“Vēlamies, lai šie forumi kļūst par centrālo notikumu Eiropā.” Rīgā norisināsies starptautisks Precīzijas medicīnas tīklošanās forums 15
Pēc divām nedēļām Rīgā, 12. un 13. oktobrī, norisināsies starptautisks Precīzijas medicīnas tīklošanās forums, kurā tiksies vairāk nekā 50 eksperti no dažādām pasaules valstīm. Par ko tas būs? TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” stāsta LIAA direktora vietniece Laura Štrovalde.
“Precīzijas medicīnu var dēvēt arī par personalizēto medicīnu. Būtībā tā ir inovatīva pieeja gan slimību profilaksē, gan arī ārstniecībā, kur tiek ņemta vērā katra cilvēka ģenētika, vide, kurā šis cilvēks dzīvo, kā arī dzīvesveids. Jau nosaukumā ir pateikts, ka šī medicīna vai pieeja cenšas būt pēc iespējas precīzāka, lai izvairītos no pieejas “viena recepte der visiem”. Mēs katrs esam unikāls, tādējādi arī ārstniecība un profilakse mums katram varbūt ir nedaudz atšķirīga,” skaidro Laura Štrovalde.
Viņa norāda, ka būtībā tā ir nākotnes medicīna, uz kuru visā pasaulē speciālisti, zinātne un medicīna cenšas virzīties.
Kāpēc visi ceļi vedu uz Rīgu?
“Protams, ir aktivitātes, ko katrs dara konkrēti savā valstī, bet šis forums ietver tīklošanās aspektu, proti, tieši šeit visi speciālisti no pasaules sabrauks kopā, lai runātu par potenciālu sadarbību, kas varētu nākotnē veidoties, kādas ir labākās prakses, tieši apmainīties ar šīm pieejām, jo tikai strādājot kopā var panākt labākos rezultātus,” skaidro Štrovalde.
Šajā forumā uzsvars nav likts tikai uz medicīnas personālu, atbalstošo personālu un zinātni. Forums būs arī lieliska iespēja jaunuzņēmumiem parādīt savas inovācijas.
Foruma nākotne
“Primkārt, biomedicīna ir viena no tām piecām jomām, ko valdība ir izvirzījusi kā prioritāri attīstāmu jomu. Proti, visiem ir jāstrādā kopā, lai mēs konkurētspēju, izcilību un inovācijas šajā jomā attīstītu.
Mūsu vēlme – lai šis forums līdzīgi kā mums ir veiksmīga pieredze arī ar citiem forumiem, piemēram, “Deep Tech Atelier” vai “5G Techritory”, ka šie forumi kļūst par centrālo notikumu Eiropā forumu ziņā. Mēs jau tagad redzam, ka ir reģistrējušies vairāk nekā 400 dalībnieku,” saka LIAA pārstāve.
“Tātad viens mērķis ir veicināt Latvijas atpazīstamību, Latvijas tēlu kā vietu inovācijām. Tādi izmērāmi rezultāti ir noslēgto sadarbības līgumu skaits, tāpat arī jauni sadarbības formāti, memorandi. Bet, protams, no brīža, kad šī sadarbība tiek izveidota, līdz praktiskiem rezultātiem ir jāpaiet laikam, jo šajā jomā risinājumi nav ātri, tur ir nepieciešama gan izpēte, gan ideju komercializācija vai pārbaude dzīvē,” norāda Štrovalde.