×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. septembris, 2015
Drukāt

14. septembrī Jūrmalā atklās veselības maršrutu

taka-Jurmala

Pirmdien, 14. septembrī, plkst. 14:00 Jūrmalas veselības nedēļas ietvaros Jūrmalā tiks atklāts veselības maršruts. Tas ir viens no pieciem veselības maršrutiem, kas šogad tiek atklāts Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra kampaņas „Aktīva ik diena!” ietvaros. Uz atklāšanu, kas notiks Veselības maršruta sākuma punktā, 300 metrus no Talsu Šosejas un Celtnieku ielas krustojuma – Jaunķemeru virzienā, aicināts ikviens interesents. Svaigais gaiss un kopīgi paveiktās kustības visiem piešķirs modru garastāvokli un vieglāku prātu. Publiku iesildīs maršruta uzdevumu kompleksu izstrādātāja fizioterapeite Anna Sproģe, un maršrutu ar svinīgu runu atklās Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

Kampaņas „Aktīva ik diena” ietvaros piecās Latvijas pilsētās – Ogrē, Jūrmalā, Cēsīs, Tukumā un Varakļānos tiek atklāti Veselības maršruti, kas ir aptuveni 2 km garas pastaigu vietas ar integrētiem uzdevumu kompleksiem ikdienas sporta aktivitāšu minimuma veikšanai.
Jūrmalā šis maršruts ved pa jūrmalnieku iecienīto pastaigu vietu Kauguros no Talsu šosejas uz Jaunķemeru pludmali. Maršrutā ir izvietoti stendi ar uzdevumiem ne tikai ķermenim, bet arī prātam. Maršruta atklāšanas laikā tiks izlozētas 3 veselības veicināšanas kartes klātesošajiem viesiem. Šīs Veselības veicināšanas kartes sniedz dažādas atlaides uzņēmumos minētajās piecās Latvijas pilsētās.

Vairāk informāciju par kartēm iespējams saņemt kampaņas interneta vietnē www.aktivadiena.lv.

“Jūrmala ir vienīgā pilsēta Latvijā, kas nes Pasaules veselības organizācijas piešķiro Veselīgās pilsētas statusu jau vairāk nekā 10 gadus. Mēs mērķtiecīgi ejam uz to, lai veselīgs un aktīvs dzīvesveids būtu ikviena jūrmalnieka neatņemama dzīves sastāvdaļa. Un jaunais Veselības maršruts Kauguros, kur dzīvo vairāk nekā puse jūrmalnieku, ir vēl viens labs iemesls būt aktīvam ik dienu, izvingrinot ķermeni un prātu svaigā piejūras gaisā,” uzsver G.Truksnis.

Pasaules Veselības organizācija aicina nodarboties ar fiziskām aktivitātēm vismaz 30 minūtes katru dienu. Iekļaujot Veselības maršrutu savā ikdienā, vairs nebūs jāuztraucas par aktivitāšu trūkumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+