
1.Lai kļūtu par mantinieku, nepietiek tikai ar radniecību 0
Neviens automātiski nekļūst par mantinieku, balstoties uz radniecību. Lai tiesiski iegūtu mantojumu, jāvēršas pie zvērināta notāra un jānokārto mantojuma lieta. Šis solis ir būtisks, jo bez tā pat tuvākie ģimenes locekļi nevar piekļūt aizgājēja īpašumiem, uzkrājumiem un citai mantai.
Lai atvieglotu šo procesu, jaunā reforma paredz lielāku zvērinātu notāru iesaisti. Viņi ne tikai pārbaudīs potenciālo mantinieku sniegto informāciju par mantojumā ietilpstošo mantu, bet arī patstāvīgi iegūs datus no publiskiem reģistriem, piemēram, Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas, Transportlīdzekļu un vadītāju reģistra, Uzņēmumu reģistra u.c. Tāpat zvērināts notārs informēs mantot aicinātos par mantojuma atstājēja saistībām pret kreditoriem.
, ka notārs arī pats informēs mantot aicinātos līdz trešajai šķirai (ieskaitot) un pārdzīvojušo laulāto par mantojuma atklāšanos un iespēju pieteikties. Tas nozīmē, ka notārs informēs, piemēram, ne tikai aizgājēja pārdzīvojušo laulāto un bērnus, mazbērnus, vecākus, brāļus un māsas, kā arī viņu bērnus, bet arī pusmāsas, pusbrāļus un viņu bērnus, ja pusmāsas, pusbrāļi miruši. Jāpiebilst, ka notārs neinformēs tālākas šķiras mantiniekus, ja mantojuma lietu uzsācis tuvākas šķiras mantinieks.