
Novērojumi un prognozes: Ko sagaidīt tuvākajās dienās? 3
Lai gan šis konkrētais izvirdums Zemi neietekmēs, zinātnieki turpina uzmanīgi sekot Saules aktivitātei. Space.com ziņo, ka 9. maijā, kad paredzēts ienākt vēl vienai ātrgaitas Saules vēja plūsmai, ziemeļblāzmas varētu kļūt redzamas plašākā teritorijā.
SpaceWeather.com dati liecina, ka Saules plankumu skaits šobrīd ir 84, kas norāda uz relatīvi augstu Saules aktivitāti, lai gan mēs tuvojamies Saules cikla beigām.
NASA Science uzsver, ka Saules aktivitāte seko 11 gadu ciklam, un pašreizējais cikls (25. Saules cikls) tuvojas savam maksimumam, kas izskaidro biežākos izvirdumus un plankumus. Tomēr pat Saules minimuma laikā izvirdumi ir iespējami, lai gan retāk.
GOES-19 satelīts, kas iemūžināja šo izvirdumu, ir daļa no NOAA ģeostacionāro satelītu sistēmas, kas paredzēta kosmosa laikapstākļu uzraudzībai. Satelīts ir aprīkots ar Saules ultravioletā starojuma attēlveidotāju (SUVI), kas spēj fiksēt Saules aktivitāti ultravioletā spektrā, ļaujot zinātniekiem detalizēti analizēt izvirdumus un citas parādības.
Šādas tehnoloģijas ir kritiski svarīgas, lai prognozētu kosmosa laikapstākļus, kas var ietekmēt Zemes tehnoloģijas, tostarp sakarus, GPS sistēmas un elektrotīklus. NASA Science norāda, ka Saules izvirdumi var radīt arī radiācijas vētras, kas apdraud astronautus, kuri strādā kosmosā, piemēram, Starptautiskajā kosmosa stacijā.