Foto: Selga Bērziņa

Uzmini nu! Sastopama gan Āfrikā, gan Latvijā, dzied naktīs. Uzskatāma par ukraiņu iemīļotu simbolu 19

Aiva Kalve, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
Lasīt citas ziņas

Latvijas Ornitoloģijas biedrība par 2023. gada putnu izvēlējusies dziedātājputnu lakstīgalu (Luscinia luscinia). Turklāt lakstīgala uzskatāma arī par ukraiņu iemīļotu dabas simbolu, kam ir būtiska vieta šīs tautas kultūrvēsturiskajā identitātē.

“Saklausot pavasarī dabā lakstīgalas dziesmu, šogad aicinām ne tikai baudīt šā putna pievilcīgo balsi, bet arī aizdomāties, kā katrs no mums var atbalstīt Ukrainu un ukraiņus un viņu centienus pēc neatkarības,” uzsver Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Andris Dekants.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šī ir viena no retajām reizēm, kad Gada putna lomā ir dziedātājputns, kuru neraksturo izteiksmīgs spalvu tērps, bet gan spilgta dziesma. Līdz ar to aicinām iedzīvotājus dabā ne tikai pamanīt, bet arī sadzirdēt putnu balsis un censties atpazīt tās.”

Lakstīgala ir 15–17 cm garš, blāvi pelēkbrūns dziedātājputns, kurš ligzdo biezā, mitrā, ēnainā lapukoku mežā, bieži lazdu audzēs, krūmos un ūdens piekrastes krūmājos, arī biezos dārzos un parkos. Lakstīgala, kas ir tālais gājputns, no ziemošanas vietām Āfrikā atlido aprīļa beigās, līdz ar to visbiežāk putna balsi var klausīties maijā un jūnijā, lielākoties naktīs, lai arī pastāv iespēja lakstīgalu dzirdēt dienas laikā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.