Vai triecieni pa energostacijām ir pieļaujami pēc kara noteikumiem? 46

Krievijas raķešu triecieni energosistēmām kļuvuši par šīs valsts kara stratēģiju un sistēmu. Vai tas ir pieļaujams pat kara laikā, šāds ir skatītāja jautājums. Jā, šādi noteikumi-vienošanās patiešām pastāv.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim
Lasīt citas ziņas

Taču šādi noteikumi atteicas tikai uz tām valstīm, kas tos ir ratificējušas un kuras atbalsta šādus noteikumus, šādu komentāru TV24 raidījumam “Speciālizlaidums” sniedza Igors Rajevs, NBS rezerves pulkvedis, militārais analītiķis, 14.Saeimas deputāts (AS).

“Ja jūs neesat ratificējuši ierobežojumus, tad šie noteikumi neattieksies uz tās valsts karavīriem un ģenerāļiem, kura nav ratificējusi noteikumus. Kas noteikti ir jāievēro – nedrīkst uzbrukt kodolstacijām un nedrīkst spridzināt hidroelektrostacijas, ja šī uzbrukuma rezultātā būs plūdi un ies bojā daudz civiliedzīvotāji. Ja kas tāds notiktu, to nešaubīgi nosauktu par kara noziegumu,“ tā Rajevs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzrukums siltumstacijām var tikt traktēts dažādi – viens, ka tā dod siltumu pilsētai, bet otrs – tā dod arī elektrību rūpnīcām, tāpēc uzbrucējs to vienmēr traktēs, ka tas ir objekts, kas traucē militāro darbību. Šeit nav tīras līnijas, kuru novilkt un teikt – to darīt nevar, tā Rajevs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.