Foto: ekrānuzņēmums/ Twitter, AFP, Scanpix, LETA.

VIDEO. Kremļa meli atmaskoti! Ukrainiete Marianna ar “reālistisko meikapu” no slimnīcas, kurā “nebija pacientu”, laidusi pasaulē meitiņu 0

Ukrainiete Marianna Podgurskaja, šķiet, pēdējo diennakšu laikā ir kļuvusi par teju vai apspriestāko sievieti pasaulē. Jaunā sieviete parādījās neskaitāmās fotogrāfijas un video no sagrautā dzemdību nama Mariupolē (Ukrainā), ko apšaudīja un faktiski iznīcināja Krievijas armija.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Lasīt citas ziņas

Vēlāk visā pasaulē, tajā skaitā Latvijā, izplatījās ziņas, ka Marianna esot “blogere” ar ļoti reālistisku “meikapu” un Krievijas karaspēks nemaz neesot uzbrucis slimnīcai un šajās fotogrāfijās viss esot “iestudēts”” – šo, savukārt, paziņoja Krievijas vēstniecības Lielbritānijā pārstāvji.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atbildot uz kādas “Twitter” lietotājas sašutumu par uzlidojumu dzemdību namam un uzrakstīto, ka viņa taču ir stāvoklī, vēstniecības pārstāvji atbildēja: “Viņa ir patiešām. Viņai ir arī ļoti reālistisks meikaps. Viņai arī labi iet ar saviem skaistuma blogiem. Turklāt viņa nevarētu būt dzemdību namā uzlidojuma laikā, jo tas jau ilgu laiku ir pārņemts ar kaujiniekiem no bataljona, kas lika darbiniekiem atbrīvot telpas”.

Krievijas armijas Mariupolē bombardētās dzemdību nama fotogrāfiju autors Jevgeņijs Maloļecka laikrakstam “The Insider” personīgi apstiprināja, ka pretēji Krievijas Ārlietu ministrijas apgalvojumiem, slimnīcā atradās reāli, īsti pacienti, sievietes grūtnieces, nevis kaujinieku bataljons.

Galu galā, šis apmelojošais tvīts tika izplatīts neskaitāmos kanālos un soctīklos, pat Latvijā. Tomēr, kā izrādījās (ja vien kāds šaubījās), Marianna ir īsta sieviete un asinis uz viņas apģērba un sejas, nav vis meikaps, bet triecienā gūtas traumas.

Tikmēr Kremļa runasvīrs Dmitrijs Peskovs ziņu aģentūrai “Reuters” pēc dzemdību nama iznīcināšanas turpināja apgalvot, ka Krievijas spēki neuzbrūk civiliedzīvotāju objektiem.

Tomēr šim visam ir arī labs nobeigums. “Es saņēmu jaunumus no Mariannas – grūtnieces no Mariupoles bombardētās slimnīcas- radinieces. Viņiem izdevās sazināties ar viņu pa tālruni. Vakar pulksten 22:00 Mariannai piedzima meitiņa! Viņiem viss ir labi, bet Mariupolē ir ļoti auksts un bombardēšana neapstājas,” vietnē “Twitter” angļu valodā rakstīja žurnāliste Olga Tokarijuka.

Vēlāk TV kanālam “Nastojasheje Vremja Live” žurnālistam kāda Mariannai pietuvināta persona, nespējot valdīt asaras stāstīja, ka Marianna patiešām ir laidusi pasaulē meitiņu, kurai pēc pirmajām ziņām spriežot, viss ir kārtībā.

Jaunie vecāki meitenītei ir devuši vārdu Veronika. “Vera un Nika – tulkojumā tas nozīmē – uzvara,” – teica sieviete.

Jaunā ukrainiete Marianna Podgurskaja patiešām ir “blogere”, pēc kuras profila vietnē “Instagram” spriežot, līdz šim bija nodarbojusies ar skaistumkopšanas reklāmām, bet tāpat arī viņas profilā redzami neskaitāmi attēli, kuros sieviete redzama, būdama stāvoklī.

“La.lv” redakcija aicina izvērtēt, ar kādu informāciju dalīties publiskajā telpā, lai nevairotu Kremļa propagandas melus, maldinot ar sniegto informācijas patiesumu!

SAISTĪTIE RAKSTI