Publicitātes foto

Tagad “Baktēriju baterija” – arī Stokholmā 0

10. aprīlī Stokholmas Tehniskajā muzejā tika atklāta instalācija “Biotricity – baktēriju baterija”, ar kuru aizsākās pasākumu virkne, ko Latvijas vēstniecība prezidentūras ES Padomē laikā organizē kopīgi ar Stokholmas Tehnisko muzeju, LA.lv pavēstīja RIXC pārstāve Anna Babre.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 499
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Kokteilis
VIDEO. “Tā ir Rita? Ko tu stāsti!” Lauris Reiniks nosauc attiecību eksperti Ritu Lasmani par bezpajumtnieci
Lasīt citas ziņas

Stokholmā izstādītais mākslinieku un zinātnieku kopīgi radītais darbs “Biotricity” ir audiovizuāla instalācija ar baktēriju baterijām. Tajā reāllaikā tiek padarīts dzirdams un redzams alternatīvs elektrības iegūšanas process – enerģija tiek iegūta no baktērijām, kas dzīvo dīķos, ezeros un notekūdeņos. Šajā ekspozīcijā pirmo reizi tiek izstādīts arī jauns video – “Dīķa baterija”, kurā redzami veiktie vides un elektrību svārstību novērojumi pusgada garumā – no vasaras līdz ziemai. “Dīķa baterija” ir brīvdabas instalācija, kas kopš pagājušās vasaras darbojas Rīgas Botāniskajā dārzā.

Instalācija Tehniskajā muzejā, kuru ik gadu apmeklē ap 400 000 cilvēku, apskatāma līdz 10. jūlijam. Tās autori ir mākslinieki Rasa Šmite un Raitis Šmits, kuri instalāciju veidojuši sadarbībā ar biologu Artūru Grudulu un skaņu mākslinieku Voldemāru Johansonu. Reāllaika vizualizācijas veidojis Jānis Jankevics un video autors ir Mārtiņš Ratniks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus ar instalācijas atklāšanu no 10. līdz 12. aprīlim norisinājās trīs mākslas un zinātnes radošās darbnīcas. Šajās darbnīcās bērniem un viņu vecākiem bija iespēja RIXC mākslinieces Rasas Šmites un Latvijas Universitātes cietvielu fizikas institūta zinātnieka Artura Gruduļa vadībā pašiem uzbūvēt savu baktēriju bateriju no Latvijas dubļiem.

Nākamais pasākums Tehniskajā muzejā paredzēts 2. jūnijā. Tajā latviešu un zviedru mākslinieki un zinātnieki runās par zaļo enerģiju attīstību, kā arī mākslas lomu kā vidutājam starp zinātni un sabiedrību. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja vērot “Biotricity” skaņu mākslas performanci un piedalīties biohacking aktivitātēs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.