito tirdzniecības vietu Juglā, Brīvības gatvē 430B.

Droši vien cilvēki bija satraukušies par pulcēšanās ierobežojumiem un devās tieši uz mazajiem veikaliņiem, kur nav drūzmēšanās un garo rindu. Protams, arī mūsu veikalos ievērojam divu metru distanci un visus pārējos drošības pasākumus.

Kā uzņēmumā šajā pandēmijas laikā rūpējas par darbiniekiem? Galu galā vesels darbinieks nozīmē arī ražīgāku darbu.

Tieši tā, tādēļ rūpes par darbiniekiem ir mūsu prioritāte. Protams, kā jau katru gadu rudenī, kad ir nelabvēlīgi laikapstākļi, cilvēki slimo nedaudz vairāk. Ar kovidu gan neesam saskārušies, visi piesardzības pasākumi mums ir līmenī. Ražošana ir ļoti svarīgs ķēdes process, tādēļ pastāvīgi dezinficējam telpas, paklājus gaiteņos.

Savukārt dažādo izejvielu piegādātāji ražošanas telpās netiek ielaisti vispār. Ražošana ir stingri nošķirta no ārējās vides. Kas attiecas uz darbinieku veselību, jau desmit gadus visiem tiek nodrošinātas veselības polises. Piecus no tiem esam apdrošināšanas sabiedrības BALTA klienti. Sadarbība ar apdrošinātāju ir ļoti pozitīva un cilvēki ir apmierināti.

Vai, piedāvājot veselības apdrošināšanu, spējat piesaistīt augstāk kvalificētus darbiniekus? Kāda ir darbinieku mainība jūsu uzņēmumā?

Protams, attīstība prasa arī jaunus darbiniekus.

Darba sludinājumos mēs vienmēr norādām, ka pēc pārbaudes laika cilvēks saņems veselības apdrošināšanas polisi, jo tas ir svarīgs bonuss jebkurā darbavietā.

Kas attiecas uz kadru mainību, esam piefiksējuši, ka tā ir ļoti minimāla. Mums ir ap 90 darbiniekiem, un daudzi no viņiem ražošanā, birojā, grāmatvedībā strādā no kooperatīva dibināšanas brīža, tātad jau 27 gadus. Piemēram, kooperatīva valdes priekšsēdētājs Imants Balodis.

Kādus apdrošināšanas pakalpojumus patlaban izmantojat?

Jāpiezīmē, ka viens ir veselības polise, kas ir kā bonuss darbiniekam un otrs ir nelaimes gadījumu apdrošināšana. Dzīvē visādi gadās, var pakrist, labākajā gadījumā izmežģīt pirkstu, tad nu cilvēks ir drošs, ka ārstēšanās izdevumi tiks apmaksāti.

Ļoti populāri uzņēmumā ir zobārstniecības pakalpojumi, kur BALTA polise, ko esam izvēlējušies, sedz 50% izdevumu. Tāpat praktiski vienmēr tiek izmantota iespēja vakcinēties pret ērču encefalītu. Polise arī apmaksā visas analīzes, uz kurām nosūta ģimenes ārsts, tāpat arī dažnedažādas procedūras.

Tā kā daļai darbinieku jāpaceļ kāds smagums, daudzi izmanto iespēju iziet masāžas kursu, ko arī apmaksā BALTA polise. Būtībā tā ir veselības profilakse, kas jebkuram cilvēkam ir ļoti svarīga lieta.

Vai, jūsuprāt, ir saistība starp veselības profilaksi, ko nodrošina apdrošināšana, un saslimstību ar Covid-19? Vai tas palīdz darbiniekiem būt izturīgākiem pret vīrusu?

Manuprāt, slimošanas periodus un biežumu apdrošināšanas polise ietekmēt nevar, bet tā drīzāk ir palīdzības rīks tad, kad jau kaut kas noticis. Ir ļoti svarīgi, ka darbiniekiem ir šis drošības spilvens – veselības apdrošināšanas polise. Darbinieki jūtas daudz drošāki, strādā produktīvāk.

