Virtuves iekārtu Anima (Binova) iespējams transformēt un vajadzības gadījumā paslēpt moduļa korpusā
Virtuves iekārtu Anima (Binova) iespējams transformēt un vajadzības gadījumā paslēpt moduļa korpusā
Foto: Binova

Virtuves kļūst arvien “gudrākas” 0

Aizvien vienkāršāka forma, bet sarežģītāks un gudrāks saturs. Tā ir mūsdienu virtuves iekārtu galvenā iezīme. Iebūvētie plaukti un atvilktnes satur ne mazums pārsteigumu, bet paslēpt šobrīd iespējams gandrīz visu – virtuves lielo, mazo tehniku, maisītājus, izlietnes un pat pašu virtuvi!

Reklāma
Reklāma

Tehnika vairs nav tikai tehnika

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

Ja pirms desmit gadiem tāda virtuves ierīce, kas bija divi vienā, bija liels brīnums, tad tagad tas nav nekāds retums. Nosūcēji tiek savienoti ar mikroviļņu krāsnīm vai iebūvēti plīts virsmā, ledusskapja durvīs ir TV un gudrais ekrāns, kas var pieslēgties gan Skype, gan tālrunim utt.

. Ilustratīvs attēls
Foto: AGA
CITI ŠOBRĪD LASA
Indukcijas plīts no fabrikas AGA
Foto: AGA

Plīts virsmā iebūvēta iespēja pieslēgties internetam un lietot dažādas recepšu grāmatas, bet cepeškrāsns var vienlaicīgi gatavot vairākus ēdienus dažādos režīmos un pēc tam vēl pati attīrīties!

Vienvārd’ sakot, plīts virsma vai ledusskapis kļūst par daudzfunkcionālu ierīci, kas ne tikai veic savu tiešo funkciju, bet, izmantojot iespēju pieslēgties internetam un citām ierīcēm, palīdz plānot ēdienreizes un dažādas diētas, kalkulē patērētās kalorijas, iesaka veselīgākos produktus un ēdienus, uztur nepieciešamo temperatūru dažādu produktu uzglabāšanai vai pagatavošanai utt.

Profesionālisma pieskāriens

Tā kā ēst gatavošana jau labu laiku kļuvusi par īpaša veida hobiju un pat dzīvesveidu, arī parastā virtuvē ienāk aizvien vairāk profesionālā aprīkojuma.

Tās nav tikai lielizmēra plītis vai cepeškrāsnis, bet visvisādi grili, vārāmie katli, trauku sildītāji, dažādas pannas, ar displejiem un viedierīcēm aprīkota mazā sadzīves tehnika un kur tad vēl visdažādākie aksesuāri, kas atvieglo produktu sagatavošanu – mizotāji, griezēji, smalcinātāji, rīves, sietiņi, spiedes, turētāji utt.

Jauns plānojums

Virtuves iekārtu Anima (Binova) iespējams transformēt un vajadzības gadījumā paslēpt moduļa korpusā
Foto: Binova

Ja agrāk zelta likums, plānojot virtuvi, bija ergonomiskais trīsstūris (ledusskapis, izlietnes, plīts), tad tagad tas ir tikai sākums. Labi izplānotu virtuvi iespējams vēl arī kompakti sabīdīt, salikt vai pat paslēpt aiz paneļveida durvīm.

Virtuves iekārtu Anima (Binova) iespējams transformēt un vajadzības gadījumā paslēpt moduļa korpusā
Foto: Binova

Pēdējā laikā virtuves ļoti bieži tiek veidotas kā atsevišķs, brīvstāvošs, kompakts modulis ar neitrālu apdari, bet darba zonu – plīti, izlietni un cepeškrāsni ir iespējams paslēpt aiz skaistām paneļdurvīm vai iebīdīt kopējā virtuves moduļa apjomā.

Aprīkojums

Salīdzinot ar to laiku, kad virtuves karuselis (speciāls, grozāms plaukts katliņiem) bija jaunums, tagad furnitūras ražotāji piedāvā aizvien uzlabotus karuseļu veidus, jaunas eņģes un durvju atvēršanas/aizvēršanas sistēmas, dažādus penāļus un gudras glabāšanas sistēmas.

Apgaismojums

Diožu apgaismojums tiek iestrādāts pat īpaši izveidotās virsmās.
Foto: Sie Matic

Mūsdienīgai virtuvei jābūt ērtai, tīrai un skaistai. To nodrošina ne tikai plānojums un noformējums, bet arī nosūcējs un apgaismojums. Izgudrotāji un dizaineri pamanījušies tos apvienot vienā – nosūcēji vienlaikus ir arī gaismas ķermeņi un ierīces, kas var pieslēgties internetam, TV un autonomi izslēgties vai ieslēgties, kad sensori dod vajadzīgo signālu.

Nosūcējs gaismas ķermeņa izskatā
Foto: Falmec

Turklāt, tos dažkārt nevar atšķirt no greznas lustras vai mūsdienīga apgaismes ķermeņa.

Savukārt, gaismas diožu izmantojums tiek plaši lietots iebūvēto virtuvju izgaismošanai, turklāt, tās ir gudras sistēmas, kas pašas ieslēdzas, izslēdzas un maina apgaismojuma intensitāti atkarībā no aktivitātes virtuvē.