Publicitātes foto

Visu inovāciju sākotne 1

Autors: Haralds Teiermanis

Neraugoties uz izaicinājumiem un turbulencēm pasaules ierastajā ritmā, mūsu ikdienā atkal ir iezīmējušies klātienes pasākumi. Arī inovācijās, jaunuzņēmumos un radošo ideju atbalstā, daļa no ierastā iepriekš bija klātbūtne iedvesmojošos forumos un pasākumos, kuros bija ļauts iepazīstināt ar jaunievedumiem, kuru autori cer mainīt pasauli un darīt to par labāku telpu dzīvei mums visiem.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Lasīt citas ziņas

Nesenajā Spark Forumā Huawei izziņoja savu jaunuzņēmumu atbalsta programmu, ar kuras atbalstu 100 miljonu ASV dolāru iegūt būs iespējams inovatoriem Āzijas un Klusā okeāna reģionā. Tā kā jaunuzņēmumu vide jau vairāk nekā divdesmit gadu garumā visā pasaulē ir pati elastīgākā darbaspēka piesaistē un komandu izveidē un vienmēr bijusi atvērta jaunuzņēmumu iemājošanai vidē, kas konkrēto ideju attīstībai ir piemērotākā, šis finansējums savā ziņā pieejams arī Baltijas izgudrotājiem.

Virkne latviešu jauno uzņēmēju attīsta savas ieceres un sekmīgi pilnveido komandu darbu esot prombūtnē no Latvijas, strādājot Ziemeļamerikā un Eiropā. Āzijas tirgi mums ir relatīvi neapgūta vide, gan lokālā konteksta, gan arī valodas radīto izaicinājumu dēļ. Taču vērienīgā jaunuzņēmumu atbalsta plūsma var likt šo situāciju mainīt jau tuvā nākotnē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no 100 miljonu vērtā atbalsta akcentiem būs izveidot jaunus inovāciju mezglus Indonēzijā, Šrilankā, Filipīnās un Vjetnamā, kur iepriekš jaunuzņēmumi darbojušies izkliedēti. Visā pasaulē pierādījies, ka ideju augsne ir sevišķi labvēlīga koprades telpā, nelielos kolektīvos, kur tieši savstarpējā komunikācija un aktīva pieredzes apmaiņa ved dažādo jaunuzņēmumu komandas pie labākiem un ātrākiem rezultātiem.

Huawei redzējumā – mākoņsadarbībā [ cloud-plus-cloud collaboration space ] attīstīt globālus un vietējos tirgos fokusētus risinājumus, pilnveidojot jaunuzņēmumu idejas būs optimālāk. Jau rakstīts, ka Huawei ir savi 14 inovāciju centri un 36 apvienotie inovāciju, kā arī izstrādes centri pasaulē, kuru darbinieki strādā pie jauninājumiem tehnoloģijās.

“Pirms 34 gadiem Huawei bija jaunuzņēmums ar tikai 5 tūkstošu dolāru reģistrēto kapitālu. Mēs zinām, ka jaunuzņēmumi un mazie uzņēmumi ir novatori, industriju tradīciju lauzēji un mūsu laiku pirmatklājēji – pionieri. Nesen mēs uzņēmumā sākām lūkoties uz to kā varam virzīt mūsu uzņēmuma rīcībā pieejamos resursus un pieredzi, lai vairāk jauno uzņēmumu varētu risināt savus prioritāros uzņēmumus.

Mūsu iesaiste ļauj viņiem aptvert tās iespējas, kuras izaicina pasaules digitālā transformācija, sasniegt biznesa veiksmi un izstrādāt vairāk un inovācijām bagātākus produktus un risinājumus pasaulei,” skaidroja Katrīna Čena [ Catherine Chen ], Huawei viceprezidente.

Huawei mākoņservisi kopš mākoņa starta 2017 bijuši straujāk augošie šāda veida pakalpojumi pasaulē, kas veicinājis neskaitāmu jaunuzņēmumu izaugsmi. 2020.gadā kopā ar pasaules vadošajiem inkubatoriem, pazīstamām riska kapitāla kompānijām, augsta līmeņa universitātēm un pašvaldībām Huawei izveidoja savu unikālo jaunuzņēmumu Spark programmu. Pašlaik tajā darbojas īpaši atlasīti 40 pasaules jaunuzņēmumi.

Reklāma
Reklāma

Huawei uzsācis unikālu mākoņsadarbības programmu, kura ļaus jaunuzņēmumiem kopumā lietot korporācijas attīstītos dažādos mākoņresursus līdz pat 40 miljonu ASV dolāru kopsummā un šobrīd Huawei plāno, ka šajā programmā būs iespēja piedalīties līdz 200 jaunuzņēmumiem no visas pasaules.

Latvijai tuvākais jaunuzņēmumu forums Slush Somijā šogad iecerēts kā klātienes lielnotikums. Dažus gadus, pat vēl pirms pandēmijas somu pasākuma veidotāji nolēma meklēt dažādus alternatīvus veidus, lai šo notikumu padarītu mūsdienīgāku un pieejamāku plašākais auditorijai. Šogad decembrī tas norisināsies klātienē un tajā būs iespējams sastapt arī ar Hauwei saistītus jaunos inovāciju rīkus.

Dzimtajā Āzijas – Okeānijas reģionā Hauwei ik gadu redz vairāk nekā divus tūkstošus aktīvu jaunuzņēmumu, kur intensīvi lieto kompānijas mākoņrisinājumus. Huawei plāno tuvāko gadu laikā pilnveidot sadarbību ar vairāk nekā 200 reģiona augstskolā un tajās esošajiem inovāciju centriem.

Vai arī Latvijā redzēsim ilglaicīgu sadarbību ar augstskolām, inovatoriem un Huawei?

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.