Vai arī darbinieku ģimenes locekļus var apdrošināt?

Jā, BALTA mums nāk pretī un sniedz šādu iespēju apdrošināt savas ģimenes locekļus.

Kurp jūsu darbinieki dodas izmantot polises sniegtos pakalpojumus?

Visbiežāk tās ir Straupei tuvākās pilsētas Cēsis un Valmiera, sarežģītākas procedūras veic galvaspilsētā.

Vai izmantojat arī kādus citus apdrošināšanas veidus?

Ar BALTA sadarbība veselības polišu iegādē jau ir sena, bet šogad mūsu sadarbībā ir jaunums – ar visu transporta parku esam pilnībā pārgājuši uz BALTA apdrošināšanu. Iegādājāmies gan OCTA, gan KASKO polises.

Mums ir 19 transportlīdzekļu, tajā skaitā gan pārvadājumu automašīnas, gan piena savācēji, gan vieglie auto. Piedāvājums bija uz pusi labāks nekā citiem. Tā kā piedāvājums bija ļoti kvalitatīvs, nevarējām tam atteikt.

Kādi ir “Straupes piena” nākotnes plāni?

Vienmēr jau gribas sasniegt ko vairāk, lai gan laiki tiešām nav viegli. Joprojām centīsimies nodrošināt augstāko piena iepirkuma cenu zemniekam, kā arī ražot pircēju jau iecienītos un arī jaunus produktus.

Mūsu mērķis ir noturēt līdzšinējo augsto kvalitātes latiņu, rūpēties gan par uzņēmuma darbiniekiem, gan par kooperatīva biedriem zemniekiem.

Vai jūs būtu gatavi iegādāties apdrošināšanas polises arī saviem zemniekiem?

Kas zina, varbūt nākotnē apdrošināšanas kompānijai būs kāds labs piedāvājums, tad par to padomāsim. Un kāpēc gan ne? Jo mēs jau visi esam viena liela komanda, īstenībā ģimene – gan zemnieki, gan darbinieki.

Lai uzzinātu vairāk par BALTA veselības apdrošināšanas piedāvājumu uzņēmuma darbiniekiem, aicinām sazināties pa tālruni 675 222 75 vai apmeklēt balta.lv.

Piesakoties konsultācijai par veselības apdrošināšanu balta.lv līdz 30. novembrim, saņemiet bezmaksas dalību vebinārā “Komandas motivācija tiešsaistē”.

