Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pexels.com

Vairāk nekā puse topošo ārstu nezina krievu valodu: asociācija ceļ trauksmi par par latviešu valodā runājošu jauno medicīnas speciālistu diskrimināciju 208

Vairāk nekā puse topošo ārstu un medicīnas aprūpes speciālistu aptaujā atzinuši, ka viņiem ir vājas vai ļoti vājas krievu valodas zināšanas vēsta portāls Lsm.lv.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
Kokteilis
Ukrainu no kara izglābs sieviete! Slavens astrologs paziņo viņas vārdu 2
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko attēlā ieraudzīji pirmo, un uzzini savas stiprās un vājās puses 10
Lasīt citas ziņas

Šādu aptauju veikusi Jauno ārstu asociācija. Tā arī ceļ trauksmi par latviešu valodā runājošu jauno medicīnas speciālistu diskrimināciju gan studijās, gan vēlāk darba vietās Latvijā. Un viens no satraukuma cēloņiem ir arī eksāmens, kurā topošais mediķis var tikt pie pacienta, kurš nerunā latviešu valodā.

Aptaujājot 580 veselības aprūpes nozarē studējošos, 51,5 % atzina, ka viņi nesaprot krievu valodu nemaz vai arī to zina ļoti vājā līmenī. Taču visbiežāk studenta dzīvē krievu valoda ienāk, tiklīdz topošais mediķis mācību uzdevumā nonāk ārstniecības iestādē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šo karsti apspriež arī sociālajos medijos: “Pacientam esot tiesības pieprasīt saziņu ar ārstu savā valodā. Ar to domāti, protams, krievi.
bet kā ir ar ārzemju viesiem? Zviedru, vācu, franču pensionāriem, kuri angļu valodu arī nemāk?”

Kāda sociālās platformas “X” lasītāja norāda: “Pacientu tiesību likumā 4.5.: Informācija sniedzama pacientam saprotamā formā, izskaidrojot medicīniskos terminus un ņemot vērā pacienta vecumu, briedumu un pieredzi.
Nekur nav teikts, ka ārstam jārunā visās pasaules valodās.”

Savukārt, Linda Mazure ironizē, ka tik pat labi no jaunajiem ārstiem varētu prasīt arī spāņu valodas zināšanas: “Kā ir ar mani, vai man ir tiesības pieprasīt saziņu ar ārstu spāņu valodā? Kāpēc šīs tiesības pieprasīt ir tikai krieviem? Man labāk patīk spāņu valoda, kāpēc gan ne?”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.