Raksts tapis sadarbībā ar “Latvijas Avīzi”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Ielās patrulēs karavīri, par ierobežojumu neievērošanu – kriminālatbildība. Jauni plāni Covid-19 apturēšanai? 75
1 diena
SK
Skaties.lv
Ziņas
Šobrīd tā ir vienīgā koronavīrusa neskartā pašvaldība Latvijā. Kā tur izdevies izvairīties no vīrusa izplatības? 4
12 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Esi šodien ļoti, ļoti uzmanīgs! Horoskopi 2.decembrim
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tas ir ar vienu konkrētu mērķi.” Jaunups norāda, kam bija izdevīgi gāzt Juri Pūci 27
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Sākta pārbaude saistībā ar premjera Kariņa nopludinātajiem attēliem no videonovērošanas ierakstiem 46
14 stundas
ML
Māra Libeka
Ziņas
Ārkārtējās situācijas laikā ārsti tiekas kongresā – mikrofons ceļo no rokas rokā, starpbrīdis bez diviem metriem un sejas maskām 3
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ārkārtējo situāciju pagarina līdz 11.janvārim. Kādi ierobežojumi mūs sagaida? 13
9 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
FOTO. VIDEO. Viena bilde svarīgāka par veselību? Ogrēnieti satrauc iedzīvotāju bezatbildīgā drūzmēšanās
54 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Reorganizēs mikrouzņēmuma nodokļa režīmu. Kas drīkstēs to izmantot? 1
2 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
FOTO. VIDEO. Viena bilde svarīgāka par veselību? Ogrēnieti satrauc iedzīvotāju bezatbildīgā drūzmēšanās
08:44
LE
LETA
Ziņas
Trešdien Latvijā būs sauss laiks: Austrumos iestājusies meteoroloģiskā ziema
07:47
LE
LETA
Ziņas
ASV zinātnieki izstrādā deguna aerosolu pret Covid-19
07:38
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Māris Antonevičs: Draugi, nav labi ar valdību. Tātad – ko pateica premjers? 3
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Viens trieciens pēc otra: princis Harijs zaudējis tuvu cilvēku 2
2 stundas
GN
Gunārs Nāgels
Ziņas
Gunārs Nāgels: “Drosminieku” tiesības inficēt citus pie Brīvības pieminekļa 2
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Trešdien Latvijā būs sauss laiks: Austrumos iestājusies meteoroloģiskā ziema
1 stunda
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
Jaunas tehnoloģijas no atkritumiem? Startējis atkritumu pārstrādes hakatons
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO, FOTO. Trīs meitu tētis, talantīgais sportists Mārtiņš Pļaviņš TV šovā paziņo: nedomājot mainītu zelta medaļu pret dēlu
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Nedēļas nogalēs būs aizliegta alkohola tirdzniecība 10
9 stundas
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
Latvijas spēļu izstrādātājs izveidojis mobilo spēli sadarbībā ar MMA zvaigzni Makgregoru
3 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
Tramps neatzīst zaudējumu un turpina tiesāšanos
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Vakcīna pret Covid-19 iedzīvotājiem tiks nodrošināta bez maksas 9
8 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
“Latvijas valsts meži” iegādāsies 14 nekustamos īpašumus
2 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Jāpriecājas arī par šo mazumiņu? Atņem naudu, bet atjauno “deputātu kvotas”
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Sākta pārbaude saistībā ar premjera Kariņa nopludinātajiem attēliem no videonovērošanas ierakstiem 46
14 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Mežsaimniekiem sadalīs 23 miljonus eiro
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Krišjānis Kariņš komentē fotogrāfijas, kurās viņš “pieķerts”, iepērkoties lielveikalā bez maskas 15
21 stundas
LE
LETA
Ziņas
Deputātu stāvvietu karšu “epopeja” turpinās: Krauze un Gobzems vēršas KNAB
16 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tas ir ar vienu konkrētu mērķi.” Jaunups norāda, kam bija izdevīgi gāzt Juri Pūci 27
17 stundas
PA
Pēteris Apinis
Veselam
Pēteris Apinis: Vakcīnas pret Covid-19. Ko mēs zinām par šo vakcīnu drošību? 38
1 diena
ML
Māra Libeka
Stāsti
Ja statistiku par mirušo skaitu sāktu detalizēti analizēt, aina nebūtu tik dramatiska? Saruna ar infektoloģi Ludmilu Vīksnu 26
22 stundas
MB
Madara Briede
Ziņas
Kā Valmierā no PET pudelēm un zvejas tīkliem top ekoloģiski peldkostīmi 7
1 diena
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Paziņo, cik liela ir vidējā pensija Latvijā un, cik vidēji saņem pensionārs ES 46
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Piecgadīgā princese Šarlote nebeidz pārsteigt ar savu uzstājību: pati izlēmusi aprunāties ar karalieni Elizabeti II 7
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Uzlidot debesīs ar mirdzošu gaisa balonu! Kā Liepāja gatavojas Ziemassvētkiem 1
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
Neskaidrā izglītības nākotne: Gobzems aicina streikot, Dombrovskis pārmet izvairību skolu likvidācijas jautājumā 4
16 stundas